Thermalright HR-09 PRO M.2 - Powrót Króla?

6
kwi 6. 2022
Jeśli ktoś pamięta scenę PC dla entuzjastów z przełomu pierwszej i drugiej dekady XXI w. na pewno kojarzy firmę Thermalright. Dostarczała ona wtedy bezkonkurencyjne rozwiązania w zakresie chłodzenia powietrznego zarówno na rynek komercyjny, jak również OEM (choć z całą pewnością nadal dla entuzjastów).
Robili radiatory w zasadzie do wszystkiego co wydzielało ciepło, zaczynając oczywiście od procesorów, przez karty graficzne, chipsety, mosfety (w sekcji zasilania płyt głównych i kart graficznych), pamięci ram. Nawet robili gotowe zestawy radiatorów do x-box 360, czy obudowę chłodząca do iphone 3G!
Teraz firma niestety jest cieniem samej siebie, przynajmniej na rynku europejskim.

Prezes Phisona (jeden z czołowych producentów kontrolerów dysków SSD) wypowiadał się ostatnio że nadchodząca generacja dysków nvme pci-e 5 generacji będzie wymagała aktywnego chłodzenia.
Thermalright wedle starej szkoły odpowiedział na tą potrzebę wydając nową serię pasywnych radiatorów na dyski m.2:

521550-EfiBh.jpg
HR-09 2280 z jednym Heatpipe'm

521550-3LVTs.jpg
i HR-09 2280 PRO z dwoma HP.

Co ciekawe oznaczenie HR-09 było już w przeszłości używane w przypadku radiatorów do mosfetów.

Na kilku portalach branżowych pojawiły się newsy w którym mniej więcej opisali te radiatorki, oraz że data premiery i cena nie jest znana.

Ale jesteśmy na pepperze, więc news bez produktu jest newsem bezużytecznym. Radiatorki oczywiście nie są jeszcze dostępne w Europie. Nie są dostępne w stanach.

Są za to już dostępne na aliexpress w nawet znośnej cenie: aliexpress.com/ite…tml
Jest jeszcze u innych sprzedawców na ali, ale w momencie pisania tego tekstu, właśnie ten miał najtaniej wersję PRO. Bez kuponów przy obecnym kursie mieścimy się spokojnie w 100zł. To moim zdaniem nie jest dużo jak za prawdopodobnie najlepszy na ten moment pasywny radiator do dysku.

Aktualizacje społecznościowe
Zagraniczne zakupy
Dyskusje

6 Komentarzy