Założenie wirtualnej tureckiej karty płatniczej - poradnik w skrócie.

lip 4. 2023
Wiele osób nadal nie wie, ale istnieje dosyć łatwy sposób na założenie tureckiej metody płatności, by móc mieć własny dostęp do zagranicznego Netflixa, Xboxa i innych usług bez płacenia procentu pośrednikom w keyshopach i tego typu sklepach. Metoda została podebrana stąd, przetłumaczona i następnie skrócona przeze mnie. Zapraszam do lektury.

1. Przygotowania.
Do rozpoczęcia procesu potrzebny jest telefon z androidem lub ios, 30-40 minut wolnego czasu i wydanie +/- 20 złotych. Macie je? Więc zaczynamy.

2. Proces.
Pobierz aplikację FUPS.
play.google.com/store/apps/details?id=com.lydians.fups

Załóż portfel perfect money
perfectmoney.com/signup.html

Kup kartę podarunkową na 2.5 dolara
kodypm.pl/kody-vouchery-perfect-money-usd/29-kod-perfect-money-usd-25.html
kodwex.pl/sklep/14-perfect-money

Wbij środki na konto perfectmoney.

Zarejestruj się na 5sim.net, przelej cześć środków z perfectmoney na konto 5sim. Najlepiej tyle, żeby starczyło na dwa tureckie numery fups (sprawdź ich aktualne ceny), bo czasem kodzik może nie przyjść. W takim wypadku po jakimś czasie kasa wróci na konto 5sim, lecz po co czekać.

Rozpocznij proces rejestracji w aplikacji FUPS, najlepiej w rogu zmień język na angielski. Kontynuuj, aż zostaniesz poproszony o podanie numeru telefonu, a potem kodu do weryfikacji.
Zakup tymczasowy turecki numer FUPS na 5sim, wpisz go. Kod pojawi się na stronie 5sim jeśli wszystko poszło poprawnie. Proces tworzenia konta został zakończony.

Zgodnie z informacjami w przypiętym komentarzu istnieje możliwość ponownego zalogowania na konto, lecz dla świętego spokoju radzę nie trzymać na nim większych kwot.

Lecimy dalej. Czas kupić turecką kartę FUPS z platimarketu, na przykład z którejś z poniższych ofert. Jeśli obie są wykupione, to poszukaj innej. Plati to rosyjska strona aukcyjna, więc polskie metody płatności się z nią nie lubią. Mi osobiście działają na niej karty mbanku, revoluta czy curve, ale jestem raczej wyjątkiem, więc do zakupu radzę użyć tego, co zostało nam na koncie perfectmoney.
plati.io/itm/3626299
plati.io/itm/fups-card-tl-turkish-card-for-games-social/3528113

Przypisz zakupioną kartę do swojego konta w aplikacji FUPS z opcji kod QR, podaj ręcznie jego dane z karty.

Proces został zakończony, zostało nam jedynie przeniesienie środków na konto FUPS. Najprościej zrobić to poprzez Revolut. Przewalutuj złotówki na liry i wykonaj przelew na zakupioną i przypisaną do fupsa kartę.

693961_1.jpg
Pamiętajcie o zmianie regionu sklepów, dodania losowych tureckich danych zamieszkania i o użyciu vpn-ów na niektórych stronach. Każdy sklep to inna para kaloszy, więc trzeba samemu się trochę pobawić, lub popytać/poszukać informacji w tym wątku lub innym na pepperku.

3. Finał
Tak, jest to aż tak krótkie dokonuję od czerwca regularnych zakupów w Microsoft Store, więc potwierdzam że działa. Standardowo pytajcie jeśli coś się nie zgadza w poradniku, macie jakieś problemy lub pytania. Oczywiście za straty majątkowe nie ponoszę odpowiedzialności

PS: FUPS pobiera 5% prowizji za zakupy, lecz od jakiegoś czasu płatności na xboxie jej nie biorą. Nie wiem jak z innymi sklepami, ale dla zasady lepiej wpłacać trochę więcej środków.

