Niestety, ta dyskusja już wygasła
Zakończono

Płatność PayPal przez Revolut. Przewalutowanie. Ustawienie karty walutowej

lut 16. 2018
Cześć,
mam pytanie jak najlepiej płacić PayPal mając Revolut ?

Znalazłem taki wpis
"Druga opcja to podpięcie naszej karty do konta PayPal, a następnie ustawienie w nim głównej waluty jako dolary. Po tej czynności musimy jeszcze skontaktować się z PP i poinformować ich, że nasza karta jest dolarowa, by nie naliczali dodatkowych przewalutowań (mało korzystnych). Oczywiście polecam wcześniej w Revolut wymienić sobie pieniądze na interesującą nas walutę, np. USD."

Takiej opcji nie znalazłem u siebie. Być może źle szukam ?

Dotychczas płaciłem poprzez PayPal w (np) USD.
Wybieram kartę Revolut i przewalutowanie u wystawcy karty.
widzę, że PayPal przelicza wartość USD na funt brytyjski (informacja podana w tych okienkach gdzie wybiera się kartę itp)
następnie w aplikacji Revolut mam płatność w USD.

Czy taka zmiana waluty jest korzystna i czy tak ma być ?
Czy coś jeszcze powinienem zmienić ?
Aktualizacje społecznościowe

33 Komentarze

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika Kaban
  To zależy w jakiej walucie chcesz płacić. Ładujesz revoluta w GBP, potem podpinasz Revoluta w PayPalu i ustawiasz żeby utrzymywał kurs wystawcy karty, a nie PayPala. Tyle wystarczy. W momencie kiedy będziesz chciał zapłacić w GBP, ściągnie GBP, jak w USD - to USD itp.
 2. Awatar użytkownika Stereofoniczny
  Autor
  Chyba już mam
  Klikamy Saldo Konta PayPal na głównym ekranie, wyskakuje nam okienko, na dole jest Zarządzanie walutami, natępnie zaznaczamy USD i klikamy Ustaw jako podstawowy.
  Po kliknięciu wyskakuje błąd, ale trzeba kliknąć logo PalPal i sprawidzić czy zmieniło
 3. Awatar użytkownika M4rcin
  Stereofoniczny16/02/2018 12:47

  Chyba już mam Klikamy Saldo Konta PayPal na głównym ekranie, wyskakuje …Chyba już mam Klikamy Saldo Konta PayPal na głównym ekranie, wyskakuje nam okienko, na dole jest Zarządzanie walutami, natępnie zaznaczamy USD i klikamy Ustaw jako podstawowy. Po kliknięciu wyskakuje błąd, ale trzeba kliknąć logo PalPal i sprawidzić czy zmieniło


  odkopie, działa to? jak dodałes karte?
 4. Awatar użytkownika Stereofoniczny
  Autor
  M4rcin27/03/2018 21:42

  odkopie, działa to? jak dodałes karte?


  Masz na myśli dodanie karty w PayPal ?
 5. Awatar użytkownika Stereofoniczny
  Autor
  782549-oP7nW.jpgRozwiązanie mojego problemu
 6. Awatar użytkownika Stereofoniczny
  Autor
  M4rcinmar 27. 2018

  tak. jak dodac zeby samo pobieralo


  W Menu rachunki bankowe i karty
 7. Awatar użytkownika Usunięty126964
 8. Awatar użytkownika Usunięty126964
  Mam taka sytuacje: mam kartę angielska (funty), chce płacić paypalem z karty Revolut. Czyli muszę na paypalu ustawić USD, dodać kartę revolut i tam wpłacić pieniądze? Czy cos jeszce muszę zrobić
 9. Awatar użytkownika Usunięty126964
  Dzieki
 10. Awatar użytkownika Usunięty148191
  hej, próbowałem dziś zapłącić ok 1100 USD z karty Revoult na serwisie PayPal i otrzymałem komunikat: "Niestety, nie byliśmy w stanie dodać tej karty. Dodaj inną kartę.". Reavoult jest kartą typu pre-paid. Czy można nią płacić w PayPal? Na stronie pdodają:
  paypal.com/pl/…119

  Jakimi kartami mogę płacić w systemie PayPal?

  Akceptujemy następujące karty kredytowe:

  • Visa
  • MasterCard
  • American Express
  Możesz też płacić kartami Maestro oraz innymi kartami debetowymi przystosowanymi do płatności internetowych, czyli takimi, które mają kod CVV2.
 11. Awatar użytkownika Usunięty148191
  Próba płatności była realizowana bez konta PayPal w USD i GPD. Za każdym razem ten sam błąd. Na infolinii PayPal (801 386 686) powiedzieli, że jak nie ma konta to nie mogą sprawdzić co się dzieje, i że z kartami Revolut występują problemy. Mogliby by sprawdzić co, ale potrzebne jest konto.
 12. Awatar użytkownika mimi468
  Czytałem różne wątki i nadal nie do końca rozumiem w jaki sposób płaci się revolutem za pomocą paypal. Czy w revolucie muszę osobiście kupić np euro, czy mają zostać złotówki przed zapłatą w paypal, czy w momencie kiedy dokonuję zapłaty pay pal, w opcjach zapłaty ustawiam walutę dla tego zakupu na euro (pojawia się napis wystaca karty określi kurs przeliczenia waluty i ewentualne opłaty. Ostateczną kwotę sprawdź na wyciągu.). Czy to o to chodzi? Co pominąłem.
 13. Awatar użytkownika Usunięty151267
  Kabansty 23.

