Ochrona kupującego w wysyłkach olx.

17
sie 27. 2021
Witam.
Widzę, że olx wprowadziło ochronę w wysyłce olx. Kupujący musi teraz potwierdzić, że z paczką jest ok by sprzedający otrzymał zapłatę. Nie jak do terazbyło, że po odbiorze kaska szła automatycznie.
Fakt jako kupując jestem zadowolony ale czy jako sprzedający nie będzietak, jak na winted, że zablokują kaskę jak kupujący będzie cwaniak i wykorzysta tą ochronę?
Nie piszę tu oczywiście o sprzedających co oszukują ale i kupujący zdarzają się róni.
Aktualizacje społecznościowe
Zadaj pytanie

17 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika EzioAuditore_da_Firenze
  EzioAuditore_da_Firenze
  Patrząc na komentarzach na profilu OLX na facebooku to ta cała ochrona jest nagminnie wykorzystywana obecnie przez oszustów co uroczo zaznaczają, że paczka doszła niby pusta.
  Osobiście teraz szybciutko wszędzie wyłączyłem wysyłkę OLX - nie mam zamiaru bujać się po sądach, policji czy czekać 14 dni na werdykt OLX + kolejne dni im wysyłać filmy zdjęcia z pakowania paczki aby walczyć o swoje pieniądze.... (Edytowano)
 2. Awatar użytkownika Robert.Piroman
  Robert.Piroman
  Ten system jest tylko dla kupujących, jako sprzedawca tracisz i kase i przedmiot, olx ma w pupie deklaracje/ zgłoszenia/ jakieś dowody, infolinia to dwie karyny ledwo odbierają setki telefonów to nic nie pomagają.

  Od 1 lipca upadek aliexpress, od 24 sierpnia upadek wysyłek na olx, tylko wplata na konto.
  Fajnie że od sprzedawców wymagają zdjecia dowodow a z kupjacymi i botami nie mają pomyslu co zrobić, kawalek kodu z sms na potwierdzenie konta czy cokolwiek.

  Na vinted to samo było/jest, dużo osób już nie korzysta z sprzedaży 'kup teraz' bo kasa jak jest na koncie danej firmy czy olx czy vinted to oni maja władze i zazwyczaj stoją po stronie kupującego-oszusta, kaska wraca, przedmiot zostaje.
 3. Awatar użytkownika asimply
  asimply
  Czytałem ten ich regulamin. To nie jest tak. Są tylko dwa przypadki, które wstrzymują. Uszkodzona przesyłka lub pusta przesyłka. Czyli trzeba solidnie pakować np. w dodatkowy papier i używać kleju, a przed wysyłką zdjęcie całości z etykietą na wadze, aby komuś nie przyszło do głowy rozpakować łatwo bez uszkodzenia w celu nagrania "unboxingu", a który zrobił już wcześniej. Uszkodzenia przesyłki też kupujący będzie musiał zgłosić, oprócz przypadku Poczty. Tak czy inaczej nie obejdzie się również bez wizyty na Policji i raczej OLX da wiarę komuś kto jest tam aktywny od wielu lat niż komuś kto zarejestrował się przed miesiącem.

  Bardziej martwi możliwość wystawienia oceny za przedmiot. Wiecznie niezadowolonych idiotów przecież nie brakuje, choć wszystko w opisie i na zdjęciach. (Edytowano)
 4. Awatar użytkownika Duriel
  Duriel
  Krzychu12728/08/2021 08:50

  Właśnie o to mi chodzi. Jak udowodnię moja rację skoro druga strona twi …Właśnie o to mi chodzi. Jak udowodnię moja rację skoro druga strona twierdzi inaczej. Kupując jestem teraz góra to fakt ale jako sprzedawca ryzykuje sporo. Ostatnio sprzedałem dwóm kobitkom ubranka duża paczka większość jak nowe. Jedna dziękuję że super paczka a druga pisze, że wysłałem jej stare podarte pewnie chciała zniżki😁. Teraz byłbym w kropce bo na pewno by zrobiła spór i kłopot z udowadnianiem.  Też chyba nie do końca tak jest, bo musi być zgłoszenie na policje z próbą oszustwa i w tedy olx dopiero rozpatruje, na samo zgłoszenie klienta nic nie robią chyba, bo to by było zbyt wygodne dla oszustów. Wiadome, że kasa będzie zablokowana, ale prędzej czy później wpadnie jeśli nie będzie zgłoszenia na policje. Czytałem ten ich regulamin ale już chwilę temu, teraz jak to weszło to trzeba będzie sobie dokładnie przeczytać i ewentualnie nagrywać pakowanie tyle tylko, że to upierdliwe dość będzie ;/
 5. Awatar użytkownika Krzychu127
  Krzychu127 Autor
  EzioAuditore_da_Firenze28/08/2021 04:45

