Massdrop - FAQ, pytania, odpowiedzi, dyskusja

10
lut 4.
71472.jpgPewnie nie raz jeszcze będę wrzucał oferty z MD. Ciągle pojawiają się te same pytania, więc robię podwaliny pod instrukcje "co i jak".

Massdrop to strona internetowa skierowana do pasjonatów i entuzjastów działająca na zasadzie zakupów grupowych po niższych cenach niż w obiegu otwartym. Dlatego też ceny praktycznie nie są widoczne dla osób niezarejestrowanych oraz nie są indeksowane w wyszukiwarkach.

Przed samym zakupem warto sprawdzić dyskusję toczącą się w jednej z zakładek z wrzutką oraz w samym internecie, gdyż nie zawsze teoria idzie z rzeczywistością i ceny nawet na naszym rodzimym rynku mogą być lepsze lub też ewentualny VAT albo cło mogą zabić okazję.

Jak to ma działać? Inicjatywa wychodzi z dwóch stron: samego serwisu oraz społeczności. W pierwszym wypadku MD wstawia gotowe propozycje zbiórek. Natomiast w drugim użytkownicy głosują w przez siebie stworzonych ankietach na produkty, które chętnie by kupili.
71472.jpg
Pojawienie się przedmiotu jest uzależnione od wielu czynników, lecz najważniejszym jest skuteczność negocjacji Massdropa z producentem. Zdarzają się też sytuacje, gdy coś jest produkowane na zlecenie MD lub chociaż podciągane do rangi edycji limitowanej np. słuchawki AKG by Massdrop.
71472.jpg
Aby zakupić przedmiot musimy się zarejestrować. Wybrać kategorie, które nas interesują (informacje o wrzutkach zeń mogą zostać wysyłane na maila).
71472.jpg
Deklarujemy chęć zakupu. Czekamy na zakończenie wpisów osób chętnych. Czasem jest parę progów albo ograniczona liczba towarów. Progi oznaczają sytuację, iż im więcej osób się zbierze, tym każdy kolejny powoduje osiągnięcie niższej ceny dla wszystkich.
71472.jpgNastępnie przygotowywane są paczki do wskazanego w opisie daty.
71472.jpgPo tym czasie pobierane są pieniądze z konta i wysyłane z USA na wskazany adres. Czas między zakończeniem zbiórki a wysyłką może być długi (czasem i miesiąc). Dostawa średnio trwa od 1 do 3 tygodni.

Uwaga!
Nie wszystkie przedmioty są wysyłane do Polski.

Oprócz głównej działalności w zakładce TALK pojawiają się artykuły czy normalna forumowa aktywność.

Kwestia VAT i cła.

Do okolic $150 jest duża szansa, że ani VAT (23%), ani cło nie zostaną naliczone (niektóre towary są z cła zwolnione). Ludzie też często piszą, że nawet grubo powyżej ów kwoty żadnych dodatkowych uiszczeń nie mieli.

Przedział opłat celnych oraz informacja taryfowa.


Gwarancja.

Do każdej wrzuty trzeba podchodzić indywidualnie. Zwykle jest to gwarancja producenta. Z uwagi na kraj wysyłki (USA) albo na Stany, albo na cały świat. Niemniej najatrakcyjniejsze wrzutki ceną rekompensują ewentualne braki lub utrudnienia w gwarancji.


Informacje dla wrzucających oferty.

Uważajcie na linki, które mogą zawierać wasze reflinki (generowane automatycznie, jeżeli okazję przeglądacie z informacji, które przyszły na maila). Referrale wszelkiej maści są na Pepperze zakazane. Sprawdźcie regulamin, jeśli nie wierzycie. Aby się ich pozbyć wystarczy usunąć wszystkie znaki na prawo wraz z "?". Jednak wtedy specyfikację i stronę produktu będzie można zobaczyć tylko po zalogowaniu, więc lepiej zaraz po znaku zapytania dodać "mode=guest_open".Zachęcam do dyskusji, zadawania pytań. Wszelkie niejasności własnym sumptem bądź wspólnymi siłami rozwiążemy. Zaś sam FAQ wzbogacę o dodatkowe informacji lub zaktualizuję w razie potrzeby.
Aktualizacje społecznościowe
 1. Massdrop Okazje
Kategorie
  Najlepsze komentarze
  Autor
  Ten post możecie lajkować w ramach podziękowania za trud włożony w napisanie i aktualizację FAQ.

  Oczywiście, że robię to dla sławy.
  Edytowane przez: "polimat" lut 19.
  10 Komentarzy
  Autor
  Ten post możecie lajkować w ramach podziękowania za trud włożony w napisanie i aktualizację FAQ.

