Niestety, ta dyskusja już wygasła
Zakończono

Massdrop - FAQ, pytania, odpowiedzi, dyskusja

41
lut 4. 2018
71472.jpgMassdrop to strona internetowa skierowana do pasjonatów i entuzjastów działająca na zasadzie zakupów grupowych po niższych cenach niż w obiegu otwartym. Dlatego też ceny praktycznie nie są widoczne dla osób niezarejestrowanych oraz nie są indeksowane w wyszukiwarkach.

Przed samym zakupem warto sprawdzić dyskusję toczącą się w jednej z zakładek z wrzutką oraz w samym internecie, gdyż nie zawsze teoria idzie z rzeczywistością i ceny nawet na naszym rodzimym rynku mogą być lepsze lub też ewentualny VAT albo cło mogą zabić okazję.

Jak to ma działać? Inicjatywa wychodzi z dwóch stron: samego serwisu oraz społeczności. W pierwszym wypadku MD wstawia gotowe propozycje zbiórek. Natomiast w drugim użytkownicy głosują w przez siebie stworzonych ankietach na produkty, które chętnie by kupili.
71472.jpg
Pojawienie się przedmiotu jest uzależnione od wielu czynników, lecz najważniejszym jest skuteczność negocjacji Massdropa z producentem. Zdarzają się też sytuacje, gdy coś jest produkowane na zlecenie MD lub chociaż podciągane do rangi edycji limitowanej np. słuchawki AKG by Massdrop.
71472.jpg
Aby zakupić przedmiot musimy się zarejestrować. Wybrać kategorie, które nas interesują (informacje o wrzutkach zeń mogą zostać wysyłane na maila).
71472.jpgDeklarujemy chęć zakupu. W przypadku PayPala środki są zabezpieczane od razu. Przy płatności kartą kontrolnie $1. Czekamy na zakończenie wpisów osób chętnych. Czasem jest parę progów albo ograniczona liczba towarów. Progi oznaczają sytuację, iż im więcej osób się zbierze, tym każdy kolejny powoduje osiągnięcie niższej ceny dla wszystkich.
71472.jpgNastępnie przygotowywane są paczki do wskazanego w opisie daty.
71472.jpgPo tym czasie pobierane są pieniądze z konta i wysyłane z USA na wskazany adres. Czas między zakończeniem zbiórki a wysyłką może być długi (czasem i miesiąc). Dostawa średnio trwa od 1 do 3 tygodni.

Uwaga!
Nie wszystkie przedmioty są wysyłane do Polski.

Oprócz głównej działalności w zakładce TALK pojawiają się artykuły czy normalna forumowa aktywność.


Kwestia VAT i cła.

Przy zamówieniach przez internet z krajów trzecich tzn. poza EU - tak, również z Aliexpress - VAT może wpaść od każdej kwoty zamówienia (Art. 51 ust. 1 i 3 tekstu ustawy) plus związane z tym opłaty celne (kontrola celna, dowodu odprawy celnej, zainkasowanie należności - wszystko w okolicach 20 zł).

Do okolic $150 jest duża szansa, że ani VAT (23%), ani cło nie zostaną naliczone (niektóre towary mają wartość cła 0% np. elektronika). Ludzie też często piszą, że nawet grubo powyżej ów kwoty żadnych dodatkowych uiszczeń nie mieli.

Cło zależy od rodzaju towaru i jest to zwykle parę %.

Jeżeli nie jesteś gotowy na dodatkowe opłaty, daruj sobie zakup.

Przedział opłat celnych oraz informacja taryfowa.


Gwarancja.

Do każdej wrzuty trzeba podchodzić indywidualnie. Zwykle jest to gwarancja producenta. Z uwagi na kraj wysyłki (USA) albo na Stany, albo na cały świat. Niemniej najatrakcyjniejsze wrzutki ceną rekompensują ewentualne braki lub utrudnienia w gwarancji.


Informacje dla wrzucających oferty.

Uważajcie na linki, które mogą zawierać wasze reflinki (generowane automatycznie, jeżeli okazję przeglądacie z informacji, które przyszły na maila). Referrale wszelkiej maści są na Pepperze zakazane. Sprawdźcie regulamin. Aby się ich pozbyć wystarczy usunąć wszystkie znaki na prawo wraz z "?". Jednak wtedy specyfikację i stronę produktu będzie można zobaczyć tylko po zalogowaniu, więc lepiej zaraz po znaku zapytania dodać "mode=guest_open", aby chociaż opis przedmiotu był widoczny dla niezarejestrowanych.

Przykład.
- mamy: massdrop com/buy/smsl-dp3?utm_placement=7&irgwc=jakiściągznaków
- interesuje nas forma massdrop com/buy/smsl-dp3?mode=guest_open
Zachęcam do dyskusji, zadawania pytań. Wszelkie niejasności własnym sumptem bądź wspólnymi siłami rozwiążemy. Zaś sam FAQ wzbogacę o dodatkowe informacji lub zaktualizuję w razie potrzeby.

