Poradnik- Zakup PS+ w Turcji

sie 27. 2023
Jeśli tak jak ja kombinujecie jak kupić subskrypcję PS+ w Turcji, to podejrzewam że ten sposób ruszy u większości (oby u wszystkich).
Ten poradnik to tak na prawdę zbiór innych poradników, dzięki którym udało mi się dzisiaj przedłużyć subskrypcję na kolejny rok. Więc po kolei- co musimy mieć?

UWAGA! Działa tylko na konsolach PS5, ponoć nie da się tego zrobić na PS4 (nie mam jak sprawdzić), a także przez przeglądarkę lub telefon.

1) Założoną kartę FUPS i OLDUBIL, z czego na pewno Oldbuil podpięty pod konto PS. Jeśli jeszcze tego nie masz, odsyłam Cię tutaj- pepper.pl/dyskusji/zalozenie-wirtualnej-tureckiej-karty-platniczej-poradnik-w-skrocie-693961 UPDATE! Nie musicie posiadać karty Oldubil, FUPS również działa- jedno mniej do zrobienia.

Pamiętajcie żeby nie przelewać wszystkich środków na 5sim, wystarczy dolar. Resztę środków przeznaczycie na zakup karty z Platimarket.

Potrzebujemy również aktywne konto w Revolut. Jeśli go nie posiadasz, to po pobraniu aplikacji będziesz prowadzony krok po kroku przy procesie rejestracji.

Podczas dodawania karty do metod płatności w ps store VPN nie powinien być potrzebny, ale w razie problemów można uruchomić np. Tuxlera przed całą operacją.

2) Dodajemy środki do Revolut'a, robimy przewalutowanie na liry a następnie wybieramy Przelew, Karta Odbiorcy, wprowadzamy dane karty z FUPS'a i wysyłamy. Revolut nalicza niewielkie opłaty za wykonanie takiego przelewu, warto mieć parę lir więcej, niż planujemy przelać. Środki powinny znaleźć się niemalże natychmiast na karcie FUPS.

UPDATE! Przelew na Oldubil'a jest opcjonalny, osobiście sprawdziłem- FUPS również przechodzi.
Następnie wchodzimy w Oldubil'a, wybieramy Deposit Money, Deposit via Credit Card, wprowadzamy kartę z FUPS'a i ilość środków które chcemy przelać. Przy 3 stopniowej weryfikacji wybieramy kanał potwierdzenia aplikacja w telefonie (byle nie na turecki numer telefonu). Środki w Oldubilu powinny być niemalże natychmiast.

3) Kiedy mamy już środki na karcie przechodzimy do najważniejszej rzeczy- zmiany serwera proxy w ustawieniach konsoli. Tutaj również odsyłam was do innego poradnika, tym razem znajdującego się na francuskim odpowiedniku pepper'a. Wszystkie kroki opiszę również poniżej. Oto on: dealabs.com/comments/permalink/39213673

Przed rozpoczęciem całej operacji upewnijcie się, że macie przypisany skrót do ustawień sieci w menu szybkiego wybierania. Jeśli nie, tak jak ja, musicie je dodać. Wystarczy że po naciśnięciu przycisku PS na padzie włączcie opcje i dodajcie brakującą funkcję do paska. Powinno to wyglądać tak:
19613267521693120103.jpg(Nie mam chwilowo jak zrobić zdjęć na swojej konsoli, wklejam z francuskiej wstawki)
Jeśli już to macie, to przechodzimy do najważniejszej, i ostatniej rzeczy.


Włączamy konsolę i wchodzimy w- Ustawienia->Konto->Płatności i subskrypcje
Będąc tutaj, powinniśmy mieć widoczną zakładkę Add Funds. Kiedy już włączymy serwer proxy, to do tej zakładki będziemy musieli się szybko udać.

Ponoć nie da się kupić subskrypcji bezpośrednio z karty, można ze środków portfela. W związku z tym szybko doładujemy portfel, a następnie przejdziemy do zarządzania subskrypcją. Portfel da się doładować jednorazowo maksymalnie za 200 lir, będziemy więc musieli kilka razy to przeklikać.

Będąc w Subskrypcjach i Płatnościach naciskamy przycisk PS na padzie, korzystając z wcześniej dodanego skrótu wchodzimy w: Ustawienia połączenia sieciowego->Konfiguracja połączenia->Po najechaniu na obecnie podłączoną sieć uruchamiamy ustawienia, a następnie ustawienia zaawansowane. Powinna się Wam wyświetlić taka strona:
6088220051693120735.jpgWłączamy serwer proxy, a następnie przechodzimy na tę stronę: spys.one/fre…TR/

Na niej znajdziemy dane, które teraz będziemy wprowadzać w adresie proxy i porcie. Na przykład:
3328855981693121066.jpgPo wprowadzeniu danych w konsoli ponownie łączymy się do Internetu. Jeśli wyrzuci Wam komunikat o połączeniu się z siecią, ale z możliwymi problemami z połączeniem internetowym to się nie przejmujcie, wciąż wszystko może Wam zadziałać.

