Niestety, ta okazja wygasła 47 sekund temu.
180°
Opublikowano 3 marca 2024

"Wroniec" audiobook Jacek Dukaj czyta Jan Peszek

12,50zł19,50zł-36%
Opublikowane przez
travollone
Dołączył w 2021
374
4 897

O tej okazji

Ta okazja już wygasła. Oto kilka opcji, które mogą Cię zainteresować:

Więcej Audiobooki

Znajdź więcej okazji Audiobooki

Sprawdź więcej okazji

Odkryj więcej ofert na głównej stronie

Powieść autora najlepszej książki XX-lecia w znakomitej interpretacji Jana Peszka.

Stan wojenny oczami Jacka Dukaja.

Wroniec to magiczna baśń o grudniowej nocy 1981 roku. Pełen przygód, gier językowych i fantasmagorii sen o utraconym dzieciństwie, zamglonej młodości.

Dla dzieci Stanu Wojennego i dla dzieci, które Stanu Wojennego nie mogą pamiętać - bajka magiczna o nocy grudniowej, gdy małemu Adasiowi Wroniec porwał z domu rodzinę.

Jak Alicja wędrowała przez Krainę Czarów, tak powędrujemy z Adasiem przez miasto czarnego snu PRL-u, między fantastycznymi figurami Szpiclów, Milicjantów, Opozycjonistów, Czołgów i ZOMO.

Książka barwnie ilustrowana przez Jakuba Jabłońskiego, autora opracowania graficznego Kinematografu i Hardkoru 44 Tomka Bagińskiego.

JacekDukaj (ur. 1974) - jeden z najciekawszych współczesnych prozaików polskich. Premiery jego książek to każdorazowo wydarzenia literackie. Autor Xavrasa Wyżryna, Czarnych oceanów, Extensy, Córki łupieżcy, Innych pieśni, Perfekcyjnej niedoskonałości, Lodu oraz licznych opowiadań – w tym zekranizowanej przez Tomasza Bagińskiego Katedry - zgromadzonych . w tomie W kraju niewiernych. Pomysłodawca antologii pt. PL+50. Historie przyszłości. Wielokrotny laureat nagród im. Janusza A. Zajdla (również za Lód), trzykrotnie nominowany do Paszportu „Polityki”, a w tym roku także do nagrody literackiej Nike, Nagrody Mediów Publicznych Cogito i Angelusa; laureat nagrody Kościelskich, laureat Europejskiej Nagrody Literackiej 2009.
Woblink Więcej szczegółów na
Aktualizacje społecznościowe

3 Komentarze

sortowanie:
Awatar użytkownika
  1. Awatar użytkownika davros
    To świetna opowieść dla trochę starszych roczników. (<'80) Zyskuje dodatkowo dzięki świetnym ilustracjom. Jestem ciekaw audiobooka..
  2. Awatar użytkownika Vampyr
    "Nowa powieść" - Książka jest z roku 2009, normalnie druk jeszcze nie wysechł a ebook jeszcze nie załadował się w całości na serwery.
  3. Awatar użytkownika igawron
    Jest próbka na youtubie
Awatar użytkownika