  Patrząc na komentarzach na profilu OLX na facebooku to ta cała ochrona j …Patrząc na komentarzach na profilu OLX na facebooku to ta cała ochrona jest nagminnie wykorzystywana obecnie przez oszustów co uroczo zaznaczają, że paczka doszła niby pusta.Osobiście teraz szybciutko wszędzie wyłączyłem wysyłkę OLX - nie mam zamiaru bujać się po sądach, policji czy czekać 14 dni na werdykt OLX + kolejne dni im wysyłać filmy zdjęcia z pakowania paczki aby walczyć o swoje pieniądze....


  Właśnie o to mi chodzi. Jak udowodnię moja rację skoro druga strona twierdzi inaczej. Kupując jestem teraz góra to fakt ale jako sprzedawca ryzykuje sporo. Ostatnio sprzedałem dwóm kobitkom ubranka duża paczka większość jak nowe. Jedna dziękuję że super paczka a druga pisze, że wysłałem jej stare podarte pewnie chciała zniżki😁. Teraz byłbym w kropce bo na pewno by zrobiła spór i kłopot z udowadnianiem.
 6. Awatar użytkownika asimply
  asimply
  EzioAuditore_da_Firenze28/08/2021 04:45

  Patrząc na komentarzach na profilu OLX na facebooku to ta cała ochrona j …Patrząc na komentarzach na profilu OLX na facebooku to ta cała ochrona jest nagminnie wykorzystywana obecnie przez oszustów co uroczo zaznaczają, że paczka doszła niby pusta.Osobiście teraz szybciutko wszędzie wyłączyłem wysyłkę OLX - nie mam zamiaru bujać się po sądach, policji czy czekać 14 dni na werdykt OLX + kolejne dni im wysyłać filmy zdjęcia z pakowania paczki aby walczyć o swoje pieniądze....  Chyba niepotrzebnie, bo to i tak od Ciebie zależy czy zatwierdzisz sprzedaż w przeciągu 24h, no chyba że tutaj też to zmienili. Czyli co najwyżej nie klepniesz komuś kto nie wzbudzi zaufania. Dodatkowo możesz zrobić adnotację w opisie oferty :).

  Zresztą próbę oszustwa i tak na Policję sprzedający musi zgłosić i w pewnym okienku czasowym. Ale faktycznie te zmiany idą w dziwnym kierunku. (Edytowano)
 7. Awatar użytkownika asimply
  asimply
  Krzychu12728/08/2021 08:50

  Właśnie o to mi chodzi. Jak udowodnię moja rację skoro druga strona twi …Właśnie o to mi chodzi. Jak udowodnię moja rację skoro druga strona twierdzi inaczej. Kupując jestem teraz góra to fakt ale jako sprzedawca ryzykuje sporo. Ostatnio sprzedałem dwóm kobitkom ubranka duża paczka większość jak nowe. Jedna dziękuję że super paczka a druga pisze, że wysłałem jej stare podarte pewnie chciała zniżki😁. Teraz byłbym w kropce bo na pewno by zrobiła spór i kłopot z udowadnianiem.
  To właśnie kupujący musi odwodnić.
 8. Awatar użytkownika Ashleigh_
  Ashleigh_
  EzioAuditore_da_Firenze28/08/2021 04:45

  Patrząc na komentarzach na profilu OLX na facebooku to ta cała ochrona j …Patrząc na komentarzach na profilu OLX na facebooku to ta cała ochrona jest nagminnie wykorzystywana obecnie przez oszustów co uroczo zaznaczają, że paczka doszła niby pusta.Osobiście teraz szybciutko wszędzie wyłączyłem wysyłkę OLX - nie mam zamiaru bujać się po sądach, policji czy czekać 14 dni na werdykt OLX + kolejne dni im wysyłać filmy zdjęcia z pakowania paczki aby walczyć o swoje pieniądze....


