[PORADNIK] Płatności w tureckim PS Store z Oldubil/Binance

sie 20. 2023 (5 g, 33 min)
Poradnik aktualny na 20.08.2023
Po najnowszych zmianach zablokowano dodawanie kart Cinkciarza do tureckiego PS Store, dlatego teraz trzeba kombinować w inny sposób (chociaż niektórym dalej się udaje, wygląda na to, że to loteria). Piszę ten poradnik, bo sporo osób o niego prosiło, dodatkowo fajnie jakby było jedno miejsce, w którym wrzucane byłyby aktualizacje w tym temacie, bo jak rozjeżdżamy się z dyskusjami w komentarzach pod okazjami, to później bardzo ciężko to znaleźć.
Postaram się sformatować ten poradnik w taki sposób, żeby był jak najbardziej czytelny, ale miejcie na uwadze to, że Pepper nie daje wielu opcji w tym aspekcie.
UWAGA: wszystkie opisane operacje w PS Store na przeglądarce desktopowej wykonujemy z włączonym VPNem.
Wybaczcie brak screenów, pojawią się później, póki co Pepper nie chciał współpracować.

Co będzie potrzebne:
 • Tuxler VPN
  Ważne: nie każdy VPN zadziała. Z darmowych udało mi się jedynie z Tuxlerem.
 • Zweryfikowane konto Binance
 • Aplikacja Oldubil (Android/iOS)
 • Tureckie konto PlayStation
Zarówno konto Binance, jak i Oldubil zakładacie oczywiście na swoje prawdziwe dane. Jest to na tyle proste, że sobie poradzicie, więc nie będę tego opisywać .

Zakładanie tureckiego konta PS (WYMAGANY VPN)
Można to zrobić na dwa sposoby: przez konsolę albo przez przeglądarkę. Przez konsolę nie będzie potrzebny VPN. W obydwu przypadkach konieczna jest rejestracja na turecki adres. Imię i nazwisko podajecie swoje, ale dane adresowe muszą być tureckie. Generujemy sobie adres np. tutaj.
Rejestracja przez przeglądarkę będzie wymagała włączenia VPN jeszcze zanim wejdziemy w ten link.

Dodawanie wirtualnej karty Oldubil do tureckiego konta PS (WYMAGANY VPN)
UWAGA: Podczas całego procesu będzie potrzebny włączony VPN!!!
Z włączonym VPNem logujemy się przez przeglądarkę na tureckie konto PS: link -> My Account.
Po zalogowaniu klikamy w ikonkę w prawym górym rogu i przechodzimy do zakładki Payments Management.
Możliwe, że będzie wymagane ponowne podanie danych logowania. Później klikamy Add Payment Method -> Add a Credit/Debit card. W międzyczasie logujemy się do aplikacji Oldubil, przechdzimy w zakładkę My Wallet, tapujemy na wirtualną kartę iView Card Info.
Wypełniamy dane karty, w polu Cardholder's Name wpisujemy swoje imię i nazwisko bez polskich znaków, klikamy Next, zaznaczamy Use Residential Address i klikamy Save.