PPS: istnieje druga aplikacja do tureckich kart OlduBil. Sam jej nie używam i konkretnie nie powiem o zaletach i wadach, ale w dużym skrócie: można założyć konto na własny polski numer telefonu, lecz karty płatnicze od nich nie mają zabezpieczenia 3d secure, co sprawia, że nie każdy sklep je przyjmie. Więcej informacji o tym macie w komentarzach, w tym jednym, który cytuję niżej.DODATKOWE INFO OD :
OlduBil jest napewno lepszą karta do trzymania większej ilości TR. Zakłada się go na polski nr telefonu, wiec zawsze będziemy mieli dostęp do aplikacji po wylogowaniu (FUPS już niekoniecznie). Oprócz tego OlduBil może być praktycznie darmowy w przeciwieństwie do FUPS który pobiera 5% od każdej transakcji. Cały sekret polega na tym, aby najpierw zasilić Revolutem kartę FUPS. Następnie użyć karty FUPS do zasilenie karty OlduBil.
Aktualizacje społecznościowe
Awatar użytkownika ulman
Niemcy z MyDealz znaleźli sposób jak zalogować się z powrotem do FUPS po wylogowaniu, albo jak przenieść aplikację na nowe urządzenie.
Potrzeba:
- Dostęp do aktualnej aplikacji Fups
- Numer telefonu karty kredytowej +90 Fups (Konto -> Personal information)
- 4 ostatnie cyfry z karty kredytowej Fups
- CVV z karty kredytowej Fups
- Twój PIN do karty (podany już podczas rejestracji)
Dobrze mieć te dane (no może poza PIN-em) gdzieś zapiane na wszelki wypadek!

1. Aplikacja w języku angielskim (dla lepszego zrozumienia)
2. Registered, let's go
3. I forgot my Password
4.+90 Wprowadź numer konta (Konto -> Personal information)
5. Continue
6. Wprowadź 4 ostatnie cyfry z karty kredytowej Fups
7. Wprowadź CVV
8. Wpisz PIN do karty (ustawiałeś go podczas rejestracji)
9. Continue
10. Ustaw nowe hasło
11. Gotowe

Teraz możesz na swoim starym telefonie komórkowym
- save Logout
- forgot me
- continue
A telefon komórkowy jest teraz oddzielony od aplikacji FUPS. Można też zalogować się na drugim telefonie tymi samymi danymi, dla bezpieczeństwa, na MyDealz piszą że aplikacja z tym samym kontem będzie działać na dwóch rożnych urządzeniach

1662 Komentarze

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika Kamil_Kociolek
  To ja mam inny problem - FUPS jest, karta dodana. Oldubil jest - karta dodana. Tylko teraz mam problem z przelaniem środków, ehh. Daję Deposit Money w OlduBil, wpisuje dane karty, wchodzi. Wyskakuje mi okienko z FUPS z 3D secure, wybieram urządzenie, jest ok. Ale w FUPS nie wyskakuje powiadomienie, znaczy jest w INFORMATION w lewym górnym rogu, ale w Pending Approval nic nie ma. Nic też nie wyskakuje w apce. Ktoś miał podobnie?
  Awatar użytkownika Kamil_Kociolek
  edit: kwestia ustawień powiadomień w telefonie, FUPS domyslnie miał wyłączone i musiałem dopiero ręcznie włączyć żeby zaskoczyło, zostawiam bo może komuś pomoże
 2. Awatar użytkownika PrzemeeK_.
  Przeszedłem cały poradnik poprawnie, mam już kartę we fups ale kiedy chce doładować poprzez inną kartę (naszą polską ZEN) to chce ode mnie dane z dowodu ID (zapewne tureckiego) i datę urodzenia. Ktoś coś może podpowiedzieć jak doładować tą kartę?
  Awatar użytkownika Abzu235
  Autor
  Poprzez przelew w Revolut
  14424726-HaRYc.jpg
 3. Awatar użytkownika Snixus
  Jeśli ktoś się zastanawia czy ruszy z ps store- tak, działa bez problemu. W moim przypadku podpięcie karty do konta poszło za pierwszym razem na laptopie, przeglądarka chrome, bez vpn'a. Wcześniej męczyłem się 2 dni z cinkciarzem. Zakupiony Baldur's Gate 3, trzykrotnie pokazał się komunikat Something went wrong, za czwartym razem poszło. Cały proces zakładania karty przeszedł gładko, jedyny problem który się pojawił, to błąd który mi kilkukrotnie wyskoczył przy zakupie karty do perfectmoney- odczekałem kilkadziesiąt minut i ruszyło. Przy doładowaniu 5sim- nie przelewajcie wszystkich środków, wystarczy dolar żeby wystarczyło na 2 numery, przy czym u mnie kod przyszedł za pierwszym razem. Resztę środków wydacie na kartę FUPS. Powodzenia!
  Awatar użytkownika kofii54321
  U mnie błąd e-82106o4a na PS4
 4. Awatar użytkownika Dawid778
  Mam pytanie do Oldbuil, podajecie jakieś dziwne metody doładowania tej karty a przecież tam jest opcja doładowania Oldbuil inną kartą debetową/ kredytową. Chyba że ja czegoś nie rozumiem?
  Awatar użytkownika Opteron
  Zasilenie karty OLDUBIL inną kartą niż FUPS nie przechodzi.