FAQ można do woli linkować w swoich okazjach na Pepperze i na innych stronach (pod warunkiem warunkiem wskazania źródła, dotyczy również fragmentów tekstu). Nie obrażę się. A jak ktoś jeszcze podziękuję, będzie mi niezmiernie miło.
Aktualizacje społecznościowe
Drop OkazjeRóżne
Najlepsze komentarze
Ten post możecie lajkować w ramach podziękowania za trud włożony w napisanie i aktualizację FAQ.

Oczywiście, że robię to dla sławy.
Edytowane przez: "polimat" lut 19. 2018
41 Komentarzy
Ten post możecie lajkować w ramach podziękowania za trud włożony w napisanie i aktualizację FAQ.

Oczywiście, że robię to dla sławy.
Edytowane przez: "polimat" lut 19. 2018
polimat04/02/2018 22:49

Ten post możecie lajkować w ramach podziękowania za trud włożony w … Ten post możecie lajkować w ramach podziękowania za trud włożony w napisanie i aktualizację FAQ. Oczywiście, że robię to dla sławy.


Dopisz, ze na wysylke mozna czekac bardzo dlugo. Napisales tylko o dostawie, a sporo okazji zanim w ogole zostanie wyslane, ma okreslony termin realizacji. Chociazby ostatnie zegarki, gdzie wysylka bedzie nastepowac miesiac po zakonczeniu oferty.
dmt06/02/2018 10:14

Dopisz, ze na wysylke mozna czekac bardzo dlugo. Napisales tylko o …Dopisz, ze na wysylke mozna czekac bardzo dlugo. Napisales tylko o dostawie, a sporo okazji zanim w ogole zostanie wyslane, ma okreslony termin realizacji. Chociazby ostatnie zegarki, gdzie wysylka bedzie nastepowac miesiac po zakonczeniu oferty.


Napisałem o tym, ale zgodnie z sugestią wytłuszczę tę informację.
polimat06/02/2018 19:05

Napisałem o tym, ale zgodnie z sugestią wytłuszczę tę informację.


A ile ona kosztuje?
AnonimowyCebularzlut 25. 2018

A ile ona kosztuje?


To zależy od dropu. Zmienia się w zależności od przedmiotu. Może być darmowa, jak w przypadku drogich słuchawek, a równie dobrze może kosztować $20, nawet gdy przedmiot jest mały. Dokładną opłatę za przesyłkę sprawdzić można po kliknięciu "join drop" lub "commit at $ x". Spokojnie, samo sprawdzenie nie jest równoważne z zadeklarowaniem zakupu. Zaś czy w ogóle przedmiot jest wysyłany do Polski unaocznia fraza "SHIPS TO PL" zaraz nad opisem. Na przykład zegarki Orienta prawie w ogóle nie są wysyłane do nas. W takim wypadku napisane jest coś w stylu "Free shipping to USA". Zresztą jeśli brak przesyłki pod ustawiony adres, po kliknięciu na przyciski informuje nas o tym czerwoną czcionką odpowiedni komunikat.

704300-TsVHi.jpg
Przesmaczną cebulę właśnie mają. Onkyo NCP-302 Wireless Network Speaker za $74.99. Niestety wysyłka tylko na terenie USA.
Czekam ponad miesiąc na słuchawki. Dostałem kod wysyłki DHL i przesyłka była cały czas "w drodze". Aktualnie podany kod śledzenia jest nieaktywny. Support podał mi informację, że przesyłka do Polski zazwyczaj idzie do 6 tygodni i żebym był cierpliwy.
flexobotmar 7. 2018

Czekam ponad miesiąc na słuchawki. Dostałem kod wysyłki DHL i przesyłka był …Czekam ponad miesiąc na słuchawki. Dostałem kod wysyłki DHL i przesyłka była cały czas "w drodze". Aktualnie podany kod śledzenia jest nieaktywny. Support podał mi informację, że przesyłka do Polski zazwyczaj idzie do 6 tygodni i żebym był cierpliwy.


Poczekaj więc cierpliwie i po tych 6 pełnych tygodniach ponownie odezwij się do supportu. Niestety tak czasem bywa z paczkami z zagranicy. Niedawno miałem paczkę, która szła do mnie 70 dni. Co prawda z Chin, ale jednak. Bądź dobrej myśli, jeszcze nie ma powodów do zmartwień.
Nie wiedzą gdzie jest moja paczka i wysyłają następną za tydzień Przy aktualnym tempie na zamówienie będę czekał 3 m-c
Co ciekawe, DHL twierdzi, że wygenerowali tylko numer nadania a paczka nigdy nie była wysyłana więc massdrop pewnie nie miał towaru i lecą w kulki.
Edytowane przez: "flexobot" mar 15. 2018
flexobotmar 15. 2018

Nie wiedzą gdzie jest moja paczka i wysyłają następną za tydzień Nie wiedzą gdzie jest moja paczka i wysyłają następną za tydzień Przy aktualnym tempie na zamówienie będę czekał 3 m-c Co ciekawe, DHL twierdzi, że wygenerowali tylko numer nadania a paczka nigdy nie była wysyłana więc massdrop pewnie nie miał towaru i lecą w kulki.


