Niestety, ta dyskusja już wygasła
mar 8. 2023
Przede wszystkim zależy mi na wydajności. Głównie będę używać do programowania, używania VirtualBoxa, otwierania 1000 kart w chromie, okazjonalnego grania w jakieś słabsze multiki - jakiś grid 2 itp.
Na oku mam tego wariata x-kom.pl/p/1…tml ale chętnie otworze się na inne propozycje oraz posłucham opini o w.w. laptopie.
Aktualizacje społecznościowe
Zadaj pytanie

12 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika Sqrviel
  Do VietualBox'a i 1000kart w Chromie 16GB RAM może być za mało. W sumie w tym budżecie może być ciężko o 32GB, ale jesli nie to patrzyłbym na takie które mają możliwość rozszerzenia. Procesory to raczej stawianym na Ryzeny, ze względu na większą ilość rdzeni w laptopach z tego przedziału cenowego
  Awatar użytkownika Borsuk_IdziePoZiomki
  Autor
  te 1000 kart to oczywiście hiperbola, ja będę w pełni szczęśliwy z 16GB, gdyż obecnie korzystam z 8GB 1333MHz
 2. Awatar użytkownika tayjkt
  do VirualBoxa bym szukał więcej RAM-u sam mam 24GB w kompie i jest troszkę za mało. Używam przede wszystkim Hyper-V.
  I dysk 1TB to raczej minimum nie wiem jaką dokładnie będziesz robić wirtualizację, ja mam 250GB i znika momentalnie, a 512 to nie jest tak za dużo.
  Awatar użytkownika Borsuk_IdziePoZiomki
  Autor
  Znaczy ten VirtualBox to trochę przesadziłem z jego użytkowaniem. Wypisałem go jednak, gdyż mój obecny sprzęt wywala BS przy próbie wirtualizacji i bynajmniej nie jest to spowodowawne RAMem, gdyż nie katuje VirtualBoxa bardzo, tyle ile na uczelni jest wymagane, albo żeby pobrać sobie repozytorium z githuba i coś tam w plikach pogrzebać.
 3. Awatar użytkownika Xorro
  Ogólnie ten szajsus jest ok, ale kup najtańszą wersję 8GB i sam dokup kostkę 16GB: techlord.pl/asu…tml
  Awatar użytkownika Pabloon
  Cóż z tego, skoro grafitowo-niebieski wygląda lepiej i drożej (Edytowano)
 4. Awatar użytkownika ITguy_pl
  Dokładnie tak jak Ci Xorro napisał. Weź tańszy ale dokup Ramu. Znajdziess tutoriale na yt jak to odkręcić i zdjąć obudowę, nie jest to strasznie skomplikowane, tylko powoli i nie na siłę, z wyczuciem. Też się bałem kiedyś otwierać laptopy ale się nauczyłem i już jest ok, w tym roku zmieniałem Ram u siebie w GF63Thin i w dwóch Lenovo Ideapadach 110 w pracy i wszystko śmiga. W MSI mam teraz 32GB ddr4 3200Mhz (dwie kości Kingston Fury po 16GB każda)
Awatar użytkownika