UWAGA NA OSZUSTÓW Z ENERGA OBRÓT S.A. !

10
mar 4. 2023
Mając świadomość, że z tej strony korzysta wiele osób stwierdziłem, że podzielę się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi przedsiębiorstwa Energa Obrót S.A.

Informacja dla tych, którzy chcą stać się klientami Energa S.A. oraz obecnych klientów!
Proszę o rozwagę i szczególną uwagę podczas wyboru oferty tego dostawcy prądu, ponieważ coraz więcej ludzi pada ofiarom ich manipulacji.

Energa posiada na ogół dwie oferty, które są najczęściej wybierane przez klientów: "NASZA OFERTA" oraz zwykła Taryfa. Zwykła Taryfa to taryfa gdzie stawki za prąd są regulowane przez URE (Urząd Regulacji Energetyki) i nie mogą one być zmienione przez żadnego dostawcę prądu (np. Energa, Tauron itp.)

Pod hasłem "nasza oferta" znajdują się oczywiście informacje o korzyściach, zniżkach, zamrożeniu ceny prądu itp. Natomiast radziłbym uważać, ponieważ poza tymi "korzyściami" Energa wciska swoim klientom (szczególnie nowym) w tzw. "naszej ofercie" dodatkową opłatę tzw. "OPŁATĘ HANDLOWĄ". Ponadto ciekawym rozwiązaniem jest również brak możliwości zerwania takiej umowy! (przedwczesne zerwanie umowy = kara 15zł za każdy miesiąc do końca trwania umowy). Co więcej warto się przyjrzeć temu, że umowa jest bezterminowa natomiast "OFERTA" jest już na czas określony - zwykle ponad 2 lata.

Jakby tego było mało Energa zaczęła wydzwaniać do swoich klientów, którzy obecnie korzystają z zwykłej Taryfy i proponować ICH "OFERTĘ" nie mówiąc otwarcie o dodatkowej opłacie jaka się z tym wiąże.

Z tych względów przestrzegam klientów przedsiębiorstwa Energa Obrót S.A., aby zastanowić się przed wyborem takiej "oferty" i być czujnym gdy coś podobnego będą proponować w rozmowie telefonicznej.
Aktualizacje społecznościowe

10 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika erutere
  Tak jest u każdego dostawcy. Taryfa sprzedawcy schowana, a jak masz zgode na marketingi to cie beda nagabywać na lojalke z opłatą handlową, jak pójdziesz do budki to też z takową wyjdziesz bo ci wcisną każdy kit, aby tylko wyrobić cel sprzedażowy.

  Czytać i raz jeszcze czytać, a nie domyślać się, że osoba po drugiej stronie telefonu/biurka chce dla ciebie dobrze.
  Awatar użytkownika John_Tacker
  Autor
  Seniorzy szczególnie padają ofiarami takich nagabywań i zwykle ufają konsultantom :/
 2. Awatar użytkownika 1q2w3e4r5t6y7u8i9o0
  Przecież ktoś musi złożyć się, żeby zyski były ponad przeciętne.
 3. Awatar użytkownika cebularz69
  Niedawno przedłużałem umowę w Tauronie i ich Taryfa Sprzedawcy jest tak ukryta, nie można jej w żaden sposób znaleźć/włączyć/przejść na nią z wykorzystaniem własnego konta na Mój Tauron. Opis tej oferty jest na stronie, ale tylko informacyjnie. Na szczęście OWU z poprzedniej umowy zmuszał Tauron do aktywowania Taryfy Sprzedawcy automatycznie (jeśli samemu nie podejmę kroków), ale manualnie nie mógłbym tego zrobić bez kontaktu telefonicznego. Oczywiście w Taryfie Sprzedawcy wyłączyli mi historię poprzednich odczytów licznika i historię zużycia prądu bo takie luksusy są tylko w taryfach premium. Cyrk to mało powiedziane.
  Awatar użytkownika kris1980
  Tak jest od dawna, tylko telefon.
  Ale często oo 2 stronie nie wiedzą o co chodzi.
  Trza trafić
 4. Awatar użytkownika djluke
  Ile wynosi opłata handlowa? Wiem że w Tauronie w którejś ofercie jest to 100 zł na miesiąc (!).
  Awatar użytkownika John_Tacker
  Autor
  nie wiem w sumie od czego to zależy, ale różnie to naliczają. Z tego co udało mi się ustalić to nieraz jest to 28zł za miesiąc, nieraz prawie 40zł. Tak w Tauronie te opłaty były dużo wyższe.
 5. Awatar użytkownika John_Tacker
  Autor
  AKTUALIZACJA! Otóż prawdopodobnie znalazłem rozwiązanie wyjścia z sytuacji podpisania tego typu niekorzystnej umowy. W ostatnim czasie licząc się z tym, że zapłacę karę za rozwiązanie niekorzystnej umowy z opłatą handlową i gwarancją ceny prądu poszedłem do salonu Energi gdzie dowiedziałem się od pracownika, że za PRZEPISANIE umowy na inną osoby NIE MA KARY za zerwanie umowy. Zatem wyjściem z takiej sytuacji jest przepisanie umowy na dostarczanie prądu na inną osobę - może to być raczej nawet osoba, która mieszka z nami w tym samym gospodarstwie domowym. Ja zrobiłem w ten sposób i jak dotąd nie otrzymałem żadnej informacji o konieczności płacenia kary itp.
  Awatar użytkownika yenfnbqee
  Cesja umowy jest tylko zmianą jednej ze stron, a nie rozwiązaniem.

  Ale co to daje? przecież i tak jako całe gospodarstwo będziecie mieli niekorzystne warunki.
Awatar użytkownika