Dodawanie środków do konta Oldubil
Tutaj będzie najwięcej zabawy. VPN nie będzie nam oczywiście potrzebny.
Na początku doładowujemy konto Binance używając wybranej metody (najłatwiej i najtaniej będzie najprawdopodobniej doładować PLNy przez ZEN, ale jeśli nie macie konta ZEN to możecie użyć karty płatniczej - z tym, że będzie się to wiązać z większą prowizją). Jak już środki znajdą się w portfelu Binance wchodzimy w Kup kryptowaluty -> Handel P2P. Klikamy u góry Ekspresowy i kupujemy USDT za wybraną kwotę (jeśli Binance krzyczy, że balans konta wynosi 0 klikamy opcję poniżej, albo wchodzimy w portfel -> Transfer -> wybieramy z Fiat i Spot do Finansowanie, wypisujemy kwotę i zatwierdzamy, a następnie wracamy do Handlu P2P i wymieniamy złotówki na USDT).
Teraz najtrudniejsze .
Dla zrozumienia co będziemy właściwie robić: kupiliśmy krypto USDT (które w teorii zawsze powinno być warte 1USD) i będziemy chcieli je sprzedać za tureckie liry, z tym że TRY chcemy mieć na naszym koncie Oldubil. Korzystając z opcji handlu P2P na Binance, możemy w bezpieczny sposób sprzedać TRY w zamian za doładowanie naszego konta Oldubil. Binance pośredniczy w tej wymianie i blokuje nasze środki (USDT) podczas trwania transakcji. Jak otrzymamy TRY możemy zwolnić środki, które trafią wtedy do drugiej strony transakcji. UWAGA: Na Binance zdarzają się scammerzy, którzy będą chcieli wyłudzić dodatkową prowizję (~10%). Nie dajcie im się oszukać. Prowizja, o której piszą dotyczy transferów z kont bankowych zagranicznych na konta Oldubil. Jak scammer zaczyna coś pisać przed transakcją o dodatkowej prowizji, nie zgadzajcie się na nią. Każdą taką próbę scamu zgłaszajcie do Binance. Kwota, która trafia na konto Oldubil powinna być dokładnie tą samą kwotą, którą wyświetla Binance. Jeśli otrzymaliście niepełną kwotę, nie przejmujcie się żadnymi groźbami - piszcie, że macie świadomość, że to scam, bo prowizja dotyczy przelewów z kont zagranicznych i groźcie zgłoszeniem do Binance. Jak scammer zgłosi sprawę do Binance, wrzućcie screeny i opiszcie sprawę. Nie ma się czego bać, scammer w końcu obsra zbroję i dośle resztę kwoty .
Aby otrzymać doładowanie środków Oldubil wchodzimy raz jeszcze w zakładkę Handel P2P. Znowu wybieramy u góry Ekspresowy, ale tym razem wybieramy Sprzedaj. Wpisujemy kwotę USDT i na dole ustawiamy TRY. Klikamy Sprzedawaj z 0 opłatą, następnie dodajemy nową formę płatności Ziraat. W międzyczasie odpalamy aplikację Oldubil, wchodzimy w My Wallet -> Deposit Money -> Deposit via Bank Transfer. Na samym dole wybieramy Ziraat Bankasi (powinien być na samym dole listy). Przechodzimy z powrotem do Binance i wpisujemy swoje imię i nazwisko oraz IBAN razem z numerem konta wyświetlonym w Oldubil (resztę danych podamy już za sekundę, na spokojnie ). Zatwierdzamy wszystko i czekamy aż Binance połączy nas z kupującym. Na czacie od razu wpisujemy Virtual Card Number i Receiver Name Surname z Oldubila. Jak kupujący nie okaże się być wrednym scammerem to za moment powinniśmy mieć pełną kwotę na swoim koncie Oldubil (jeśli jest inaczej to polecam przeczytać wytłuszczony fragment powyżej). Nie zapomnijcie zatwierdzić transakcji w Binance, żeby druga strona dostała wasze krypto.

Płacenie za subskrypcję PS Plus (WYMAGANY VPN)
Po najnowszych zmianach większości osobom nie udaje siękupić subskrypcji bezpośrednio za pomocą karty dodanej do konta. Polecam sprawdzić, ale jak nie idzie to będziemy musieli doładować środki do portfela PS.
Logujemy się do tureckiego PS Store, klikamy ikonę u góry, następnie Payment Management -> Add Funds -> klikamy na dodaną wcześniej kartę Oldubil -> wybieramy kwotę -> klikamy Add Funds. Jeśli wszystko jest w porządku (VPN działa i środki są na koncie Oldubil) środki powinny się bezproblemowo dodać za pierwszym razem. Żeby kupić subskrypcję będziemy musieli ten proces powtórzyć kilka razy, bo maksymalna kwota jaką można zasilić portfel PS na raz to 200TRY. Po dodaniu środków kupujemy subskrypcję wybierając jako metodę płatności portfel PS.

