Czy warto kupić laptop z linku poniżej

11 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
  1. Awatar użytkownika NickVolt
    NickVolt
    To jest chromebook, a nie laptop - oznacza to mocne ograniczenia w wyborze oprogramowania. Odpalanie Windows na tym sprzęcie jest totalnie bez sensu, a sam Linux też fruwał nie będzie.
    W okolicach 300 były już chyba 14 cali.
    Wejdź na YT i obejrzyj kilka filmów na ten temat - będziesz wiedział, czy sprzęt z tym systemem spełni twoje oczekiwania.
    Ważne: Starsze (tańsze) modele mogą nie mieć wsparcia Google Play. (Edytowano)
  2. Awatar użytkownika Alayen
    Alayen
    Ja bym brał jakiś używany ThinkPad są licytacje na allegro czy olx. Przejdź się do lombardu i poszukaj czegoś. Popatrz na internecie czy jakaś firma nie oddaje starego sprzętu. Celuj w ThinkPady, Dell latitude i HP Elite. Moze i sprzęt stary ale solidny i rzadko się pauje.
    Awatar użytkownika Xorro
    Xorro
    Tylko do 3 stówek to będą same szroty...
    Próbowałem coś znaleźć, ale w tych pieniądzach albo tak rozwalone że nie wiem czy to przeżyje transport, albo zdekompletowane gdzie żeby to uruchomić trzeba dołożyć drugie tyle, albo tak stare że po prostu się to nie nadaje. (Edytowano)
  3. Awatar użytkownika Alayen
    Alayen
    To jedyny sposób to olx i jeżdżenie do kogoś i sprawdzanie w jakim stanie jest laptop albo licytacje allegro. Nie ma co oczekiwać że za 300 zł dostaniesz laptopa ja znalazłem coś takiego To jedyny sposób to olx i jeżdżenie do kogoś i sprawdzanie w jakim stanie jest laptop albo licytacje allegro. allegro.pl/ofe…531
    at-outlet.pl/lap…=20
    I tak lepsze od tego chromebooka, stawiasz jakiegoś lekkiego Linuxa np. minta i powinien dać rade, twój chromebooka ma 16 GB pamięci i to emmc czyli gorsze prędkości niż dysk. I jest celeron czyli jeden z najgorszych procesorów.
  4. Awatar użytkownika Pietr
    Pietr
    Nie oszukujemy się. Te 250 czy 300 złotych to tylko niska, niska półka z kilkunastoletnimi bebechami (1/2 generacja Intela). Patrząc na dzisiejszą zasobożerność stron WWE to za płynnie nie będzie i korzystanie z wielu kart w przeglądarce może być kłopotliwe.

    To co ty tu linkujesz to brzmi jak autoreklama by się starego szmelcu pozbyć. To nie jest laptop a przeglądarka internetowa przebrana za laptopa bo nic więcej zbytnio na nim nie ma. Jedynie co możesz sobie tam zainstalować to dodatki do chrome.
  5. Awatar użytkownika Krzychu127
    Krzychu127
    Gdzie dawać 300zl za starocia na core Duo. Kilka lat temu sprzedałem taki sprzęt bo już nie dało się na tym siedzieć. A co dopiero teraz kupować. Minimum to coś na starym i3.
  6. Awatar użytkownika MujStach
    MujStach
    Nie wiem czy ktoś to jeszcze śledzi. Na przyszłość jeśli myślicie o tym, by jednak taki chromebook był jakkolwiek w stanie udźwignąć jakieś programy typu open office, albo z google nawet sieciowy word, a nawet żeby dało radę odpalić jakieś stare gry z goga jak przykładowo hirołsy, to jest taka możliwość, bo sam mam zdaje się słabszego chromebooka niż ten tutaj i daje radę. Filmy tylko wyswietla w 720p i 30 klatkach, bo przy więcej klatkuje.
    Przerobiłem kilka linuxów na nim i głównie był problem z dźwiękiem, bo nie było sterowników pod mojego chromebook'a.
    Ostatecznie rozwiązaniem okazał się GalliumOS. To linux dedykowany właśnie chromebookom. Wybiera się na stronie instalkę z dedykacją pod jaką integrę jest, czy bay tracing czy co. Po zainstalowaniu i updacie okazuje się, że wszystko śmiga. Były tylko znowu problemy z dźwiękiem, ale nie że go nie było, ale że było za cicho, albo był mocno zniekształcony. Jak posiedziałem na necie, udało mi się i na to ogarnąć temat. I do teraz służy jak normalny laptop, gdzie chce obejrzeć coś na youtube, albo odpalić coś z gog starego (wine działa, ale nie próbowałem żadnych lutris czy heroic, tylko ściągałem i instalowałem przez program wine gry z goga, jakoś tak, ale do ogarnięcia). Jest przy tym trochę zabawy, ale dla chcącego nic trudnego. Ze steam jest jeszcze łatwiejsza sprawa za sprawą protonów i generalnie faktu, że na steam wychodzą gry natywne na linuxa. Sam proton na moim lapku żaden nie chodził, poza tym spory problem z pamięcią i musiałem uważać, bo miałem 16 GB emmc dysk, a do użytku było 13,5 albo 14,5. Także bardzo mało. Po zainstalowaniu GalliumOS z update'ami podstawowymi to zostało mi 5-7 GB już dokładnie nie pamiętam.
    Z tego co widziałem, to gallium jest ciągle wspierany. Głównych update systemu już nie ma od chyba od 4 lat przynajmniej na mój model, ale ciągle jakieś małe update do systemu się pojawiają i co jakiś czas to robię przez terminala.
    Także jakby ktoś zauważył ten wpis i uważał, że jego chromebook to już śmieć i nawet do oglądania się nie nadaje, niech spróbuje z tym galliumOS się pobawić, a być może okaże się, że jeszcze ten laptop do czegoś praktycznego się nada, zamiast kupować znowu nowego za kilka stówek. Tylko pytanie czy ta próba jest warta waszego czasu, to już zostawiam wam, bo muszę przyznać, chwilę się bawiłem. Ale do oglądania w łóżeczku taki chromebook super sprawa. Ehh, gdyby tylko te stare lapki dłużej trzymały na baterii, u mnie to góra 3 godziny, a ten nowe od acera to podobno ponad 10h. Mmm. (Edytowano)
Awatar użytkownika