Optigrill pierś z kurczaka

paź 9. 2023
Część, niedawno kupiłem optigrilla i próbuje się z nim zaprzyjaźnić. Początki niestety mam niemiłe, wrzuciłem pierś z kurczaka średniej wielkości, ustawiłem program drób i poczekałem aż pojawi się czerwone pole - dobrze wypieczone ( co jest zalecane wg. Instrukcji). Pierś była do wyrzucenia, twarda i gumowata. Powinienem skrócić ten czas? Jak wy przygotowujecie drób?
Aktualizacje społecznościowe

4 Komentarze

sortowanie:
Awatar użytkownika
  1. Awatar użytkownika szucharles
    Pierś musi być w temperaturze pokojowej - to kluczowe dla przygotowywania drobiu według mnie. Potem ustawiam OptiGrill maksymalnie na kolor pomarańczowy (czasem nawet na żółty). Przy pomarańczowym wychodzi lekko spieczona od góry za to soczysta w środku. Przy żółtym kurczak jest usmażony, ale cały miękki.
  2. Awatar użytkownika Sqrviel
    Duże znaczenie ma też sama pierś z kurczaka. Kupując w marketach ostatnio coraz częściej zdarza mi sie trafiać piersi, które są bardzo twarde i łykowate. Praktycznie nie idzie ich przygotować tak aby były miękkie.
    Awatar użytkownika MichalPa
    Dokładnie ostatnio to samo zauważyłem. Mięso z Auchan właśnie takie się stało według mnie. Teraz kupuje w Selgros i jest o wiele lepsze.