Wychodzimy kółkiem na padzie krok po kroku z ustawień sieci tak, by nie zamknąć wcześniej otwartej zakładki Subskrypcje i Metody Płatności. Wchodzimy teraz w Add Funds, wybieramy naszą kartę z Oldubila, ilość środków które chcemy dodać i... czekamy. Mi przy pierwszym próbnym podejściu dodało 10 lir za pierwszym razem
20434257331693121410.jpg(nie mogłem złapać ostrości, stąd takie zdjęcie)

Jak tylko zobaczyłem że się da, dodalem kolejne 450 lir na oldubila, i... nie mogłem otworzyć zakładki z dodawaniem środków... Zmieniłem dwukrotnie serwer proxy i port, i znowu ruszyło:
3787998311693122358.jpg13247392581693122344.jpg
Mam nadzieję że opisałem wszystko w miarę przejrzyście. Jeśli coś jest niejasne, dajcie mi znać, postaram się wprowadzać wszelkie zmiany możliwie jak najszybciej by każdy mógł cieszyć się tureckim plusem jak najdłużej


Dodatkowe informacje które być może przydadzą się podczas próby zakupu PS+ zawarłem w komentarzu:
pepper.pl/com…402

Powodzenia!
Aktualizacje społecznościowe

39 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika Opteron
  Opteron
  Potwierdzam działa, najbardziej zapaleni gracze wykupują abonament po kilkadziesiąt lat do przodu, choć nie wiadomo czy usługa będzie jeszcze w tym samym kształcie.

  reddit.com/r/p…076

  15007039-M1X1v.jpg
  Awatar użytkownika Snixus
  Snixus Autor
  Robiąc po koleli:
  1)Wchodzę w zakładkę subskrypcje i metody płatności bez włączonego proxy
  2) Z paska szybkiego wybierania uruchamiam ustawienia sieci, wchodzę w skonfigurowanie połączenia i z listy sieci wifi wybieram moją, do której juz bylem polaczony, i wchodzę w jej ustawienia
  3) Włączam serwer proxy, wpisuje dane proxy i portu a następnie zapisuję te zmiany- konsola na nowo podłączy się do internetu
  4) Cofajac kółkiem wracam do subskrypcji i metod platnosci, wybieram zakladke add funds. Powinny wyświetlić się karty przypisane, u mnie to fups i oldubil, wybrałem oldubila, i przechodzę dalej
  5) Wybieram ilość srodkow ktore chce doladowac portfel i zatwierdzam

  Na tym proxy i porcie mi poszło:
  15010052-R5W06.jpg (Edytowano)
 2. Awatar użytkownika Bibello
  Bibello
  Potwierdzam rownież, że działa nie używałem kary oldubil, nie chciało mi się kolejnej karty robić, podpiąłem sama kartę FUPS i zakupy na PS+ i EA Play zrobione
 3. Awatar użytkownika GoToSleep02
  GoToSleep02
  znalezc proxy graniczy z cudem chyba ze 100 wpisanych, jedne trafione a i tak sie nie dalo doladowac... (Edytowano)
  Awatar użytkownika Kris_Zg
  Kris_Zg
  Poczytaj komentarze w tym wątku. Autor podał mi proxy które zadziałało. A jak nie pójdzie to zrestartuj konsole i spróbuj ponownie. (Edytowano)
 4. Awatar użytkownika BesinYT_x
  BesinYT_x
  Czy po dodaniu środków mam wyłączyć te proxy?
  Awatar użytkownika Kris_Zg
  Kris_Zg
  Tak
 5. Awatar użytkownika Snixus
  Snixus Autor
  Dzisiaj kupiłem PS+ na kolejne 2 lata- od razu ruszyło mi z tymi danymi proxy i portu:
  15016402-TgmGP.jpg
  (Te same, które wysyłałem we wcześniejszych komentarzach)
  Tym razem doładowania portfela robiłem używając karty FUPS, każde doładowanie za pierwszym razem, zakup PS+ tak samo. Jeśli ktoś ma kartę FUPS to nie musi dodatkowo robić Oldubil'a.

  Problem z połączeniem internetowym, o którym część z Was wspominała, pojawił się i u mnie, a w zasadzie jedynie komunikat. Okazuje się, że nawet kiedy pokaże się ten komunikat:
  15016402-FiOqG.jpgTo nie ma co się przejmować, ponieważ doładowanie portfela i zakup ps+ i tak powinno wam przejść. Jeśli ładuje się wam strona Add Funds, to już wiemy że na pewno tak będzie. Tak więc stan mojego połączenia wyglądał tak:
  15016402-o7unV.jpg
  Ale i tak cofałem się kółkiem, by wrócił do Subskrypcji i Metod Płatności, następnie dodawanie środków, i od razu wyskoczyły mi dwie karty (Oldubil- domyślna, a także FUPS). Tym razem spróbowałem doładować portfel FUPS'em i przeszło bez problemu:
  15016402-TuXYi.jpg
  15016402-NecMS.jpg
  Później wystarczy wejść w zakładkę Subskrypcje, wybrać Playstation Plus, w moim przypadku było to kontynuowanie planu Deluxe i zaakceptować płatność opłaconą środkami z portfela (opcja domyślna, także tylko zatwierdzamy).
  15016402-87nRN.jpg
  15016402-4gkmZ.jpg

  15016402-R3cOP.jpg
  Jeśli ktoś ma jakieś pytania/problemy dajcie znać w komentarzach, postaram się pomóc.
Awatar użytkownika