Niestety, ta okazja wygasła 2 minuty temu.
393°
Opublikowano 3 dni temu

"Pauza strategiczna" - Marek Budzisz, Ebook. [Promocja na e-booki, Audiobooki autora]

15,75zł36zł-56%
Opublikowane przez
travollone
Dołączył w 2021
370
4 889

O tej okazji

Ta okazja już wygasła. Oto kilka opcji, które mogą Cię zainteresować:

Więcej eBooki

Znajdź więcej okazji eBooki

Sprawdź więcej okazji

Odkryj więcej ofert na głównej stronie

„Dojrzała i wnikliwa ocena podparta dobrym warsztatem analitycznym pozwala dostrzec szeroką strategiczną perspektywę, wolną od szumu i emocji codziennych reportaży. Autora zaliczam do naszych najlepszych ekspertów ds. Rosji, którego obserwacje, wnioski i rekomendacje, jak wykorzystać czas pauzy strategicznej należy przyjmować z wielką uwagą. To ważna i potrzebna analiza” – gen. Rajmund Andrzejczak, szef Sztabu Generalnego 2018-2023

Wojna na Ukrainie jest najpoważniejszym wyzwaniem dla Polski od zakończenia II wojny światowej, tym bardziej że Federacja Rosyjska przekształca się w państwo agresywne, dążące do odbudowania swego potencjału wojskowego. Zamierza dyktować własne warunki państwom Europy Środkowej, w tym przede wszystkim Polsce.

Nasz kraj potrzebuje poważnej debaty strategicznej i odpowiedzialnych decyzji. Tymczasem w mediach królują obiegowe opinie, w świetle których ukraińska wojna jest gwoździem do trumny upadającej Rosji, a NATO skutecznie gwarantuje nam bezpieczeństwo.

Chętnie skupiamy się na detalach – nowinkach technicznych wprowadzanych w czasie konfliktu nad Dnieprem, na efektownych epizodach walk. Tracimy szerszy obraz sytuacji i przestajemy się zastanawiać nad konsekwencjami wydarzeń, naiwnie wierząc, że pozytywne zakończenie wojny już zostało zadekretowane i wystarczy tylko na nie poczekać.

Tymczasem fakty są zupełnie inne. Miło brzmiące pogłoski o upadku Rosji są dalekie od prawdy. Jej gospodarka nie słabnie. W ciągu kilku najbliższych lat Rosja odbuduje swe siły zbrojne, co oznacza, że w czasie, kiedy będziemy się spierać w sejmie o kolejne rządy koalicyjne, Polska może stanąć przed groźbą pełnoskalowego konfliktu z Rosją. Zmienia się też strategia naszych sojuszników, w tym Stanów Zjednoczonych, którzy nie przygotowują się do wielkiej wojny lądowej w naszej części Europy.

Często powtarzana jest fraza, że Ukraińcy swoją krwią kupili nam czas. Ale czy my ten czas prawidłowo wykorzystujemy? Czy wiemy, co naprawdę powinniśmy robić? Czy wreszcie uprzytomnimy sobie, że znajdujemy się w pauzie strategicznej, która niedługo się skończy i wówczas możemy mieć do czynienia z nowym zagrożeniem wojennym, tym razem bezpośrednio dotykającym Polski? Czy jesteśmy na nie przygotowani?

Jeśli będziemy rozbudowywać nasze siły zbrojne w taki sposób jak do tej pory, to odpowiedź jest niestety negatywna. Tym bardziej – a tego nie robimy w ogóle – jeśli nie przygotujemy do nadchodzącego starcia naszego państwa i społeczeństwa.

publio.pl/mar…tml

803898_1.jpg

803898_1.jpg
Audiobook:

publio.pl/mar…tml
803898_1.jpg
Publio Więcej szczegółów na
Aktualizacje społecznościowe

59 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika Owadeusz
  Ja za Budzisza zawsze daje plus. Każdy kto przyczynia się do podniesienia świadomości społeczeństwa zasługuje na pochwałę. Genialnie się go słucha w każdym wydaniu. Patriota pełną gębą i świetny analityk. Polecany między innymi przez gen. Andrzejczaka. (Edytowano)
  Awatar użytkownika bastian_
  Obejrz debatę Bartosiaka i Budzisza z kontradmirałami na YT. Wychodzi na to, że Budzisz powtarza po Bartosiaku i to w tematach o których nie ma pojęcia.
 2. Awatar użytkownika Lacky777
  Kiedyś wróżki wróżyły co się stanie w przyszłości, dziś Budzisz, Bartosiak i Zychowicz to robią, tylko z "poprawnością polityczną".
  Nie łykam tego wszystkiego, wolę sobie kupić bilet do teatru czy do muzeum, wystawa ewolucji penisów jest ciekawsza niż pieprzenie kocopołów i wciskanie ciemnoty W internecie nie ma prawda, jest biznes. Niby po co te wszystkie zbiórki, książki, filmy, kubki ? To czysty marketing, każda osoba próbuje tam dobierać treści, słowa aby maksymalizować ilość wyświetleń i grono zwolenników, potem ci ludzie toczą wojny między sobą i przy okazji jeszcze bardziej wspierają swojego bossa. Biznes, Pieniądze i jeszcze raz Biznes.
  Awatar użytkownika MitsuBisz
  Ignorancja. Od czasów starożytnych istnieją wojny, gospodarka oraz stratedzy, próbujący określić rzeczywistość i przygotować się na przyszłość.
  Geopolityka to potężne narzędzie sprawcze, które stanowi o być albo nie być narodów, nie pojmuję jak można być tak płytkim (lub teź ruskim), żeby ignorować jej znaczenie, biorąc pod uwagę historię Polski i położenie geograficzne między niemieckim młotem a ruskim kowadłem.