  Zasilenie karty OLDUBIL przelewem bankowym z Polski na konto tureckie jest możliwe (trwa kilka dni) ale pobierana jest prowizja i są doniesienia, że przelewy giną bezpowrotnie.
 5. Awatar użytkownika Samurai
  Czy przy rejestracji w PerfectMoney, FUPS, 5sim, należy podać swoje prawdziwe dane?
  Awatar użytkownika Opteron
  W PerfectMoney i 5sim niekoniecznie, w FUPS i OLDUBIL podajesz prawdziwe imię i nazwisko bo te dane przypiszą się do twojej tureckiej karty płatniczej, dane adresowe z tego co pamiętam nie są wymagane.
 6. Awatar użytkownika dawid.perenc
  Udało się, wszystko kupione - po 24 godzinach można znacznie więcej przelać z FUPS na PS, używałem windscribe VPN na telefonie - PS plus nie udało się kupić - tylko gry.

  Przy okazji co jeszcze warto kupić mając FUPS? Jakieś subksrypcje na yt premium czy inne?
  Awatar użytkownika remik1325
  Da się więcej subskrypcji kupić, chociażby discord Disney+ czy suby na twitchu o wiele taniej
 7. Awatar użytkownika Gowlik
  Panowie macie jakiegos sprawdzonego operatora na 5sim bo juz szału dostaje. Chyba juz 7 numer i dalej smsm nie moze dotrzec
  Awatar użytkownika Fuse_1
  15113689-2RVwE.jpgUstawiłeś, że to ma być numer do FUPS? (Edytowano)
 8. Awatar użytkownika jarek.szymanskizjr
  Mam wbite środki na perfect money , jak przelac te 2.5 USD na 5sim.net? Jakie dane ? 
  Awatar użytkownika kamilveb
  Na 5sim szukasz kartę i wybierasz płatność perfect money xd
 9. Awatar użytkownika Kalme
  Po pierwsze dziękuję za poradnik , wszystko zrobiłem w kwocie 16,90 zł z pomocą Twoich linków Mam jedno pytanie, zapłaciłem w Xbox Store za to DLC do Cyberpunka 277 399 tureckiej kasy, dokładnie tyle ile kosztuje xbox.com/tr-…RL0 więc nie naliczyło mi prowizji 5% o której piszesz, czy to tylko za pierwszym razem czy jak to wygląda?
  Awatar użytkownika Abzu235
  Autor
  Gratuluję, cieszę się że ktoś dał radę bez zadawania tych samych pytań po raz setny 😜 z tego co zauważyłem to gdzieś od końca lipca fups przestał na microsoft store pobierać prowizję, nie mam pojęcia jak z innymi sklepami.
 10. Awatar użytkownika MirBarPL
  Ciekawe ile z tego to są jakieś kradzione karty/numery. A później posypią się bany... Może nie teraz ale z kilka miesięcy...
  Wątpię żeby się to opłacało. Za netflixa można płacić i bez takiej opcji, za Disney również. A grę raz na kilka miesięcy to a formie kodu lepiej kupić 10-15% drożej ale mieć spokój.
  Ale za opis dzieki
  Awatar użytkownika Rosomakoborsuk
  Karta nie jest kradziona, to są puste pre-paidy na okaziciela, do kupienia fizycznie w Turcji.
 11. Awatar użytkownika Vigo_77
  Potwierdzam - zmieniałem telefon i opisany wyżej proces przywracania dostępu do apki bez telefonu w TR działa perfecto
  Awatar użytkownika Dmnoiik
  Czyli jak na jednym telefonie przestanie działać i nie ma się innego to dupa?
 12. Awatar użytkownika P4n1o
  Jak potwierdzić przelew kartą z FUPS na OlduBil ? Nie wyskakuje mi żadne potwierdzenie w aplikacji na telefonie
  Awatar użytkownika Rosomakoborsuk
  Włącz powiadomienia aplikacji w telefonie. 
 13. Awatar użytkownika Retardino
  ja polecam olać FUPS, Oldubil można doładować przez Binance, kupcie tam krypto, potem je sprzedajcie w lirach, a przy rozliczeniu z kupującym podajcie mu numer karty i numer banku, o wiele prościej
  Awatar użytkownika jo_jow00
  Szefie a jak później to ugryźć... mam oldubil dodanego do konta ps5 i 950lirow na niej, ale nie moge dodac kasy do portfela, ani nic kupic. Pomóż 😮‍💨 (Edytowano)
 14. Awatar użytkownika Resixxx
  Nie chce mi na plati przejść płatność kartą przez Revoluta. Jakiś pomysł?
  Awatar użytkownika zbynio.tomala
  Mi tez nie chciało wiec zaplacilem perfectmoney skoro juz zalozylem i jest taka platnosc do wyboru
 15. Awatar użytkownika tommek82
  Zatrzymałem się na poprawnym zalogowaniu do FUPS poprzez tymczasowy nr z 5sim.

