Niestety, ta dyskusja już wygasła
Zakończono

Alkomat do 200zł

cze 15. 2022
Hej!
Szukam jakiegoś porządnego alkomatu elektrochemicznego do max 200zł.
Musi mieć darmowe kalibracje przynajmniej przez jeden rok.
Aktualizacje społecznościowe

14 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika MaMiX
  MaMiX
  archieone15/06/2022 13:31

  Nic w tej cenie nie znajdziesz. Najtaniej taki - …Nic w tej cenie nie znajdziesz. Najtaniej taki - https://sklep-alkomaty.pl/alkomaty-elektrochemiczne/105-alkomat-alcofind-expert-5906714485018.html


  On raczej nie jest policjantem i nie potrzebuje wiedzieć co do 0.0001 ile alko ma.
  I nie sądzę, aby alkomat do 200zł pokazywał tak strasznie odbiegające dane od rzeczywistości, że niby pokazywałby, że można jechać, a gdyby go zatrzymali np. pół godziny później + 15min przerwy przed mierzeniem, bo np. kierowca zjadł cukierka z alko, palił papierosa, elektryka itp. + X min na samą gadkę i procedurę, to żeby po takim upływie czasu na wywietrzenie by pokazało, że przekroczył, no bez jaj.

  Ciągle ta sama gadka i straszenie, jakoś taniutkie mierniki pulsu, wagi itd. itd. praktycznie nie różnią się od profesjonalnych, a tu nagle miałaby być OGROMNA RÓŻNICA...

  Macie jakieś testy, czy coś?

  Znalazłem filmik na YT, z 2016, a technologia raczej poszła do przodu.
  Jakoś za ogromnych różni to, to nie ma.

  (EDIT: Według komentarza typek mógł źle odczytać jednostkę Certen Personal "Jeśli wynik był w mg/l (0,32) to w promilach wychodzi 0,67"
  Jeśli tak to wtedy raptem tylko 2 na 6 pokazały trochę bardziej oddalone wyniki.
  )

  Oczywiście wyniki mogły być przypadkowe i po kilku testach mogłyby pokazać więcej lub mniej, może średnia z trzech dałaby taki sam wynik jak policyjny, ale tego to się nie dowiemy.
  A idąc za waszą logiką, to trzeba by kupić od razu policyjny za 3.7k, bo nawet za 650zł nie zdał egzaminu...

  youtube.com/wat…5qU
  10074212-aGWl7.jpg
  Cebul18/06/2022 12:16

  No ale dobrze w sumie powiedział.. Można kupić alkomat i za 20 zł tylko jak …No ale dobrze w sumie powiedział.. Można kupić alkomat i za 20 zł tylko jaka jest jego wiarygodność? Albo już kupić coś lepszego i regularnie kalibrować albo nie spożywać alko :DCo po tym że alkomat tani pokaże Ci 0 jak w rzeczywistości będzie inaczej?


  Jak wyżej.
  amoniakoss18/06/2022 13:45

  Zbędne? Prawdę napisał. W tej cenie nic porządnego nie kupisz. Chcesz mieć …Zbędne? Prawdę napisał. W tej cenie nic porządnego nie kupisz. Chcesz mieć porządny, a przede wszystkim wiarygodny alkomat to niestety musisz dopłacić drugie tyle. Pytanie do czego potrzebujesz - do zabawy (sprawdzanie na imprezie kto jaki wynik osiągnął), czy profilaktycznie (żeby być pewnym, że można zasiąść za sterami pojazdu) ? Jeśli druga opcja, to nie żałuj. Utrata prawa jazdy wychodzi dużo drożej niż zakup alkomatu za 500zł.


  Jak wyżej. (Edytowano)
 2. Awatar użytkownika Cebul
  Cebul
  No ale dobrze w sumie powiedział.. Można kupić alkomat i za 20 zł tylko jaka jest jego wiarygodność? Albo już kupić coś lepszego i regularnie kalibrować albo nie spożywać alko
  Co po tym że alkomat tani pokaże Ci 0 jak w rzeczywistości będzie inaczej?
 3. Awatar użytkownika amoniakoss
  amoniakoss
  Kubson_545416/06/2022 20:36

