Nie przesadźcie ze zwrotami na Zalando

19
paź 15. 2018
Jak w tytule.

Na swoim koncie zrobiłem dotąd zakupy na kilka tys. zł, z czego towar za ok. 1k zł odesłałem (z różnych powodów - a to rozmiar, a to jakieś uszkodzenia etc.). Zdarzyło mi się też reklamować parę razy buty - za każdym razem zwrócili całość lub część kwoty.

Ostatnio wbijam sobie po t-shirt, wybieram płatność i ZONK - tylko przelew tradycyjny. Myślę sobie, że jakieś kłopoty techniczne, trudno. Wiadomo, że z tym przelewem to masakra - towar wysyłają po zaksięgowaniu wpłaty, więc jakieś 2 dni później niż płacąc przez Przelewy24.

T-shirt okazał się mieć dziwny krój, więc stwierdziłem, że zamówię inny - wbijam, a tam znowu płatność przelewem tradycyjnym. Ponadto zauważyłem, że zniknęła opcja płatności za pobraniem. Na szczęście mam dostęp do konta mojej dziewczyny (kilka zamówień i tylko jedna reklamacja, chyba zero zwrotów) i CZARY - wszystkie opcje płatności i wysyłki dostępne.

Tak więc w skrócie - Zalando karze swoich problematycznych klientów przez zabieranie im najwygodniejszych sposobów płatności oraz wysyłki. Niezła polityka, co?
Aktualizacje społecznościowe
Zalando OkazjeZalando KuponyRóżne
19 Komentarzy
Mam tak samo. Tylko przelew tradycyjny ... podobna sytuacja kilka reklamacji
Tez kiedys myślałem ze tylko przelew tradycyjny jest dostępny ale tam trzeba znalezc konkretny przycisk
KacperHadzicki17 min

Tez kiedys myślałem ze tylko przelew tradycyjny jest dostępny ale tam tr …Tez kiedys myślałem ze tylko przelew tradycyjny jest dostępny ale tam trzeba znalezc konkretny przycisk


Niestety nie, u mnie to jedyna opcja płatności do wyboru. Sam fakt, że zawsze płaciłem przez Przelewy24, a teraz znikąd zmieniło mi płatność na zwykły przelew, sugeruje, że coś jest nie halo.
KacperHadzicki10 min

Tez kiedys myślałem ze tylko przelew tradycyjny jest dostępny ale tam tr …Tez kiedys myślałem ze tylko przelew tradycyjny jest dostępny ale tam trzeba znalezc konkretny przycisk


Nie nie ma żadnego konkretnego przycisku, jedyna forma płatności to przelew tradycyjny...
U mnie póki co pełny wachlarz płatności. A zwracam bardzo często - zazwyczaj zamawiam 2 różne rozmiary ubrania i niepasujący oddaję.
Napisz do nich - ciekawe co odpiszą (w przypadku kombinowania - nagłośnij sprawę).
Pisałem, uważają że jest to ok i w regulaminie jest napisane że niektóre formy płatności czasowo mogą być niedostępne
soczeks1 g, 10 min

Pisałem, uważają że jest to ok i w regulaminie jest napisane że niektóre fo …Pisałem, uważają że jest to ok i w regulaminie jest napisane że niektóre formy płatności czasowo mogą być niedostępne


Taa, NIEKTÓRE formy dla NIEKTÓRYCH klientów
O widzicie, mam tak od dawna i nawet nie łączyłam tego z odsyłaniem towaru. Założyłam drugie konto na inny adres mailowy i tyle, tam wybieram za pobraniem albo przelewy24. Nic złego mi się w zwiazku z tym nie przytrafiło, a mam te dwa konta już dobrych kilka lat.
Tak, to prawda. Zalando ma politykę karania niewygodnych klientów. Poza formami płatności to może być również ograniczanie promocji.
Hej problem z płatnością na Zalando, tylko przelew tradycyjny. Help!
Czy jesteście pewni że to kara dla klientów? Pisałam do Zalando, i żadnej konkretnej odpowiedzi, tylko bla bla że tak czasowo może być. Kupuje na Zalando od lat i zarówno towar zwracam jak i zostawiam. Reklamacje bardzo rzadko, nawet nie pamietam kiedy.
Mam teraz to samo.. Tylko przelew tradycyjny.. To się zmieni po jakimś czasie czy jak?
darktez09/04/2020 12:20

Mam teraz to samo.. Tylko przelew tradycyjny.. To się zmieni po jakimś c …Mam teraz to samo.. Tylko przelew tradycyjny.. To się zmieni po jakimś czasie czy jak?


Nope, załóż nowe konto. Ja jadę już na trzecim.
to standard z ich strony
Żona zamówiła kurtkę płacąc blikiem. Następnego dn8a dostała zwrot kasy i myślała że kutrka nie przyjdzie. Ta jednak przyszła i od tamtej pory nie ma możliwości płatności blikiem, ale za pobraniem owszem.
Było kiedyś o tym mówione, niby jakiś algorytm zczytuje klientów, którzy dużo zwracają i blokuje im możliwość innych sposobów płatności niż przelew tradycyjny. Oczywiście Zalando się do tego nie przyzna, będzie pitolił, że to chwilowa przerwa w działaniu albo inne gunwo
Do usunięcia.
Edytowane przez: "darktez" kwi 9.
darmowe zwroty to jakis oksymoron. na pozor darmowe, na prawde to wliczone w cene produktu. im wiecej zwrotow, tym wiekszy koszt dla firmy, nie beda ciac w nieskonczonosc swoich marz, bo ktos kupuje i zwraca za duzo.
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst

    Dyskusje