cze 28. 2020
Hej, zacznijmy od tego że mam JDG i jestem vatowcem, chciałbym sobie coś kupić na amazon.de na fakturę, założyłem konto business, jestem zweryfikowany itd. mogę kupować.
Przychodzi do płatności i myślałem wygląda to tak, że amazon doliczy mi polską stawkę VAT (23%) a ja sobie to rozliczę z moich faktur (tak jak to wygląda przy fakturach które dostaję w Polsce), natomiast przyszło mi do płatności i wygląda to tak276705.jpgCzyli VATu tutaj nie płacę (to jest juz ostatnie okno gdzie podaję kod rabatowy i klikam "kup teraz"), więc... komu ja go mam zapłacić?
Cena przedmiotu z niemieckim VATem to 99,90 EUR, a chcę kupić dwa.
Aktualizacje społecznościowe
Różne
Skomentuj
Najlepsze komentarze
Avatar
Mariqa22/01/2022 23:59

Zapomnialem, ze mam pod konto podpiety nip kupujac zabawke dziecku na …Zapomnialem, ze mam pod konto podpiety nip kupujac zabawke dziecku na amazon.de. Jak to teraz ogarnac? Mam tego nie dawac do ksiegowania czy co z tym fantem zrobic? Domku dla lalek nie wrzuca w firmie przeciez w koszty firmy o profilu dzialalnosci rolniczej. Koszt domku 290pln.


Tak jak napisałeś, wystarczy nie wrzucić w koszty. Wzięzcie faktury na firmę bez księgowania nie powoduje żadnych konsekwencji, jeśli wydatek nie służy do pomniejszenia kosztów uzyskania przychodów. Jedynie tylko sklep może odmówić rękojmi.
44 Komentarze
 1. Avatar
  Sprzedaż wewnątrzwspólnotowa mój drogi
 2. Avatar
  ja kupowałem na DE a faktura była Polska
 3. Avatar
  I z Vat 23% ??
  Jeśli tak to musiało być w magazynie w Polsce
 4. Avatar
  4653683-Hbe2T.jpg
  Przykładowa faktura, biuro rachunkowe jeszcze się do niej nie odniosło, niestety nie da się uzyskać wersji polskiej ani angielskiej, ale kwota VAT jest całkiem jasno podana.
 5. Avatar
  Jak masz NIP EU to nie płacisz vatu kupując z EU, musisz tylko zaksięgować taką fakturę. Księgowa powinna wiedzieć jak to zaksięgować.
 6. Avatar
  Autor
  Dostałem FVAT z 23% bo wysyłka z Polski, jakieś cyrki są z księgowaniem tego bo kwoty na fakturze to mix EUR/PLN i trzeba przeliczać po jakimś kursie z NBP i księgować różnice jako koszty/przychody itd. jak zwykle kupa biurokracji typowe Ale da się
 7. Avatar
  Księgujesz jak od polskiego przedsiębiorcy w PLN na następujące dane

  Amazon Fulfillment Poland sp. z o.o.
  NIP: 5262907815
  Logistyczna 6
  55-040 Bielany Wrocławskie
  Polska
 8. Avatar
  M.mtrs01/09/2020 01:29

  Księgujesz jak od polskiego przedsiębiorcy w PLN na następujące daneAmazon …Księgujesz jak od polskiego przedsiębiorcy w PLN na następujące daneAmazon Fulfillment Poland sp. z o.o.NIP: 5262907815 Logistyczna 6 55-040 Bielany WrocławskiePolska


  Tak ??

  A „Oni „ tez tak beda mieli u siebie,

  Czy w JPK wyjdzie jakaś siara ??
 9. Avatar
  Jak coś będzie nie tak ze zwrotem to dam znać
 10. Avatar
  M.mtrs13/09/2020 14:02

  Jak coś będzie nie tak ze zwrotem to dam znać


  I co działa faktura?
 11. Avatar
  d3v27/01/2021 23:58

  I co działa faktura?


  Kontroli nie miałem, skarbówka na takie groszowe kwoty nie zwraca uwagi jeśli nie mają czarno na białym że coś jest nie tak, u mnie to było chyba 40 ziko vatu tylko
  Edytowane przez: "M.mtrs" sty 28. 2021
 12. Avatar
  Temat stary, ale napiszę, jakby ktoś szukał.
  Jak masz NIP EU, to kupujesz bez VAT, a w PL doliczasz VAT. Jeżeli jesteś vatowcem, to jednocześnie go odliczasz i w sumie niczego nie dopłacasz, a skarbówka tobie nie zwraca.
  Jeżeli nie masz NIP EU, to płacisz sprzedawcy VAT, ale w Polsce musisz go zapłacić jeszcze raz (raz tak wtopiłem kasę). Dlatego najważniejsze to mieć NIP EU. A czy zapłacisz VAT w PL, czy nie zależy od tego czy jesteś czynnym płatnikiem VAT.
 13. Avatar
  BezPortek28/01/2021 22:10

