
Promocje Szczoteczki



Piękny uśmiech to w dużej mierze zasługa prawidłowej higieny jamy ustnej. Szczoteczki elektryczne pozwalają efektywniej i skuteczniej dbać o zdrowe, białe zęby. Uważasz, że nadszedł czas na zastąpienie manualnej szczoteczki jej nowoczesnym odpowiednikiem? Skorzystaj z okazji na tańsze zakupy! Na portalu Pepper.pl codziennie zamieszczamy zweryfikowane kupony rabatowe oraz informacje o najlepszych promocjach, które zbieramy z całej sieci.
Czytaj więcej


































![Seysso Baby Penguin - szczoteczka soniczna dla dzieci [w promocji też końcówki 0-18 i 18-36]](https://static.pepper.pl/threads/raw/25k7w/751145_1/re/300x300/qt/60/751145_1.jpg)






















Elektryczne szczoteczki - nowy wymiar mycia zębów

Skuteczne, komfortowe w użyciu, wzbogacone o wiele funkcji dbających o piękny wygląd zębów i zdrowie dziąseł - szczoteczki elektryczne to urządzenia, które powstają dzięki nowoczesnym technologiom oraz wiedzy najlepszych stomatologów. Wbrew pozorom szczoteczka elektryczna ma za sobą dość długą historię - pierwsze modele powstały w roku 1939, kiedy doktor Philippe-Guy Woog skonstruował urządzenia do higieny jamy ustnej dla swoich pacjentów z ograniczonymi funkcjami motorycznymi. Wynalazek upowszechnił się jednak dopiero dwadzieścia lat później - w roku 1959 szczoteczki elektryczne zawitały do amerykańskich sklepów.
Jak wybrać najlepszą szczoteczkę - kilka ważnych parametrów
Twój główny cel to wybielanie zębów? A może najbardziej zależy ci na ochronie wrażliwych dziąseł? Zapoznaj się z kilkoma parametrami, na które warto zwrócić uwagę podczas wybierania idealnej szczoteczki:
- Częstotliwość i rodzaj wykonywanych ruchów
jedna z najważniejszych cech szczoteczki. Na rynku dostępne są modele wykonujące ruch rotacyjny, pulsacyjny bądź oscylacyjny. Zaawansowane produkty łączą wszystkie trzy rodzaje ruchów. Częstotliwość w szczoteczkach rotacyjnych i oscylacyjnych najczęściej wynosi od 2 000 do 10 000 ruchów. Modele pulsacyjne generują od 10 000 do 40 000 ruchów.
- Regulacja prędkości
na ten parametr warto zwrócić uwagę przy nadwrażliwości dziąseł, by dostosować prędkość ruchów szczoteczki do indywidualnych potrzeb. Zaawansowane modele często posiadają kilka trybów.
- Waga i rozmiar
wpływa na komfort użytkowania szczoteczki. Modele obrotowe osiągają przeważnie wagę 300-350 g. Szczoteczki soniczne są lżejsze – ich waga wynosi ok. 100-200 g. Rozmiar szczoteczki powinien być dostosowany zarówno do wieku, jak i upodobań. Przyjmuje się, że główka szczoteczki nie powinna być dłuższa od szerokości 2-3 zębów. Zalecaną długością dla dorosłych jest ok. 20-30 mm, a dla dzieci – 7,5-15 mm.
- Twardość włosia
szczoteczki z twardym włosiem polecane są osobom narażonym na przebarwienia szkliwa – na przykład palaczom. Najpopularniejszym typem jest średnia twardość, przy szerokości włosia 20-25 mm. Miękkie szczoteczki wskazane są przy odsłoniętych szyjkach zębowych lub wrażliwych dziąsłach z tendencją do krwawienia. Specjalistyczne końcówki dedykowane są osobom noszącym aparaty ortodontyczne.
- Typy końcówek, ich dostępność oraz cena
wymienne końcówki to niewątpliwa zaleta elektrycznych szczoteczek. Na rynku dostępne są między innymi końcówki wybielające, masujące lub czyszczące język. Podczas zakupu szczoteczki warto zorientować się czy producent zapewnia większy wybór końcówek w rozsądnej cenie oraz czy można je nabyć bez konieczności dłuższych poszukiwań.
- Czas ładowania i długość pracy
przeciętnie szczoteczka elektryczna pracuje na jednym ładowaniu około 2-3 dni, wykonując dwa dwuminutowe szczotkowania dziennie. W przypadku bardziej zaawansowanych modeli ten czas wydłuża się aż do 12 dni. Nieco dłuższą żywotność ma szczoteczka soniczna, która może wytrzymać bez ładowania nawet 2 miesiące.
Rodzaje szczoteczek elektrycznych
Dbanie o higienę jamy ustnej to bardzo ważna kwestia. Oto rodzaje szczoteczek, które pomogą ci w zachowaniu zdrowego i białego uśmiechu:
Szczoteczki rotacyjne – wyposażone są w okrągłą główkę, która wykonuje naprzemienne obroty z prędkością ok. 7000 -8000 razy na minutę. Szczoteczki obrotowe były pierwszymi modelami, które znalazły się na rynku. Ich ulepszone wersje używane są do dziś - szczególną popularnością cieszy się szczoteczka elektryczna Oral B, występująca w wielu różnych odsłonach.
Szczoteczki obrotowo-pulsacyjne – modele, w których ruchy obrotowe uzupełnione są także o ruchy pulsacyjne w trakcie których główka szczoteczki dociskana jest do powierzchni zębów. Ruch pulsacyjny rozbija płytkę nazębną, natomiast obrotowy – usuwa ją. Tego typu modele pracują z prędkością 20 - 40 tysięcy drgań na minutę. Do popularnych należą: szczoteczka elektryczna Oral B Vitality lub szczoteczka Oral B z linii Genius X.
Szczoteczki soniczne – działają w oparciu o ruch wymiatający, wytwarzając dodatkowo fale dźwiękowe, które wprawiają w ruch cząsteczki śliny zmieszanej z pastą. Powstające mikrocząstki usuwają z powierzchni zębów płytkę nazębną oraz bakterie docierając tam, gdzie nie są w stanie sięgnąć włókna klasycznej szczoteczki. Soniczne modele wykonują od 25 do ponad 40 tysięcy drgań na minutę. Szczególnym uznaniem cieszy się szczoteczka soniczna Philips Sonicare lub wyposażona w port USB szczoteczka Xiaomi MiJia Sonic.
Szczoteczki ultradźwiękowe - podczas szczotkowania emitują fale ultradźwiękowe, które rozbijają płytkę nazębną oraz łańcuchy bakterii. Czyszczą zęby skutecznie, ale delikatnie, bez mechanicznego ścierania. Dodatkowo stymulują ukrwienie dziąseł poprzez masaż. Do polecanych należą szczoteczki marki Megasonex.
Porównanie popularnych modeli szczoteczek sonicznych




