Oclili mi przesyłkę o wartości 17zł?

8
gru 10. 2020
Hej. Ktoś ogarnia te trackingi z Ali? Czy dobrze rozumiem - weszło cło na przesyłkę o wartości 17zł (długopisy i wkłady)?

Cło to 3 proc, ale do tego z 10-15zł opłat manipulacyjnych będzie, prawda? Tak przynajmniej kojarzę sprzed 2-3 lat.

Jak teraz postąpić (bo odbierać mi się nie będzie opłacało)? Nie odebrać i otworzyć jakiś spór, że przesyłka została zwrócona?

336079.jpg
Aktualizacje społecznościowe
Sklepy: pytania i opinie

8 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika Maly_Lou
  Maly_Lou
  Poza tym ewentualne cło jest od 150e. To vat może być teoretycznie od każdej kwoty, nawet od pierdoły za złotówkę
 2. Awatar użytkownika cebulak_cebulak
  cebulak_cebulak
  Nie, nie będzie do zapłaty cła. Na każdym trackingu z numerem PL... jest taki zapis, że przesyłka oclona. A poza tym to po przybyciu do Polski na te paczki czeka się około miesiąc
 3. Awatar użytkownika asimply
  asimply
  cebulak_cebulak10/12/2020 01:00

  Nie, nie będzie do zapłaty cła. Na każdym trackingu z numerem PL... jest ta …Nie, nie będzie do zapłaty cła. Na każdym trackingu z numerem PL... jest taki zapis, że przesyłka oclona. A poza tym to po przybyciu do Polski na te paczki czeka się około miesiąc  Te przesyłki idą przez Liege i każdy kontener przechodzili przez odprawę. Taki status dostają wszystkie paczki nie tylko te PL****. A po przybyciu do Polski, na te przesyłki czeka się ostatnio miesiącami. Zapomnij o miesiącu. Podziękuj takim kretynom jak Fastpro, Świat Przesyłek czy im podobnemu badziewiu. (Edytowano)
 4. Awatar użytkownika wadam
  wadam
  Nie. Bylo juz o tym kilkanascie razy. Na polski jeste przetlumaczone przesylka oclona ale po angielsku to clearing customs czyli ze przeszla odprawe celna. Gdyby byla oclona to by nie zostala przekazana do kuriera/poczty. Dostalbys pisemko z wezwaniem do zaplaty a dopiero po przeslaniu im dowodu oplaty pusciliby paczke dalej. Mozesz spac spokojnie. Zadnych dodatkowych oplat nie bedzie (Edytowano)
 5. Awatar użytkownika kulfon997999
  kulfon997999
  to jeszcze nie oznacza dodatkowych opłat, dopiero jak dostaniesz pismo z urzędu celnego o dostarczenie dodatkowych dokumentów to będziesz pewien
 6. Awatar użytkownika asimply
  asimply
  Co ma do tego wartość? Wszystko musi przejść odprawę, aby zostało dopuszczone do wprowadzenia do obrotu. Nie oznacza to jednak cła. I zamiast patrzeć w bzdurne trackingi Ali sprawdzaj na Alipaczka lub przez Parcel App. To ASS czy numer PL*****? Jak to drugie to tylko estymowany tracking i może na Wielkanoc dojdzie.
 7. Awatar użytkownika TomekBenz
  TomekBenz
  Piękny kraj
 8. Awatar użytkownika Zapomniany
  Zapomniany Autor
  Dzięki wszystkim!
Awatar użytkownika