  Temat stary, ale napiszę, jakby ktoś szukał.Jak masz NIP EU, to kupujesz be …Temat stary, ale napiszę, jakby ktoś szukał.Jak masz NIP EU, to kupujesz bez VAT, a w PL doliczasz VAT. Jeżeli jesteś vatowcem, to jednocześnie go odliczasz i w sumie niczego nie dopłacasz, a skarbówka tobie nie zwraca.Jeżeli nie masz NIP EU, to płacisz sprzedawcy VAT, ale w Polsce musisz go zapłacić jeszcze raz (raz tak wtopiłem kasę). Dlatego najważniejsze to mieć NIP EU. A czy zapłacisz VAT w PL, czy nie zależy od tego czy jesteś czynnym płatnikiem VAT.


  Trochę odkopię temat, a co w przypadku gdy mam NIP EU i chce sprzedać ten towar w PL? Bo z tego co wyczytałem to muszę do tej kwoty doliczyć 23% VAT! Przez to moja cena sprzedaży może być średnio atrakcyjna...
 14. Avatar
  akumaharadza01/03/2021 01:38

  Trochę odkopię temat, a co w przypadku gdy mam NIP EU i chce sprzedać ten t …Trochę odkopię temat, a co w przypadku gdy mam NIP EU i chce sprzedać ten towar w PL? Bo z tego co wyczytałem to muszę do tej kwoty doliczyć 23% VAT! Przez to moja cena sprzedaży może być średnio atrakcyjna...


  Jeżeli jesteś Vatowcem, to najpierw odliczasz VAT za zakup w EU, w potem doliczasz polski VAT do ceny netto sprzedaży.
  Tylko wiesz, nie bazuj na moim info w 100%. Nigdy nie odsprzedawalem niczego takiego w PL. Kieruje się ogólnymi zasadami.
 15. Avatar
  BezPortek01/03/2021 09:44

  Jeżeli jesteś Vatowcem, to najpierw odliczasz VAT za zakup w EU, w potem d …Jeżeli jesteś Vatowcem, to najpierw odliczasz VAT za zakup w EU, w potem doliczasz polski VAT do ceny netto sprzedaży.Tylko wiesz, nie bazuj na moim info w 100%. Nigdy nie odsprzedawalem niczego takiego w PL. Kieruje się ogólnymi zasadami.


  Ok nie bazuje ale kupując na fv od amazonu mam stawkę VAT = 0%, pomimo tego, ze ten produkt tak naprawdę ma zaszyty jakiś tam VAT, np Niemcy to 19%. No i tutaj tworzy się paradoks, bo sprzedając to w PL muszę doliczyć polski VAT 23% pomimo tego, ze kupiłem to z Niemiec już z „zaszytym” VATEM, który niby wynosi zero...
 16. Avatar
  Nie masz zaszytego vatu. Jako przedsiębiorca z VAT EU, płacisz mnie o ten VAT. Potem doliczasz polski, gdy sprzedajesz.
 17. Avatar
  Kupiłem w tygodniu dysk z amazon.pl. Okazało się, że wysyłali go z Włoch. Zapłaciłem pełną kwotę 479 zł.

  A co widnieje na fakturze? A to:
  6733142-HLRB2.jpg
  Sprzedawca
  Amazon EU S.aa r.l., Succursale ItalianaViale Monte Grappa 3/5
  20124 Milano
  Włochy
  NIP IT08973230967

  Czy ta faktura jest wystawiona prawidłowo? Coś mi się tu nie zgadza. Czy nie powinno być tak, że przy zakupie wewnątrzwspólnotowym nie powinni mi liczyć VATu, a ja sam rozliczałbym go w Polsce?
 18. Avatar
  Słuchajcie mam problem z Amazonem. Wystawili mi fakturę, polską, wszystko gra, ale jest adres firmy i nazwa ale brak NIP. Chciałem żeby zrobili korektę lub żebym ja mógł wysłać notę korygującą. No ale twierdzą że muszę zwrócić towar i ewentualnie kupić drugi raz. Absurd i sprzeczność z przepisami. Miał ktoś podobnie? Jak to rozwiązaliście?
 19. Avatar
  jest chodzi o faktury to dramat z tym amazonem
 20. Avatar
  chyba nikt z pl urzednikow nie chce im kontroli zrobic bo to miliardy dokumentow xD
Prześlij Komentarz
Avatar