  Dziękuję za takie zbędne komentarze


  Zbędne? Prawdę napisał. W tej cenie nic porządnego nie kupisz. Chcesz mieć porządny, a przede wszystkim wiarygodny alkomat to niestety musisz dopłacić drugie tyle. Pytanie do czego potrzebujesz - do zabawy (sprawdzanie na imprezie kto jaki wynik osiągnął), czy profilaktycznie (żeby być pewnym, że można zasiąść za sterami pojazdu) ? Jeśli druga opcja, to nie żałuj. Utrata prawa jazdy wychodzi dużo drożej niż zakup alkomatu za 500zł.
 4. Awatar użytkownika MaMiX
  MaMiX
  amoniakoss18/06/2022 16:39

  Znajdź sobie testy alkomatów na stronach branżowych - Youtuberów to sobie m …Znajdź sobie testy alkomatów na stronach branżowych - Youtuberów to sobie możesz... pooglądać i się pośmiać najwyżej.Nawet na zrzucie, który umieściłeś są ogromne rozbieżności pomiędzy wynikami. Nikt nie potrzebuje policyjnego alkomatu - mowa jest o cywilnych. Kończąc - czy ktokolwiek radził, żeby kupił najdroższy? Czy w jakiejkolwiek dziedzinie najdroższy = najlepszy? Po to są branżowe testy (Youtuberów sobie odpuść) żeby weryfikować przed zakupem.Chcesz, kupuj sobie tańsze alkomaty i ryzykuj, ale proszę Cię nie rób nikomu wody z mózgu takimi stwierdzeniami - jeszcze ktoś posłucha i przez Twoje tezy straci prawo jazdy.


  "mowa jest o cywilnych" cywilny to byłby do góra 200-300zł, po co kupować coś, co użyje się raz na kilka miesięcy za 600zł czy tam ile skoro z oburzeniem reagujecie na 200-300 to z pewnością musicie mieć na myśli kilkakrotnie droższe.

  Raczej jak ktoś używa alkomatu to:
  1. Gdy nagle mu coś wypadnie
  2. Dla zabawy na weselach, a i wtedy pewnie znajdzie się kilku z innymi alkomatami do porównania
  A nie po to, by się nawalić i odliczać czas do momentu, kiedy będzie mógł jechać.

  -----------------------------

  Alkomat za 650zł źle pokazał, był głęboko poza widełkami do 200zł, gdyby nie on, to by był tylko 1 na 6 oddalony od wyniku.

  -----------------------------

  Ta jasne forum lepsze, gdzie ktoś pisze ej "daje mi to taki wynik" bez nagrań i porównań...
  I tak jakby zwykły kowalski miał więcej hajsu od YTberów na testowanie i porównywanie kilku/nastu/dziesięciu alkomatów...
  Pewnie dlatego też każdy kowalski kupuje karty graficzne procesory itp. i je testuje na forach, a nie YTberzy...

  A te alkomaty z forów to na pewno takie super, że nikt się nimi nie chce chwalić ani testować...
  Normalnie jak czytam to co piszesz to przypominają mi się starsi ludzie, którzy mówią, że w internecie samo zło, kłamstwa, złodzieje i że wikipedia jest pełna kłamstw.

  -----------------------------

  No jasne, bo komuś pokaże 0.00 jak będzie miał ponad limit...
  Nawet jakbym miał policyjny to wolałbym przeczekać by spadło z 0.10 poniżej dopuszczalnej, by mieć pewność, ale skoro twierdzisz, że trzeba o tym mówić, to pewnie mówisz to z własnego doświadczenia/myślenia... (Edytowano)
 5. Awatar użytkownika Kubson_5454
  Kubson_5454 Autor
  archieone15/06/2022 13:31

  Nic w tej cenie nie znajdziesz. Najtaniej taki - …Nic w tej cenie nie znajdziesz. Najtaniej taki - https://sklep-alkomaty.pl/alkomaty-elektrochemiczne/105-alkomat-alcofind-expert-5906714485018.html


  Dziękuję za takie zbędne komentarze
 6. Awatar użytkownika Frog
  Frog
  Dokladnie, jak porzadny to nie za 200 ani nie za 300...
 7. Awatar użytkownika amoniakoss
  amoniakoss
  Znajdź sobie testy alkomatów na stronach branżowych - Youtuberów to sobie możesz... pooglądać i się pośmiać najwyżej.
  Nawet na zrzucie, który umieściłeś są ogromne rozbieżności pomiędzy wynikami.
  Nikt nie potrzebuje policyjnego alkomatu - mowa jest o cywilnych.
  Kończąc - czy ktokolwiek radził, żeby kupił najdroższy? Czy w jakiejkolwiek dziedzinie najdroższy = najlepszy? Po to są branżowe testy (Youtuberów sobie odpuść) żeby weryfikować przed zakupem.
  Chcesz, kupuj sobie tańsze alkomaty i ryzykuj, ale proszę Cię nie rób nikomu wody z mózgu takimi stwierdzeniami - jeszcze ktoś posłucha i przez Twoje tezy straci prawo jazdy.
 8. Awatar użytkownika archieone
  archieone
  MaMiX18/06/2022 15:38