  Rozumiem, że pieniądze cię pieką, ale nawet najlepszy twórca i instytucja się bez nich nie obejdą.
 3. Awatar użytkownika Czmycha
  Budzisz to sam powinien sobie zrobić pauzę od pisania kocopołów
  Awatar użytkownika MitsuBisz
  Nawet generalicja Wojska Polskiego z uwagą podchodzi i ceni jego publikacje. To co uprawiasz to trolling definicyjny (pytanie tylko czy podszyty ignorancją czy intencjonalny). (Edytowano)
 4. Awatar użytkownika Sebex
  W mojej opinii bardzo kiepska książka dla ludzi tylko trochę zaangażowanych w temat. Napisana bardzo wyniosłym językiem, skomplikowaną budową zdań, wąskim drukiem. Podręczniki akademickie czyta się łatwiej niż tę tutaj. Przebrnąłem pierwsze kilkadziesiąt stron i się poddałem.
  Awatar użytkownika sajmon33
  Taki jest Budzisz, takie jest S&F. Dużo słów, treści mało, o ile cokolwiek.
 5. Awatar użytkownika kurchuck
  Skład Strategy and future zawsze plus i szacunek za obiektywizm i trzeźwe, szersze podejście (Edytowano)
  Awatar użytkownika sajmon33
  S&F i obiektywizm, trzeźwe, "szersze" podejście?!
 6. Awatar użytkownika haz
  Trzyma kciuk pod brodą, od razu widać, że to prawdziwy intelektualista.
  Awatar użytkownika quercus
  Nawet nie chce se wyobrażać gdzie ty musisz trzymać, fuj.
 7. Awatar użytkownika marcus1212
  Otwieram lodówkę a tam...Budzisz.
  Awatar użytkownika Piwo2złoteWbarzePO18
  co ssię Dziwisz?
 8. Awatar użytkownika nowekonto
  Przestańcie reklamować tego szkodnika.
 9. Awatar użytkownika Mi-Xiu
  Ciekawe zjawisko. Pseudo krytycy domagają się konkretów chociaż sami nie przedstawiają tu ani jednego merytorycznie osadzonego. Jeśli ktoś mówi mi nie czytaj to raczej mnie zachęca:-) Poza tym jak można odradzać czytania i poznania punku widzenia specjalisty w temacie. Monoteizm rozlał się i przeradza w ignorancję na poziomie rozważań strategicznych. Jak stoisz na ziemi to może i wydawać się płaska ale i ograbisz się z możliwości które daje inna perspektywa i w tym pomagają książki. Brakuje jeszcze żeby zaczęli tu ogniem piekielnym straszyć i palić na stosie. Życzę wszystkim pokoju.
  Awatar użytkownika Owadeusz
  Amen
 10. Awatar użytkownika Tony-H
  .
 11. Awatar użytkownika sylwia.sylwia3i8
  Żeby nie Ebook to wzięła bym
 12. Awatar użytkownika RK82.
  Kolejny wyznawca Giedroycia, wedle którego Polska ma dawać Ukrainie wszystko w zamian nie uzyskując nic. (Edytowano)
  Awatar użytkownika Owadeusz
  I kolejny komentarz bez argumentów
 13. Awatar użytkownika donMariano777
  Kto promuje tego podżegacza do wojny?
  Awatar użytkownika Owadeusz
  Co Ty farmazonisz? Uwaga, bo tłumacze logikę tego trola. Co robi Budzisz?
  - jest autorem hasła "najbogatsi przodem" wedle którego, pierwsze do wojny powinny wchodzi Państwa najbogatsze, takie jak USA i z największym potencjałem,
  - trąbi o tym, że Polska nie może dać się wciągnąć w konflikt, bo potrzebujemy kolejnych lat rozwoju gospodarczego,
  - krytykuje polityków za ich buńczucznym wypowiedzi (jeszcze kilka dni temu karcił Hołownie)
  Logika trola? Wciąga nas w konflikt :D:D:D (Edytowano)
 14. Awatar użytkownika DRXBIK
  czytałem „samotność strategiczną polski” za budzisza leci plus, ciekawa lektura, ze składu S&F mój ulubiony, a z promki skorzystam
 15. Awatar użytkownika Lacky777
  ... (Edytowano)
Awatar użytkownika