Niestety, ta dyskusja już wygasła
Opublikowano 24 czerwca 2023

Laptop do Adobe Premiere Pro

Hej, kupiłam miesiąc temu z wrzutki Lenovo Legion 5 15ACH6H 15,6" 165Hz R7 5800H - 16GB RAM - 512GB Dysk - RTX3060 - Win11 za 5300zł i niestety nie nadaje się do nawet prostych animacji w Adobe, dodatkowo 3 razy pojawił się Blue Screen of Death, wysłałam go na zwrot.
Szukam czegoś niezawodnego, co nie wysypie mi się w trakcie projektowania. zajmuje się głównie montażem prostych filmów i motion design, czasem zaglądam do After Effects, nie montuję w 4K
Co polecicie? Jestem otwarta na Macbooka, bo ponoć sa rzeczywiście niezaowodne, jednak wolalabym nie iść w tę stronę, gdyż nie mam doświadczenia z narzędziami Apple.
Budżet też mam otwarty! Wiadomo, interesuje mnie coś rozsądnego
Aktualizacje społecznościowe

10 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika Zhurq
  Szukaj czegoś wyłącznie z i7-12700H lub nowszym typu i7-13700H, bardzo wydajne procki.
  Do tego 32GB RAM+
  No i przydałoby się GPU, co najmniej RTX 3050, a że budżet i różnica względem 3060 jest duża, to nie schodziłbym niżej niż 3060.
  Nie dziwię się, że z R7-5800H/16GB były problemy, bo względem i7-12700H, różnice wydajności są naprawdę spore:

  14305917-fh1Zw.jpg

  Nie zrażałbym się do Legionów, bo tu przeskok będzie spory zarówno wydajnościowy, jak i jakościowy, bo to wersja Pro i wybrałbym ten model: x-kom.pl/p/1…tml

  Mankamentem jest fakt, że drogo, nawet bardzo. Na moje max 8k za coś takiego. Poczekałbym jeszcze, bo ta cena jest stała od fiu fiu fiu, może zaczną się jakiekolwiek promki na te modele.

  Chyba że coś bardziej biznesowego typu Dell, z tym że też drogo u nas: x-kom.pl/p/1…tml Nie schodziłbym niżej niż półka Precision/Latitude, czyli Inspirony bym pomijał. (Edytowano)
  Awatar użytkownika aolgg
  Autor
  a jesli w podobnej cenie w sumie jest.macbook pro, to warto w ogole brac della?
 2. Awatar użytkownika NLC
  Nic dziwnego, że ten Lenovo się nie nadaje, ma za mało ramu. Do premiere i after effects, to szukaj czegoś z min 32GB ramu, najlepiej 64GB, albo jak robisz skomplikowane rzeczy, to jeszcze więcej. Procesor też najlepiej jakby miał więcej niż 8 rdzeni. Na macbooku te programy działają lepiej, ale macbook pro z 32GB ramu to już duże koszty. Na MacOS najlepiej korzystać z programu Final Cut, bo jest znacznie lepiej zoptymalizowany i lepiej sobie radzi z mniejszą ilością ramu
  Awatar użytkownika aolgg
  Autor
  to co kupic, co nie jest macbookiem i jest od niego tańsze?