Oszustwa Binance i Kucoin [UWAGA]

lip 25. 2023
UWAGA!
Po wycieki danych oszuści dzwonią do posiadaczy kont na tych giełdach (może również na innych). Mają numery powiązane z kontem, nie posiadają innych informacji. Próbują wyciągnąć dane, mówiąc o przedawnieniu środków lub wycofaniu jakiegoś coina z giełdy.

Robią to nieudolnie, dzwonią głównie osoby z Ukrainy z dość słabym Polskim. Zdarzyło się jednak, że zadzwonił również Polak.

Ostrzegam jednak bo fakt, że mają informacje o posiadaniu konta i powiązanym z nim numerem moga sprawić, że zorientujecie się za późno i podajcie dane z rozpędu.

Dzwonią z pl numerów komórkowych.

To tyle, uważajcie na siebie
Aktualizacje społecznościowe

2 Komentarze

Awatar użytkownika
  1. Awatar użytkownika ArekBVB
    ArekBVB
    Dzwonią też na numery, które tam konta nie mają więc raczej nie mają info czy ktoś konto ma czy nie, najprawdopodobniej liczą, że "trafią" w kogoś kto faktycznie ma i poda te dane
  2. Awatar użytkownika Kaczyleb
    Kaczyleb
    Dzisiaj do mnie tez dzwonili 6x. 3 razy z jednego numeru i 3x z różnych. Miałem polaczenia nieodebrane, numer wyglądał normalnie wiec oddzwoniłem z informacja ze ktoś z tego numeru próbował się ze mną kontaktować, osoby te w 100% były z Polski i twierdziły ze do mnie nie dzwoniły. Podejrzewam ze używają tutaj Spoofingu numeru. Ostatni telefon udało mi się odebrać, rzeczywiście był to ktoś ze wschodnim akcentem znający moje prawdziwe imię i pytał czy prawda jest ze mam jakieś środki na Binance. Jak zapytałem skąd dzwoni to się rozłączył. Telefon z którego odebrałem polaczenie to po sprawdzeniu w Google jakiś zespól weselny.