  A czytałeś dokładnie? 90% postów to wpisy 1 autorki, która w dodatku twierdzi, że ledwo usługę wprowadzili, a już okradli miliardy osób, z drugiej strony masz wpisy ludzi którzy twierdzą, że coś tam zgłosili do pomocy tygodnie temu a nie dostali odpowiedzi, czyli pok już po 5 minutach zwraca pieniądze kupującemu, a na pomoc musisz czekać miesiącami, coś mi tu śmierdzi konkurencją.

  Dodam od siebie, że ostatnio korzystałam z pomocy i odezwali się na następny dzień, problem załatwiony od ręki, wcześniej też coś tam od nich chciałam i też w miarę szybko się odzywali.

  Z poku jako sprzedający nie korzystałam, z vinted nie korzystałam, więc nie wiem. (Edytowano)
 9. Awatar użytkownika PodnieśSprzedażKur
  PodnieśSprzedażKur
  ogólnie to na OLX większość to Oszuści...jeśli chodzi o moje doświadczenia od LAT, jeszcze jak się ten portal nazywał KILKA X inaczej, tu screen z ostatniego zakupu:
  7717404-AkgHi.jpg
  a tu transakcja za 190zł:
  7717404-I0TTd.jpg
  Ogólnie kupując czy to na OLX czy na Allegro poziom OSZUSTWA jest podobny, choć więcej na OLXie bo tam NIC nie można nikomu zrobić a samo OLX odcina się od POMOCY, sugerując że "widziały gały co brały":

  7717404-e0X49.jpg
  Niestety, "marzenia" kosztują
 10. Awatar użytkownika asimply
  asimply
  PodnieśSprzedażKur29/08/2021 11:51

  ogólnie to na OLX większość to Oszuści...jeśli chodzi o moje doświadczenia …ogólnie to na OLX większość to Oszuści...jeśli chodzi o moje doświadczenia od LAT, jeszcze jak się ten portal nazywał KILKA X inaczej, tu screen z ostatniego zakupu:[Obrazek] a tu transakcja za 190zł:[Obrazek] Ogólnie kupując czy to na OLX czy na Allegro poziom OSZUSTWA jest podobny, choć więcej na OLXie bo tam NIC nie można nikomu zrobić a samo OLX odcina się od POMOCY, sugerując że "widziały gały co brały":[Obrazek] Niestety, "marzenia" kosztują  Nie rozumiem Cię. Równie dobrze Ciebie ktoś by mógł określić mianem naciągacza, który próbuje wycisnąć ile się da już po fakcie. Jeżeli opis jest szczegółowy, zdjęcia wyraźne i niczego nie ukrywają to do kogo masz pretensję?

  A już określanie, że większość osób na OLX to oszuści to mocne nadużycie. Oczywiście można tam spotkać patologicznych kłamczuchów, ale na pewno nie jest to większość.
 11. Awatar użytkownika Krzychu127
  Krzychu127 Autor
  PodnieśSprzedażKur29/08/2021 11:51

  ogólnie to na OLX większość to Oszuści...jeśli chodzi o moje doświadczenia …ogólnie to na OLX większość to Oszuści...jeśli chodzi o moje doświadczenia od LAT, jeszcze jak się ten portal nazywał KILKA X inaczej, tu screen z ostatniego zakupu:[Obrazek] a tu transakcja za 190zł:[Obrazek] Ogólnie kupując czy to na OLX czy na Allegro poziom OSZUSTWA jest podobny, choć więcej na OLXie bo tam NIC nie można nikomu zrobić a samo OLX odcina się od POMOCY, sugerując że "widziały gały co brały":[Obrazek] Niestety, "marzenia" kosztują


  Nestety jak ktoś pisze, że leżak z szuflady to na pewno bateria do niczego i z tym trzeba się liczyć. Ostatio tak kupiłem dwa telefony dla seniora. Sprzedający pisał, że leżaki i nie ma jak sprawidzić czy dobre. Wiedziałem, że ryzyko spore ale 15zł nie majatek. Oczywiście baterie szmelc plus uszkodzone gniazda ładowania a to przecież widać i wiedział pewnie o tym.
  Są różni ludzi gdzie kupiłem telefon za 60zł co miał mieć przebarwienie na wyświetlaczu a przyszedł dla mnie wez żadnej wady.
 12. Awatar użytkownika PodnieśSprzedażKur
  PodnieśSprzedażKur
  asimply29/08/2021 12:19

