Niestety, ta dyskusja już wygasła
Zakończono

Amazon.pl wysyłka z zagranicy - gwarancja, zwrot

6
kwi 6. 2023
Cześć wszystkim. Właśnie kupiłem sobie DAC Fiio K3 za 540zł w polskim Amazonie. W momencie zakupu nie byłem świadomy, że wysyłka jest z Włoch (moje niedopatrzenie)... Sprzedawcą jest sklep PlayStereo, ale wysyłka jest za pośrednictwem Amazon.

I teraz moje pytanie jak w takim wypadku wygląda gwarancja i ewentualny zwrot? W razie potrzeby będę mógł zwrócić za darmo przez paczkomat (tak do mnie dotrze)?

Do tej pory kupowałem na Amazonie jakieś tanie pierdoły, oczywiście mam wykupiony prime.

Link do oferty: amazon.pl/dp/…CC7
Aktualizacje społecznościowe
Sklepy: pytania i opinie

6 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika Duriel
  Duriel
  Kupiłeś na amazonie PL więc powinieneś zwracać rzeczy do PL, tyle, że sprzedawca jest zewnętrzny z Włoch... bodajże powinien on udostępnić możliwość zwrotu do kraju, w którym był zakup - czyli PL, a potem sam powinien ten towar przetransportować do siebie - pewny tego na 100% nie jestem, jeśli jest ktoś kto się w tym dobrze orientuje to niech mnie poprawi.
  W razie czego to do Włoch nie ma darmowego zwrotu - nawet jeśli sprzedawcą jest amazon - jeśli zwracasz coś "bo tak" to płacisz za zwrot, jeśli zwracasz coś co się zepsuło i korzystasz z gwarancji to zwracają koszty zwrotu po ustaleniu. Tutaj masz dodatkowo zewnętrznego sprzedawcę - najprawdopodobniej będziesz musiał z nim załatwiać wszystko. Kiedyś z zakupionymi od zewnętrznego sprzedawcy słuchawkami miałem problem i amazon odesłał mnie do niego - było to już dawno, ale nie sądzę, żeby coś się zmieniło w tej kwestii, niestety nie pamiętam czy realizacja tych słuchawek była przez amazon czy nie.

  A najprościej to spytaj po prostu na amazonie i będziesz miał konkretne info, zamiast pytać randomów na jakimś forum ;P

  EDIT
  Jeszcze prościej kliknąć przycisk "zasady zwrotów" przy okazji i przeczytać co tam jest napisane... czyli:
  "Możesz zwrócić zamówienie złożone na platformie Marketplace w ciągu 30 dni od daty doręczenia, korzystając z przysługującego Ci prawa do odstąpienia od umowy. W przypadku zamówień objętych Realizacją przez Amazon (FBA), zwrotami zajmuje się Amazon zgodnie z Informacjami o zasadach dotyczących zwrotów Amazon.pl." (Edytowano)
  Awatar użytkownika jem_cebule
  jem_cebule Autor
  Dzięki za odpowiedź. Czytałem zasady zwrotów, ale nie potrafiłem z tego wywnioskować czy ten zakup zalicza się do realizowanych przez Amazon - z jednej strony wysyła Amazon, z drugiej sprzedaje zewnętrzny sklep. Mam rozumieć, że zwrot będzie darmowy?