Niestety, ta dyskusja już wygasła
Zakończono

Massdrop - FAQ, pytania, odpowiedzi, dyskusja

42
lut 4. 2018
71472.jpgMassdrop to strona internetowa skierowana do pasjonatów i entuzjastów działająca na zasadzie zakupów grupowych po niższych cenach niż w obiegu otwartym. Dlatego też ceny praktycznie nie są widoczne dla osób niezarejestrowanych oraz nie są indeksowane w wyszukiwarkach.

Przed samym zakupem warto sprawdzić dyskusję toczącą się w jednej z zakładek z wrzutką oraz w samym internecie, gdyż nie zawsze teoria idzie z rzeczywistością i ceny nawet na naszym rodzimym rynku mogą być lepsze lub też ewentualny VAT albo cło mogą zabić okazję.

Jak to ma działać? Inicjatywa wychodzi z dwóch stron: samego serwisu oraz społeczności. W pierwszym wypadku MD wstawia gotowe propozycje zbiórek. Natomiast w drugim użytkownicy głosują w przez siebie stworzonych ankietach na produkty, które chętnie by kupili.
71472.jpg
Pojawienie się przedmiotu jest uzależnione od wielu czynników, lecz najważniejszym jest skuteczność negocjacji Massdropa z producentem. Zdarzają się też sytuacje, gdy coś jest produkowane na zlecenie MD lub chociaż podciągane do rangi edycji limitowanej np. słuchawki AKG by Massdrop.
71472.jpg
Aby zakupić przedmiot musimy się zarejestrować. Wybrać kategorie, które nas interesują (informacje o wrzutkach zeń mogą zostać wysyłane na maila).
71472.jpgDeklarujemy chęć zakupu. W przypadku PayPala środki są zabezpieczane od razu. Przy płatności kartą kontrolnie $1. Czekamy na zakończenie wpisów osób chętnych. Czasem jest parę progów albo ograniczona liczba towarów. Progi oznaczają sytuację, iż im więcej osób się zbierze, tym każdy kolejny powoduje osiągnięcie niższej ceny dla wszystkich.
71472.jpgNastępnie przygotowywane są paczki do wskazanego w opisie daty.
71472.jpgPo tym czasie pobierane są pieniądze z konta i wysyłane z USA na wskazany adres. Czas między zakończeniem zbiórki a wysyłką może być długi (czasem i miesiąc). Dostawa średnio trwa od 1 do 3 tygodni.

Uwaga!
Nie wszystkie przedmioty są wysyłane do Polski.

Oprócz głównej działalności w zakładce TALK pojawiają się artykuły czy normalna forumowa aktywność.


Kwestia VAT i cła.

Przy zamówieniach przez internet z krajów trzecich tzn. poza EU - tak, również z Aliexpress - VAT może wpaść od każdej kwoty zamówienia (Art. 51 ust. 1 i 3 tekstu ustawy) plus związane z tym opłaty celne (kontrola celna, dowodu odprawy celnej, zainkasowanie należności - wszystko w okolicach 20 zł).

Do okolic $150 jest duża szansa, że ani VAT (23%), ani cło nie zostaną naliczone (niektóre towary mają wartość cła 0% np. elektronika). Ludzie też często piszą, że nawet grubo powyżej ów kwoty żadnych dodatkowych uiszczeń nie mieli.

Cło zależy od rodzaju towaru i jest to zwykle parę %.

Jeżeli nie jesteś gotowy na dodatkowe opłaty, daruj sobie zakup.

Przedział opłat celnych oraz informacja taryfowa.


Gwarancja.

Do każdej wrzuty trzeba podchodzić indywidualnie. Zwykle jest to gwarancja producenta. Z uwagi na kraj wysyłki (USA) albo na Stany, albo na cały świat. Niemniej najatrakcyjniejsze wrzutki ceną rekompensują ewentualne braki lub utrudnienia w gwarancji.


Informacje dla wrzucających oferty.

Uważajcie na linki, które mogą zawierać wasze reflinki (generowane automatycznie, jeżeli okazję przeglądacie z informacji, które przyszły na maila). Referrale wszelkiej maści są na Pepperze zakazane. Sprawdźcie regulamin. Aby się ich pozbyć wystarczy usunąć wszystkie znaki na prawo wraz z "?". Jednak wtedy specyfikację i stronę produktu będzie można zobaczyć tylko po zalogowaniu, więc lepiej zaraz po znaku zapytania dodać "mode=guest_open", aby chociaż opis przedmiotu był widoczny dla niezarejestrowanych.

Przykład.
- mamy: massdrop com/buy/smsl-dp3?utm_placement=7&irgwc=jakiściągznaków
- interesuje nas forma massdrop com/buy/smsl-dp3?mode=guest_open
Zachęcam do dyskusji, zadawania pytań. Wszelkie niejasności własnym sumptem bądź wspólnymi siłami rozwiążemy. Zaś sam FAQ wzbogacę o dodatkowe informacji lub zaktualizuję w razie potrzeby.

FAQ można do woli linkować w swoich okazjach na Pepperze i na innych stronach (pod warunkiem warunkiem wskazania źródła, dotyczy również fragmentów tekstu). Nie obrażę się. A jak ktoś jeszcze podziękuję, będzie mi niezmiernie miło.
Aktualizacje społecznościowe
Różne
Dyskusje

42 Komentarze