Ja bym ich pocisnął o jakiś "kod rabatowy" za zwłokę. Mogą Ci zniżkę wygenerować na następne zakupy.
Pocisnąłem i jedyne co ugrałem to szybszą wysyłkę. Historia jednak bez happyendu bo paczka wisi w PLZABA(cło). Ostatni raz tam zamawiałem.
Czy dostajemy FV za zakupy na massdrop?
olga.kowalczykkwi 2. 2018

Czy dostajemy FV za zakupy na massdrop?


Z tego co mi wiadomo, to nie. Zamawianie na firmę, to zaproszenie dla celników. Cały poradnik i idea opiera się na kupowaniu przez osoby prywatne.
flexobot25/03/2018 09:06

Pocisnąłem i jedyne co ugrałem to szybszą wysyłkę. Historia jednak bez happ …Pocisnąłem i jedyne co ugrałem to szybszą wysyłkę. Historia jednak bez happyendu bo paczka wisi w PLZABA(cło). Ostatni raz tam zamawiałem.


Z celnego powinieneś dostać list polecony z prośbą o dostarczenie potrzebnych dokumentów aby wysłali dalej paczkę do Ciebie. Ja czekałem 3 dni na list i musiałem wysłać do nich rachunek, potwierdzenie zapłaty i nr pesel. Jeśli nie dostałeś zawiadomienia to polecam zadzwonić do urzędu celnego, bo jak do 90 dni nie dostarczysz dokumentów (można również mailowo) to paczka wraca do nadawcy. W moim przypadku, zamówienie okularów za ok 65$, zostało naliczone cło oraz vat.
Dokładnie kosztowało mnie to dodatkowe 69,90zł w tym 52zł VAT +8,5zł cło + list polecony 6zł +3,40zł za zainkasowanie od klienta należności celnych i podatkowych oraz przekazanie ich na rachunek urzędu celnego

Jeszcze info, które może się komuś przydać, to na stronie śledzenia DHL miałem również z prawej strony numer Delivery by Postal provider LW...xxxx i był to numer śledzenia przesyłki obsługiwanej z Frankfurtu już przez Pocztę Polską. Całość od momentu wysyłki do dostarczenia trwała 18 dni.
Edytowane przez: "Maron" kwi 23. 2018
@Maron
Na cło od razu mailem wysyłam dokumenty jak widzę na trackingu Zabrze
Sie ma. Generalnie jestem fanatykiem zegarkow i juz kilkuktotnie kupowalem na Massdropie. Ostatnio przez pomylke zdublowalem zamowienie, odkrylem to sprawdzajac wyciag z karty kredytowej. Sprawdzilem konto na MD i faktycznie, towar w podwojnej ilosci wlasnie do mnie leci. Pytanko z mojej strony: w jaki sposob zwrocic towar i jak domagac sie zwrotu naliczonego cla? Ktos przechodzil podobną ścieżkę?
Avatar
Usunięty80942
Muniekkmaj 6. 2018

Sie ma. Generalnie jestem fanatykiem zegarkow i juz kilkuktotnie kupowalem …Sie ma. Generalnie jestem fanatykiem zegarkow i juz kilkuktotnie kupowalem na Massdropie. Ostatnio przez pomylke zdublowalem zamowienie, odkrylem to sprawdzajac wyciag z karty kredytowej. Sprawdzilem konto na MD i faktycznie, towar w podwojnej ilosci wlasnie do mnie leci. Pytanko z mojej strony: w jaki sposob zwrocic towar i jak domagac sie zwrotu naliczonego cla? Ktos przechodzil podobną ścieżkę?


Jak dobra oferta, to spróbuj sprzedać w Polsce. Podaj info chociażby pod jakimś ogłoszeniem z zegarkiem, z peppera, ktoś się znajdzie Powodzenia
Albo mam pecha, albo zaczęli czesać większą część paczek. Drugi zakup na MD (obydwa z przełomu kwietnia i maja), każda przetrzepana przez celników, nałożone opłaty.
Buu, super okazja na Massdropie, przesyłka do Polski niby poniżej 4USD, a dzisiaj dostaję info z DHL, że będę musiał dopłacić 49zł za pobranie... finalnie taniej wszystko niż w Polsce, ale już nie tak bardzo.
Edytowane przez: "fantazyn" maj 28. 2018
Przy okazji zegarka za ponad $150 posypało się opłatami. Mimo to ciągle świetna okazja, gdyż sam werk jest tyle wart, ale jakby ktoś chciał zobaczyć jak wygląda sama procedura zapraszam do przejrzenia tego wątku.
Edytowane przez: "polimat" maj 31. 2018
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst

    Dyskusje