![]() | ![]() | ![]() | ![]() | |
Oral B Genius X | Philips Sonicare | Xiaomi Soocas X3 | Seysso Carbon Basic | |
Tryby | Normalny, wymiatający, wybielający, tryb ochrony dziąseł, tryb mycia języka | Normalny, łagodny, wybielający | Czyszczenie, wybielanie, tryb ochrony dziąseł, tryb dla wrażliwego uzębienia | Normalny, wybielający, tryb dla wrażliwych dziąseł |
Kształt główki | Okrągła | Podłużna | Podłużna | Podłużna |
Czujnik siły nacisku | Tak | Tak | Nie | Nie |
Czas działania na pełnym ładowaniu | 14 dni | 14 dni | 30 dni | Do 6 tygodni |
Timer | Wbudowany | Wbudowany | Wbudowany | Wbudowany |
Wyróżniające cechy | Łączy soniczność oraz ruch oscylacyjno-rotacyjno-pulsacyjny, posiada dużą liczbę trybów | Trzy poziomy intensywności, efektowny design | Współpraca z aplikacją, mocny akumulator, przystępna cena | Kilka poziomów prędkości, korzystna cena |
Szczoteczka elektryczna – wady i zalety
Pros
Cons
Jak zadbać o szczoteczkę elektryczną?

Po każdy myciu przepłucz końcówkę pod bieżącą wodą, a następnie wytrzyj do sucha zarówno końcówkę, jak i trzon szczoteczki. Odkładanie się pasty może doprowadzić do powstawania kamienia, a w konsekwencji - do rozszczelnienia łączeń i przenikania wilgoci do mechanizmu.
Wymieniaj końcówkę - zalecany czas to około 3 miesięcy.
Kupuj końcówki dedykowane konkretnemu modelowi. Używanie nieoryginalnych zamienników może doprowadzić do awarii szczoteczki.
Odpowiednio przechowuj szczoteczkę - optymalna jest pionowa pozycja w stojaku bądź wentylowanym etui, dzięki której wilgoć może równomiernie odparować i wypłynąć ze wszystkich zakamarków szczoteczki.
Elektryczna szczoteczka do zębów - kilka niezbędnych dodatków
Oto kilka akcesoriów, bez których działanie szczoteczki byłoby utrudnione albo wręcz niemożliwe!

