Allegro.pl przestaje istnieć dla indywidualnych sprzedających bez konta firmowego

Avatar Usunięty124068 69
lis 11. 2019
Allegro.pl przestaje istnieć - przynajmniej dla indywidualnych sprzedających, którzy nie mają konta firmowego.

Tydzień temu próbowałem wystawić przedmiot na aukcję Allegro. Zostałem przekierowany do serwisu Allegro Lokalnie, który w żaden sposób nie przypomina mi tradycyjnego Allegro - bardziej OLX. Napisałem więc zapytanie do konsultanta, czy to jest jakiś błąd - otrzymałem odpowiedź: "Obecnie konta osób indywidualnych wystawiają przedmioty poprzez Allegro Lokalnie, dotychczasowa forma wystawiania przedmiotów dostępna jest dla kont firmowych."

Z jednej strony jestem mocno niepocieszony, ponieważ używałem serwisu od 2001 roku sprzedając na nim niepotrzebne mi rzeczy. Ostatnio udało mi się uzyskać nawet możliwość oferowania przedmiotów z darmową wysyłką SMART. Teraz, ktoś taki jak ja, czyli zwykły Janusz Kowalski, nie może wystawić już przedmiotu na aukcję, a na Allegro Lokalnie SMART nie działa.

Z drugiej strony ogromnie się cieszę, bo życzyłem Allegro upadku odkąd przejął go obcy kapitał i zmienił nie do poznania: usunięto możliwość wystawienia komentarza kupującemu, wprowadzono horrendalne prowizje, takie jak np. 9% od sprzedaży używanych gier na konsole itp. Mógłbym długo wymieniać negatywne zmiany, ale nie ma to już znaczenia.

Piszę ten post, ponieważ chciałbym Was zapytać: gdzie najlepiej teraz sprzedać przedmiot, który nie jest mi już potrzebny?

Allegro oferowało względne bezpieczeństwo dla kupującego i możliwość wystawienia przedmiotu od złotówki. OLX jest dla mnie tablicą ogłoszeniową, podobnie jak obecne Allegro Lokalnie i nie lubię z niego korzystać. Ebay jest znacznie bardziej przyjazny, ale Polacy rzadko z niego korzystają. Świstaka już chyba nikt nie pamięta.

Czy jest jakiś serwis aukcyjny (nie mylić z ogłoszeniowym), który jest w Polsce popularny, a o którym nie wiem?
Aktualizacje społecznościowe
Sklepy: pytania i opinie
Dyskusje
Najlepsze komentarze
69 Komentarzy
Prześlij Komentarz