  @mikolaj.patynski To zależy w jakiej walucie chcesz płacić. Ładujesz rev …@mikolaj.patynski To zależy w jakiej walucie chcesz płacić. Ładujesz revoluta w GBP, potem podpinasz Revoluta w PayPalu i ustawiasz żeby utrzymywał kurs wystawcy karty, a nie PayPala. Tyle wystarczy. W momencie kiedy będziesz chciał zapłacić w GBP, ściągnie GBP, jak w USD - to USD itp.


  Kabansty 23.

  @mikolaj.patynski To zależy w jakiej walucie chcesz płacić. Ładujesz rev …@mikolaj.patynski To zależy w jakiej walucie chcesz płacić. Ładujesz revoluta w GBP, potem podpinasz Revoluta w PayPalu i ustawiasz żeby utrzymywał kurs wystawcy karty, a nie PayPala. Tyle wystarczy. W momencie kiedy będziesz chciał zapłacić w GBP, ściągnie GBP, jak w USD - to USD itp.

  1929773-sCfBA.jpg
  Wiec mam podpięty revolut pod paypal i jak wybieram revolut by sciagnol to takie cos wyskakuje mimo ze mam pl na koncie neo83838383@gmail.com prosze o pomoc
 14. Awatar użytkownika Usunięty151267
  Hmm
 15. Awatar użytkownika sickomoore
  kurdę, próbuję zrobić to teraz, jestem w trakcie pierwszego zakupu (monitor xiaomi 34'') i kurdę nie wchodzi mi to, czy oni zablokowali opcję zmiany tego?
  mam tylko płatność do wyboru na banggood GBP albo PLN, pomóżcie ;/
 16. Awatar użytkownika Stereofoniczny
  Autor
  sickomoore20/11/2020 22:34

  kurdę, próbuję zrobić to teraz, jestem w trakcie pierwszego zakupu (mo …kurdę, próbuję zrobić to teraz, jestem w trakcie pierwszego zakupu (monitor xiaomi 34'') i kurdę nie wchodzi mi to, czy oni zablokowali opcję zmiany tego?mam tylko płatność do wyboru na banggood GBP albo PLN, pomóżcie ;/


  Konto w GBP w Revolut utworzone masz ?
  W którym miejscu dokładnie się zatrzymałeś ?
 17. Awatar użytkownika sickomoore
  Stereofoniczny20/11/2020 23:03

  Konto w GBP w Revolut utworzone masz ?W którym miejscu dokładnie się za …Konto w GBP w Revolut utworzone masz ?W którym miejscu dokładnie się zatrzymałeś ?  próbuję oczywiście zrobić żeby wszystko było jak najlepiej, czyli żeby revolut przewalutował USD bezstratnie, ale w paypal checkoucie mam tylko do wyboru GBP albo PLN, nie mogę wybrać USD - boję się, że stracę na tym biznesie, - totalnie nie da się zmienić tego przewalutowania na stronie paypala żebyt po stronie wystawcy karty było przewalutowanie - Wejdź w ten link: paypal.com/pl/…hub - o ten link nie przenosi tam, gdzie powinien i gdzie jest opcja ustawienia tego - pomocy, mości pepperzy i pepperki, jak mam zapłacić, żeby było dobrze?
  5605440-jzalW.jpg5605440-oQBph.jpg
 18. Awatar użytkownika Stereofoniczny
  Autor
  sickomoore20/11/2020 23:08

  próbuję oczywiście zrobić żeby wszystko było jak najlepiej, czyli żeby revo …próbuję oczywiście zrobić żeby wszystko było jak najlepiej, czyli żeby revolut przewalutował USD bezstratnie, ale w paypal checkoucie mam tylko do wyboru GBP albo PLN, nie mogę wybrać USD - boję się, że stracę na tym biznesie, - totalnie nie da się zmienić tego przewalutowania na stronie paypala żebyt po stronie wystawcy karty było przewalutowanie - Wejdź w ten link: paypal.com/pl/…hub - o ten link nie przenosi tam, gdzie powinien i gdzie jest opcja ustawienia tego - pomocy, mości pepperzy i pepperki, jak mam zapłacić, żeby było dobrze? [Obrazek] [Obrazek]

  Z tego co pamiętam, to przy płatności wybierasz kartę Revolut, i jest opcja Użyj kursu wystawcy karty. Czy jakoś tak.
  A na Revolut musisz mieć utworzone konto w tej walucie, w jakiej płacisz, czyli GBP.

  Nie rozumiem za bardzo co tu ma USD do rzeczy
Awatar użytkownika