  Oczywiście, że robię to dla sławy.
  Edytowane przez: "polimat" lut 19.
  polimatlut 4.

  Ten post możecie lajkować w ramach podziękowania za trud włożony w … Ten post możecie lajkować w ramach podziękowania za trud włożony w napisanie i aktualizację FAQ. Oczywiście, że robię to dla sławy.


  Dopisz, ze na wysylke mozna czekac bardzo dlugo. Napisales tylko o dostawie, a sporo okazji zanim w ogole zostanie wyslane, ma okreslony termin realizacji. Chociazby ostatnie zegarki, gdzie wysylka bedzie nastepowac miesiac po zakonczeniu oferty.
  Autor
  dmtlut 6.

  Dopisz, ze na wysylke mozna czekac bardzo dlugo. Napisales tylko o …Dopisz, ze na wysylke mozna czekac bardzo dlugo. Napisales tylko o dostawie, a sporo okazji zanim w ogole zostanie wyslane, ma okreslony termin realizacji. Chociazby ostatnie zegarki, gdzie wysylka bedzie nastepowac miesiac po zakonczeniu oferty.


  Napisałem o tym, ale zgodnie z sugestią wytłuszczę tę informację.
  polimatlut 6.

  Napisałem o tym, ale zgodnie z sugestią wytłuszczę tę informację.


  A ile ona kosztuje?
  Autor
  AnonimowyCebularzlut 25.

  A ile ona kosztuje?


  To zależy od dropu. Zmienia się w zależności od przedmiotu. Może być darmowa, jak w przypadku drogich słuchawek, a równie dobrze może kosztować $20, nawet gdy przedmiot jest mały. Dokładną opłatę za przesyłkę sprawdzić można po kliknięciu "join drop" lub "commit at $ x". Spokojnie, samo sprawdzenie nie jest równoważne z zadeklarowaniem zakupu. Zaś czy w ogóle przedmiot jest wysyłany do Polski unaocznia fraza "SHIPS TO PL" zaraz nad opisem. Na przykład zegarki Orienta prawie w ogóle nie są wysyłane do nas. W takim wypadku napisane jest coś w stylu "Free shipping to USA". Zresztą jeśli brak przesyłki pod ustawiony adres, po kliknięciu na przyciski informuje nas o tym czerwoną czcionką odpowiedni komunikat.

  704300-TsVHi.jpg
  Autor
  Przesmaczną cebulę właśnie mają. Onkyo NCP-302 Wireless Network Speaker za $74.99. Niestety wysyłka tylko na terenie USA.
  Czekam ponad miesiąc na słuchawki. Dostałem kod wysyłki DHL i przesyłka była cały czas "w drodze". Aktualnie podany kod śledzenia jest nieaktywny. Support podał mi informację, że przesyłka do Polski zazwyczaj idzie do 6 tygodni i żebym był cierpliwy.
  Autor
  flexobotmar 7.

  Czekam ponad miesiąc na słuchawki. Dostałem kod wysyłki DHL i przesyłka był …Czekam ponad miesiąc na słuchawki. Dostałem kod wysyłki DHL i przesyłka była cały czas "w drodze". Aktualnie podany kod śledzenia jest nieaktywny. Support podał mi informację, że przesyłka do Polski zazwyczaj idzie do 6 tygodni i żebym był cierpliwy.


  Poczekaj więc cierpliwie i po tych 6 pełnych tygodniach ponownie odezwij się do supportu. Niestety tak czasem bywa z paczkami z zagranicy. Niedawno miałem paczkę, która szła do mnie 70 dni. Co prawda z Chin, ale jednak. Bądź dobrej myśli, jeszcze nie ma powodów do zmartwień.
  Nie wiedzą gdzie jest moja paczka i wysyłają następną za tydzień Przy aktualnym tempie na zamówienie będę czekał 3 m-c
  Co ciekawe, DHL twierdzi, że wygenerowali tylko numer nadania a paczka nigdy nie była wysyłana więc massdrop pewnie nie miał towaru i lecą w kulki.
  Edytowane przez: "flexobot" mar 15.
  Autor
  flexobotmar 15.

  Nie wiedzą gdzie jest moja paczka i wysyłają następną za tydzień Nie wiedzą gdzie jest moja paczka i wysyłają następną za tydzień Przy aktualnym tempie na zamówienie będę czekał 3 m-c Co ciekawe, DHL twierdzi, że wygenerowali tylko numer nadania a paczka nigdy nie była wysyłana więc massdrop pewnie nie miał towaru i lecą w kulki.


  Ja bym ich pocisnął o jakiś "kod rabatowy" za zwłokę. Mogą Ci zniżkę wygenerować na następne zakupy.
  Prześlij Komentarz
  Avatar
  @
   Tekst

   Najlepsze dyskusje