  On raczej nie jest policjantem i nie potrzebuje wiedzieć co do 0.0001 ile …On raczej nie jest policjantem i nie potrzebuje wiedzieć co do 0.0001 ile alko ma.I nie sądzę, aby alkomat do 200zł pokazywał tak strasznie odbiegające dane od rzeczywistości, że niby pokazywałby, że można jechać, a gdyby go zatrzymali np. pół godziny później + 15min przerwy przed mierzeniem, bo np. kierowca zjadł cukierka z alko, palił papierosa, elektryka itp. + X min na samą gadkę i procedurę, to żeby po takim upływie czasu na wywietrzenie by pokazało, że przekroczył, no bez jaj.Ciągle ta sama gadka i straszenie, jakoś taniutkie mierniki pulsu, wagi itd. itd. praktycznie nie różnią się od profesjonalnych, a tu nagle miałaby być OGROMNA RÓŻNICA...Macie jakieś testy, czy coś?Znalazłem filmik na YT, z 2016, a technologia raczej poszła do przodu.Jakoś za ogromnych różni to, to nie ma.(EDIT: Według komentarza typek mógł źle odczytać jednostkę Certen Personal "Jeśli wynik był w mg/l (0,32) to w promilach wychodzi 0,67"Jeśli tak to wtedy raptem tylko 2 na 6 pokazały trochę bardziej oddalone wyniki.)Oczywiście wyniki mogły być przypadkowe i po kilku testach mogłyby pokazać więcej lub mniej, może średnia z trzech dałaby taki sam wynik jak policyjny, ale tego to się nie dowiemy.A idąc za waszą logiką, to trzeba by kupić od razu policyjny za 3.7k, bo nawet za 650zł nie zdał egzaminu...https://www.youtube.com/watch?v=r1Z_vrzn5qU[Obrazek] Jak wyżej.Jak wyżej.


  Tylko to są alkomaty nowe, które są tutaj testowane. Tańsze bardzo szybko się rozkalibrowują i po kilku tygodniach od zakupu albo kilkunastu pomiarach nie będzie wiedzieć czy alkomat działa poprawnie. Tanie alkomaty to naprawdę nie jest dobry pomysł.
 9. Awatar użytkownika MaMiX
  MaMiX
  archieone18/06/2022 16:53

  Tylko to są alkomaty nowe, które są tutaj testowane. Tańsze bardzo szybko s …Tylko to są alkomaty nowe, które są tutaj testowane. Tańsze bardzo szybko się rozkalibrowują i po kilku tygodniach od zakupu albo kilkunastu pomiarach nie będzie wiedzieć czy alkomat działa poprawnie. Tanie alkomaty to naprawdę nie jest dobry pomysł.


  Pewnie jakby pójść na komendę czy coś i poprosić o test porównawczy to pewnie nie robiliby problemów.
  Lub fajnie by było, jakby tamten typek odświeżył filmik, czy rzeczywiście tak jest.
  Jak dla mnie zwykłe straszenie bez powodu i dowodów.
 10. Awatar użytkownika amoniakoss
  amoniakoss
  MaMiX18/06/2022 17:25

