Jan 14. 2023 (12 g, 59 min)
pytanie do budowlańców. mam do podniesienia i wyrównania ok. 6cm w piwnicy 4m2. leży tam beton w postaci fal dunaju. czym to sensownie zrobić, aby było trwałe i aby nie wydać majątku na materiały?

naoglądałem się mario-budowlańca z tego filmu:


on używa zaprawy wyrównującej. kładzie ją na wysokość mniejszą niż moja, ale widzę że sprawnie mu to idzie i myślę, że organizacyjnie dałbym też radę w podobny sposób. tylko ta zaprawa teraz to 24 ziko za worek i sporo wyszłoby nawet na dziuplę 4m2/6cm. dodatkowo ta zaprawa wg. producenta do 50mm.

czy jak dam 60mm to się nic nie stanie?
czy jakoś inaczej można zaatakować temat z użyciem tańszych materiałów budowlanych? myślałem o położeniu na równo płyt betonowych chodnikowych, tylko czym to do podłoża sczepić? czy w ogóle ta ścieżka myślenia ma sens?
Aktualizacje społecznościowe
Zadaj pytanie
Skomentuj

3 Komentarze

sortowanie:
Avatar
 1. Avatar
  Słuchaj się Mario a wyjdziesz na ludzi.
  Gość jest łebski.
 2. Avatar
  Popękać może i szkoda pieniędzy na tak grubą warstwę. Wyrownaj mniej więcej zwykłym chudym betonem i później jak chcesz równo to wylej posadzkę samopoziomującą.
 3. Avatar
  Jesli fale dunaju są duze to wyrownaj samomopoiomujaca wykewka potem xps albo jakis pir i na to wylewka. Nie dosc ze podniesiesz to i ocieplisz jeszcze 😁
Avatar