  Zakup turecką kartę FUPS z platimarketu, na przykład z tej oferty. Próbuj wszystkich metod płatności aż w końcu przejdzie, ja polecam enot.io.
  plati.io/itm/3626299

  Na tym linku pisze że This product is out of stock.
  Muszę znaleźć innego sellera który sprzedaje kartę FUPS? Mógłby ktoś podesłać dobry link?
 16. Awatar użytkownika fanaticepl
  Dokupiłem sobie kilka brakujących rozszerzeń do cities skyline za grosze i mam komplet. Fajna sprawa tylko żeby za często nie wylogowywało z tego fupsa, bo te kolejne karty i numery sim zjedzą większość zysku. A jeszcze bym wziął hogwarts legacy i dodatki do forzy motorsport, za 9 dych wychodzą aktualnie w tr. No i jeszcze istnieje pewne ryzyko, że jak za jakiś czas zablokują możliwość doładowywania fupsa przez nasze karty (revolut itp). Oby jednak działało jak najdłużej, może nie jest to jakaś powszechna praktyka żeby szybko ukrócili.
 17. Awatar użytkownika fanaticepl
  Na próbę przelałem sobie z konta w Aliorze (kantor) 288 lir i przelew doszedł ale w wysokości 37 lir Także albo coś źle zrobiłem albo się nie opłaca 😁 (Edytowano)
 18. Awatar użytkownika Rosomakoborsuk
  Tutaj raczej nikt nie ma zweryfikowanego konta. Kilka postów wyżej, napisałem już po raz kolejny, jak zrobić przelew bezpośrednio na kartę OlduBil, kartą FUPS.
 19. Awatar użytkownika unbreak
  Nie mogę zakupić karty do FUPS, próbuję różne płatności kartą, próbuję różne karty z R oraz mBank i mam ciągle błąd, ktoś wie w czym może być problem??

  14644498-PeSXS.jpg (Edytowano)
  Awatar użytkownika fanaticepl
  Zapłać przez perfect money
 20. Awatar użytkownika tUCKCmGuTvrfLuvdfgWh
  Na pewno są się go za darmo doładować? Z karty FUPS na Oldubil - tak. Płacić Oldubil też, ale za doładowanie FUPSa Revolutem bierze ode mnie 0.5%. Co źle robię?
  Awatar użytkownika Rosomakoborsuk
  Ty tak na poważnie ? Te opłaty to jakieś grosze są. Temat do pominięcia
Awatar użytkownika