  "mowa jest o cywilnych" cywilny to byłby do góra 200-300zł, po co kupować c …"mowa jest o cywilnych" cywilny to byłby do góra 200-300zł, po co kupować coś, co użyje się raz na kilka miesięcy za 600zł czy tam ile skoro z oburzeniem reagujecie na 200-300 to z pewnością musicie mieć na myśli kilkakrotnie droższe.Raczej jak ktoś używa alkomatu to:1. Gdy nagle mu coś wypadnie2. Dla zabawy na weselach, a i wtedy pewnie znajdzie się kilku z innymi alkomatami do porównaniaA nie po to, by się nawalić i odliczać czas do momentu, kiedy będzie mógł jechać.-----------------------------Alkomat za 650zł źle pokazał, był głęboko poza widełkami do 200zł, gdyby nie on, to by był tylko 1 na 6 oddalony od wyniku.-----------------------------Ta jasne forum lepsze, gdzie ktoś pisze ej "daje mi to taki wynik" bez nagrań i porównań...I tak jakby zwykły kowalski miał więcej hajsu od YTberów na testowanie i porównywanie kilku/nastu/dziesięciu alkomatów...Pewnie dlatego też każdy kowalski kupuje karty graficzne procesory itp. i je testuje na forach, a nie YTberzy...A te alkomaty z forów to na pewno takie super, że nikt się nimi nie chce chwalić ani testować...Normalnie jak czytam to co piszesz to przypominają mi się starsi ludzie, którzy mówią, że w internecie samo zło, kłamstwa, złodzieje i że wikipedia jest pełna kłamstw.-----------------------------No jasne, bo komuś pokaże 0.00 jak będzie miał ponad limit...Nawet jakbym miał policyjny to wolałbym przeczekać by spadło z 0.10 poniżej dopuszczalnej, by mieć pewność, ale skoro twierdzisz, że trzeba o tym mówić, to pewnie mówisz to z własnego doświadczenia/myślenia...


  Umiesz czytać, czy za młody na to jesteś? Gdzie ja pisałem o jakimkolwiek forum? Wiesz co oznacza "cywilny"? To dostępny na rynku cywilnym w ogólnej sprzedaży produkt, który nie jest wykorzystywany przez służby uprawnione do stosowania tego urządzenia!
  Nie ma sensu z Tobą dyskutować, skoro dla Ciebie testy na stronach branżowych oznaczają porady na forach internetowych, a dokładność i powtarzalność pomiarowa urządzenia od którego może zależeć Twoja najbliższa przyszłość są nieistotne. Żyj sobie w swoim świecie Youtuberów i wierz we wszystko co przedstawiają
 11. Awatar użytkownika MaMiX
  MaMiX
  amoniakoss18/06/2022 18:19

  Umiesz czytać, czy za młody na to jesteś? Gdzie ja pisałem o jakimkolwiek f …Umiesz czytać, czy za młody na to jesteś? Gdzie ja pisałem o jakimkolwiek forum? Wiesz co oznacza "cywilny"? To dostępny na rynku cywilnym w ogólnej sprzedaży produkt, który nie jest wykorzystywany przez służby uprawnione do stosowania tego urządzenia! Nie ma sensu z Tobą dyskutować, skoro dla Ciebie testy na stronach branżowych oznaczają porady na forach internetowych, a dokładność i powtarzalność pomiarowa urządzenia od którego może zależeć Twoja najbliższa przyszłość są nieistotne. Żyj sobie w swoim świecie Youtuberów i wierz we wszystko co przedstawiają


  Naucz się cytować i pisać pełnymi zdaniami... A nie wyzywasz.

  "Znajdź sobie testy alkomatów na stronach branżowych"
  Fora to też strony, "geniuszu"...

  Nie zacytowałeś mnie, więc myślałem, że to było do autora, by nie szukał na pepperze z ogólną wiedzą, tylko forum dla fanatyków alkomatów.

  ------------------

  Patrz ty się to nagle drony DJI to nie sprzęt cywilny, tylko sprzęt wojskowy?

  A ja myślałem, że cywilny to ogólnie dostępny, przystępny dla kowalskiego.

  Coś na zasadzie:
  1. Cywilny do 200-300zł
  2. Profesjonalny / Dla firm 300++
  3. Policyjny

  -------------

  Jeśli masz na myśli jakieś strony, które robią pomiary to, czemu nie robią ich na YT?
  Nie ma konkurencji, mogliby se pozarabiać... (Edytowano)
 12. Awatar użytkownika amoniakoss
  amoniakoss
  Eh... Jak do ściany.
 13. Awatar użytkownika Cebul
  Cebul
  Skończyłem czytać te ściany tekstu na legendach o cukierkach i "sprawdzania się na weselu".

  W każdym urządzeniu z jakimś serwisem/kalibracją i tu nie chodzi o najdroższy jest coś takiego jak instrukcja/poradnik. Im więcej promila we krwi tym mocniej "po dupie" dostaje alkomat. Takie testowanie się po skończeniu picia i zawody kto ma więcej uwali alkomat i nie wiem czy sama kalibracja tu pomoże.. Nie po to kupuje się dla siebie taki sprzęt.
Awatar użytkownika