w przypadku szczoteczki elektrycznej najlepiej sprawdzają się pasty o żelowej konsystencji, zawierające niewielką ilością substancji pieniących oraz charakteryzujące się niskim wskaźnikiem ścieralności zębiny.

zabierz swoją szczoteczkę w podróż w wygodnym i szczelnym etui. W sprzedaży są pokrowce uniwersalne oraz dedykowane konkretnym modelom szczoteczek.

dzięki dodatkowej ładowarce unikniesz problemów w przypadku zagubienia lub uszkodzenia posiadanego zasilacza.
Szczoteczka do zębów - pytania i odpowiedzi
Ładowanie szczoteczki zależy od wskazań producenta. Najczęściej spotykanym sposobem jest umieszczenie rękojeści szczoteczki na podłączonej do prądu ładowarce. O zakończonym procesie informuje dioda wskaźnika ładowania.
Elektryczna szczotka do zębów pracuje w oparciu o ruch obrotowy lub pulsacyjny. Szczoteczka soniczna do zębów generuje ruch wymiatający, który jest najbardziej efektywny, a także bezpieczny dla dziąseł.
Szczoteczki soniczne wykonują ruchy wymiatające z częstotliwością 60 tysięcy drgań na minutę. Ruchy o wysokiej prędkości skuteczniej rozbijają płytkę nazębną i świetnie radzą sobie z osadami oraz powierzchownymi przebarwieniami, które powstają m.in. od picia kawy czy herbaty. Wiele modeli dysponuje trybem wybielającym, podczas którego szczoteczka pracuje z maksymalną prędkością. Systematycznie używane szczoteczki soniczne mają duży wpływ na rozjaśnienie szkliwa i przywrócenie zębom naturalnej bieli.
Nazwa szczoteczki sonicznej odnosi się do wytwarzanych przez nią fal dźwiękowych, generowanych z częstotliwością około 260 MHz lub większą. Z połączenia drgań, które wprawiają w ruch włosie oraz ruchów wymiatających końcówki (20-96 tysięcy drgań na minutę) powstają mikrobąbelki składające się z wody, pasty do zębów oraz śliny. Działają one nie tylko na powierzchnię zębów, ale także na przestrzenie międzyzębowe i inne miejsca, niedostępne dla tradycyjnych szczoteczek.
Szczoteczki elektryczne - zapoluj na okazje!
Masz ochotę wypróbować nowoczesne technologie, które zadbają o twoje zęby, ale cena dobrych jakościowo szczoteczek odstrasza? Na szczęście są promocje, podczas których można zakupić zaawansowane modele nawet o kilkadziesiąt procent taniej! Sezonowe wyprzedaże w MediaMarkt, Media Expert czy pozostałych popularnych elektromarketach to doskonała okazja, by znaleźć wymarzoną szczoteczkę za znacznie mniejsze pieniądze. Warto zaglądać też do zakładek z promocjami, które udostępniają wszystkie sklepy AGD, prowadzące sprzedaż w sieci. Pod koniec listopada rozpoczyna się prawdziwe zakupowe święto - Black Friday i Cyber Monday to dni wielkich wyprzedaży z mnóstwem cenowych okazji. Chcesz korzystać ze zniżek przez 365 dni w roku? Na portalu Pepper.pl znajdziesz tysiące informacji o promocjach udostępnianych przez najpopularniejsze sklepy - sprawdź, może właśnie dziś jest wśród nich upatrzona przez ciebie szczotka soniczna Philips lub szczotka elektryczna Oral B. Zwróć uwagę także na kupony rabatowe, które niebagatelnie obniżają cenę zakupów.
Czy warto postawić na szczoteczkę elektryczną?
Szczoteczki elektryczne to dobre wyjście dla osób, którym zależy na szybkim i dokładnym oczyszczeniu zębów, przestrzeni międzyzębowych czy innych miejsc niedostępnych dla klasycznych modeli. Są także świetnym rozwiązaniem dla każdego, kto mierzy się z problemem wrażliwych zębów i dziąseł. Szczoteczka elektryczna sprawdza się także w przypadku dzieci powyżej trzeciego roku życia - odpowiednio dobrany model zapewnia prawidłowy ruch szczotkowania, a radosny design i funkcje dźwiękowe uprzyjemniają mycie zębów. Dużym atutem szczoteczek elektrycznych są wymienne końcówki - oznacza to, że jedna bazowa szczoteczka z kilkoma nakładkami sprosta potrzebom całej rodziny. Wybór szczoteczek jest niezwykle szeroki, a producenci wyposażają je w kolejne tryby i funkcje. Podczas podejmowania decyzji o zakupie warto zastanowić się, czy z dodatkowych opcji będziemy korzystać na tyle często, by dopłacanie kilkuset złotych do zaawansowanego modelu miało sens.