  Nie rozumiem Cię. Równie dobrze Ciebie ktoś by mógł określić mianem naciąg …Nie rozumiem Cię. Równie dobrze Ciebie ktoś by mógł określić mianem naciągacza, który próbuje wycisnąć ile się da już po fakcie. Jeżeli opis jest szczegółowy, zdjęcia wyraźne i niczego nie ukrywają to do kogo masz pretensję?


  faktycznie, nie podałem wszystkich szczegółów w tym opisów ofert w których wziąłem udział...No pewnie przez to że chciałęm się rozgrzeszyć oszukując TU Was a nie przez to że OLX nie udostępnia opisów i to bardzo szybko.

  asimply29/08/2021 12:19

  A już określanie, że większość osób na OLX to oszuści to mocne nadużycie. O …A już określanie, że większość osób na OLX to oszuści to mocne nadużycie. Oczywiście można tam spotkać patologicznych kłamczuchów, ale na pewno nie jest to większość.


  przeczytaj co napisałem o doświadczeniu...bardzo możliwe że naciągam po fakcie
 13. Awatar użytkownika PodnieśSprzedażKur
  PodnieśSprzedażKur
  Krzychu12729/08/2021 12:43

  Nestety jak ktoś pisze, że leżak z szuflady to na pewno bateria do niczego …Nestety jak ktoś pisze, że leżak z szuflady to na pewno bateria do niczego i z tym trzeba się liczyć. Ostatio tak kupiłem dwa telefony dla seniora. Sprzedający pisał, że leżaki i nie ma jak sprawidzić czy dobre. Wiedziałem, że ryzyko spore ale 15zł nie majatek. Oczywiście baterie szmelc plus uszkodzone gniazda ładowania a to przecież widać i wiedział pewnie o tym. Są różni ludzi gdzie kupiłem telefon za 60zł co miał mieć przebarwienie na wyświetlaczu a przyszedł dla mnie wez żadnej wady.


  leżak leżakiem, tu Sprzedający okazał się oszustem, tak samo jak ten od telefonu z wypalonym wyswietlaczem, gdzie mi to aż tak bardzo nie przeszkadzało a wady były oczoebne...

  Raz kupiłem telefon osobiście za 30zł, zapłaciłem za niego (nobo go kupiłem) i przy Sprzedającym wrzuciłem do utylizacji w markecie, dodając że nie zdziwie się jak go przy mnie wyciągnie i raz jeszcze sprzeda szmelc... Nie takie akcje w życiu doświadczyłem Sklepy też robią cyrki aaa ich obsługa je przerasta, oczywiście są wyjątki i one cieszą, nawet na Allegro lecz na OLX to obie strony wałują.
 14. Awatar użytkownika zloty_2000
  zloty_2000
  PodnieśSprzedażKur29/08/2021 13:17

  leżak leżakiem, tu Sprzedający okazał się oszustem, tak samo jak ten od te …leżak leżakiem, tu Sprzedający okazał się oszustem, tak samo jak ten od telefonu z wypalonym wyswietlaczem, gdzie mi to aż tak bardzo nie przeszkadzało a wady były oczoebne...Raz kupiłem telefon osobiście za 30zł, zapłaciłem za niego (nobo go kupiłem) i przy Sprzedającym wrzuciłem do utylizacji w markecie, dodając że nie zdziwie się jak go przy mnie wyciągnie i raz jeszcze sprzeda szmelc... Nie takie akcje w życiu doświadczyłem Sklepy też robią cyrki aaa ich obsługa je przerasta, oczywiście są wyjątki i one cieszą, nawet na Allegro lecz na OLX to obie strony wałują.  Ale powiedz czego oczekujesz? Nówki w cenie złomu? Obecnie mamy Twoje słowo i nic na poparcie tego, jak wyglądała oferta. Też mam lata doświadczeń jako sprzedający i kupujący. I zawsze mam zrzuty aukcji/ofert z pełnym opisem i jakoś do tej pory nie trafiłem na "przekręt" - ale może ja po prostu w ciągu ponad 20 lat używania internetu nauczyłem się czytać i wyciągać wnioski a nie wylewać niesprawdzone żale...
 15. Awatar użytkownika Kupujebadziewia
  Kupujebadziewia
  zloty_200029/08/2021 13:43

