Palety towarów z Amazon Scam?

Awatar użytkownika Usunięty581344 Usunięty581344 6
lut 14. 2022
Witam na olx widzę masę ofert z paletami zwrotów z Amazon niby sprzedają za 10% wartości ceny.
502553-sM3n6.jpg

I dziwi mnie to trochę jaki maja w tym interes, przecież sami mogą te towary sprzedać bez problemu za 50% wartości.

Czy może jest to nic nie warty towar przebrany taki scam jak mysteryboxy?
Aktualizacje społecznościowe
Zadaj pytanie

6 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika Krzychu127
  Pewnie towar przebrany i dlatego reszta idzie hurtem byle nie płacić za utylizację. Choć sam widziałem jak dawniej z Biedronki szedł cały tir do rzeczy lekko uszkodzonych czy nie sprzedanych do złomowania.
  Awatar użytkownika bizuteriacudenka.kolczyki
  13249074-hEaHm.jpg
 2. Awatar użytkownika joruss
  Wez pod uwage to, ze "ceny amazona" to wrzeczywistosci 3-4x wiecej niz cena u producenta. Do tego to pewnie rzeczy ze zwrotow wiec cholera wie w jakim to jest stanie a amazon nie ma mocy przerobowych na to, zeby sprawdzac co klient zwrocil.

  Warehouse deals (bo to zapewne o tym myslisz piszac "sprzedac za 50% wartosci) to sprzet uszkodzony na magazynie/w transporcie albo faktycznie cos, co lezy za dlugo i sie nie sprzedaje.

  Tak wiec amazon zamiast placic za utylizacje i magazynowanie pcha to na liquidation.com(i podobne) ziomkom, ktorzy maja czas i przebieraja w tym zlomie pchajac go z powrotem do konsumenta za 15-20% wartosci nowego.
  W sumie dobrze bo od groma lekko zepsutego sprzetu, ktory mozna we wlasnym zakresie naprawic, w dobrej cenie zgarnalem xD

  A amazon pewnie nie wychodzi na tym na zero, ale przynajmniej nie doplacaja do interesu.
 3. Awatar użytkownika Duriel
  Jakby się udało kupić bezpośrednio z amazonu to jeszcze by to miało sens, ale od pośredników to już trzeba się mocno zastanowić. O ile jeszcze kupno takiej palety od pośrednika, który kupuje od amazonu może mieć trochę sensu, tak kupno od kolejnego ogniwa w Polsce nie ma najmniejszego sensu bo to już będzie poprzebierane i to mocno.
 4. Awatar użytkownika bizuteriacudenka.kolczyki
  Wątpię.Jest tyle ogłoszeń z ostrzeżeniem z Amazona.Poza tym żadna osoba ,która niby kupiła paletę i wstawiła zdjęcia ,nie odpisała na wiadomość.Nazwiska nie polskie.Niby 9zl za paletę płatność kartą ,a wyczyszczą całe konta .Ściema .13249023-3bY7I.jpg
  Awatar użytkownika Artur_Szymczuk
  Po wielkim losowaniu proszą o nr. Karty , daty i zabezpieczenie 3 cyfrowe ! No słowem - bierz co chcesz !
Awatar użytkownika