Poradnik zaktualizuję o screeny później. Nie byłem w stanie ich dodać podczas jego pisania (Pepper nie współpracował).


Aktualizacje społecznościowe

20 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika Ma_tIX
  Ma_tIX
  Ma ktoś może innego VPN z którym działa? Chciałbym to zrobić dzisiaj a wpadłem na pomysł żeby przewijać sobie miasta w Turcji żeby zobaczyć jakie są dostępne i okazało się że jest limit tego przewijania i mnie łączy ze Stanami XDD. Za 12h dopiero mogę a nie chce mi się już czekać.
 2. Awatar użytkownika Blessedblack
  Blessedblack
  Zastanawia mnie jedna sprawa.Wczoraj dodawałem kumplowi nowy adres turecki wraz z kartą cinkciarz dopiero co założoną.Nie lepiej trochę popróbować dodać taką kartę,z wieloma próbami aż w końcu udaje się ją dodać?.


  Tak wiem,zaraz będzie milion komentarzy,ze próbowałem 10 razy i cinkciarz juz nie wchodzi itp.
  ale ja dopiero co zakładałem i utworzyłem zarówno konto tureckie jak i dodałem do niego kartę jak wyżej.
  Jak ktoś jest mało wytrwały i poddaje się na etapie dodawania adresów i zmiany znaków,zmiany adresu imienia i nazwiska tr.
  to niech się bawi w takie kombinacje norweskie jak wyzej.Jestem przekonany,że każdy może to zrobić,tylko trzeba nieraz kilka godzin przeboleć i można normalnie później płacić(wiadome nieraz 20 prób,ale przechodzi),
  później dodać 2 kartę oldubil jako główną to płatności,wtedy można również bez problemu pobierać gry z wykupionego wcześniej abonamentu.

  Pozdrawiam wytrwałych. (Edytowano)
  Awatar użytkownika sanderus911
  sanderus911
  Jakie 20 prób, jak po 6-7 próbach masz bloka na dodawanie karty na 24h
 3. Awatar użytkownika camthallion
  camthallion
  Szanuje za poradnik i włożoną pracę, ale wydaje mi się, że szybciej i łatwiej będzie ogarnąć konto FUPS.
  Awatar użytkownika vespi_
  vespi_ Autor
  kwestia preferencji raczej. Jak masz konto Binance to całość zajmuje ~10min
 4. Awatar użytkownika Ma_tIX
  Ma_tIX
  Mógłby ktoś powiedzieć coś więcej na temat założenia tureckiego konta Playstation? Próbowałem na internecie domowym, na transmisji danych z telefonu, na 3 przeglądarkach, na konsoli, na telefonie, sprawdzałem z 4 VPN (wraz z tuxlerem) i bez nich. Mail wpisuje swój, polski - Gmaila (inny niż na polskim koncie), adres generuje turecki, imię i nazwisko moje. Mimo wszystko na zakończenie wywala: "Can't create an account. Contact Customer Support for assistance.". Już 4h siedzę nad samym założeniem konta. U mnie jest problem jakiś czy o co może chodzić? (Edytowano)
 5. Awatar użytkownika Omar_
  Omar_
  Witam mam kasę na oldubil ale nie mogę kupić subskrypcji wszystko inne przechodzi ale nie subskrypcja jakieś pomysły 

  Dodam ze korzystam z Windscribe i nawet przez włączonego VPN nie mogę dodać środków na portfel ani kupić subskrypcji gry normalnie mogę kupować  (Edytowano)
  Awatar użytkownika Pawel_B8bX
  Pawel_B8bX
  Nie kupisz subskrybcji tą kartą
Awatar użytkownika