  Ale powiedz czego oczekujesz? Nówki w cenie złomu? Obecnie mamy Twoje s …Ale powiedz czego oczekujesz? Nówki w cenie złomu? Obecnie mamy Twoje słowo i nic na poparcie tego, jak wyglądała oferta. Też mam lata doświadczeń jako sprzedający i kupujący. I zawsze mam zrzuty aukcji/ofert z pełnym opisem i jakoś do tej pory nie trafiłem na "przekręt" - ale może ja po prostu w ciągu ponad 20 lat używania internetu nauczyłem się czytać i wyciągać wnioski a nie wylewać niesprawdzone żale...


  To samo, jeszcze mnie nikt nie naciągnął ani nie próbował wyłudzić zniżki. Jak ktoś się targuje o 5zł to od razu omijam, bo skoro ktoś liczy każdą złotówkę to o cokolwiek może się przyczepić. Tylko raz miałem problem jak sprzedawałem kartę graficzną.
  AMD R9 380, u mnie działała perfekcyjnie, kupujący przyjechał, przetestował i na własne oczy widział że działa. Po 2 miesiącach pisze że to miał być prezent i dopiero pierwszy raz ją odpalił i nie działa. Poprosił grzecznie o zwrot pieniędzy, a ja grzecznie odpisałem że nie ma takiej opcji i poprosiłem go o przywiezienie jej to wyślę ją na naprawę gwarancyjną. Finalnie po 2 tygodniach w serwisie stwierdzili że pamięć VRAM padła i wysłali nową kartę, aż żałowałem że nie oddałem mu kasy bo bym jeszcze zarobił dwie stówki
 16. Awatar użytkownika PodnieśSprzedażKur
  PodnieśSprzedażKur
  zloty_200029/08/2021 13:43

  Ale powiedz czego oczekujesz? Nówki w cenie złomu?


  zadając takie pytanie już się przedstawiłeś
  7718260-0H64P.jpgzaraz odezwie się słowo klucz, wizualny a nie techniczny aaa i ten zygzak, to są jakieś ukryte dane techniczne zapewne.
  no i pakiet etui też ma swoje znaczenie cena/jakość/historia dbałości.

  zloty_200029/08/2021 13:43

  Obecnie mamy Twoje słowo i nic na poparcie tego, jak wyglądała oferta. Też …Obecnie mamy Twoje słowo i nic na poparcie tego, jak wyglądała oferta. Też mam lata doświadczeń jako sprzedający i kupujący. I zawsze mam zrzuty aukcji/ofert z pełnym opisem i jakoś do tej pory nie trafiłem na "przekręt" - ale może ja po prostu w ciągu ponad 20 lat używania internetu nauczyłem się czytać i wyciągać wnioski a nie wylewać niesprawdzone żale...


  20 lat i nie trafiłeś w obu stronach na wkręt...no to masz bufor, pewnie kupując przez internet nie dokonałeś jeszcze zwrotu, może kiedyś za kolejne 20 lat dokonasz Ci się uda
 17. Awatar użytkownika zloty_2000
  zloty_2000
  PodnieśSprzedażKur29/08/2021 14:45

  zadając takie pytanie już się przedstawiłeś [Obrazek] zaraz odez …zadając takie pytanie już się przedstawiłeś [Obrazek] zaraz odezwie się słowo klucz, wizualny a nie techniczny aaa i ten zygzak, to są jakieś ukryte dane techniczne zapewne.no i pakiet etui też ma swoje znaczenie cena/jakość/historia dbałości.20 lat i nie trafiłeś w obu stronach na wkręt...no to masz bufor, pewnie kupując przez internet nie dokonałeś jeszcze zwrotu, może kiedyś za kolejne 20 lat dokonasz Ci się uda


  Tak, przedstawiłem się bo nadal nie rozumiem mentalności, że jak coś kosztuje grosze w porównaniu do nowego towaru to ma to być jak spod igły. Widząc taką dysproporcję kupujący powinien do razu się zastanowić bądź zadać pytania i prosić o dodatkowe zdjęcia. I tak, nie trafiłem na wkręt, bo po prostu jak chcę coś kupić a nie ma w nim zdjęć takich jak chcę to o nie proszę.
Awatar użytkownika