Niestety, ta okazja wygasła 5 minut temu.
1657°
Opublikowano 29 stycznia 2024

Komunikacja na Malcie (nie chodzi o Poznań ;) i Gozo darmowa dla posiadaczy personalizowanej karty

35zł z Malta
Opublikowane przez
Adam_W.
Dołączył w 2019
35
14 680

O tej okazji

Ta okazja już wygasła. Oto kilka opcji, które mogą Cię zainteresować:

Moja poprzednia wstawka cieszyła się duża popularnością:
pepper.pl/pro…877
W międzyczasie zaszło sporo zmian więc pora założyć nową.

Pod starym linkiem cały czas sporo szczegółów dotyczących podróżowania po Malcie, przypominam też że kartę należy wyrobić min 3-4 tygodnie przed wyjazdem. i nie da się osobiście, wyłącznie przez internet.

Kartę wyrabiamy w klikając w odpowiednim miejscu:
Register for your Tallinja Card by clicking here.

UWAGA! - aktualizacja 19.02
Aktualny czas oczekiwania to realnie nawet 6 tygodni, mają bardzo dużo nowych zamówień, dziś (19.02) pisali w mailu że samo wyrobienie karty zajmuje do 21 dni roboczych (czyli miesiąc) + tydzień idzie list polecony z Malty do PL..

cytuję
"Kindly note that your card is awaiting review it takes around 14-21 working days to be processed and posted once the card is being delivered you will receive an email with the tracking number."


Zmiany od poprzedniej wstawki:
 • karty nie kosztują teraz 15 tylko 25, podwyżka od nowego roku
 • aktualnie, do końca lutego są za darmo, płacimy tylko odpowiednik 8 euro za wysyłkę
 • od połowy stycznia można pływać za darmo promami miejskimi (Valleta-Sliema i Valleta-Trójmiasto), czekamy jeszcze żeby dodali darmowe promy na Gozo
   
 • przypominam że karta personalizowana nie umożliwia jazdy liniami TD (Tallinja Direct), są one dodatkowo płatne, natomiast od niedawna posiadacze karty tygodniowej Explore (za 25 euro) mogą korzystać również z nich, to się zmieniło.

Na Malcie zawsze:
 • machamy ręką na przystanku jeśli chcemy zatrzymać autobus, przystanki są na żądanie, wyjątkiem są oczywiście pętle autobusowe (największe to Valleta Bus Station i Buggiba); podobnie w autobusie wciskamy przycisk "stop" przed przystankiem na którym chcemy wysiąść.
 • wsiadamy do autobusu przodem i odbijamy kartę na terminalu przy kierowcy (ew. kupujemy papierowy bilet w postaci paragonu)
 • wysiadamy środkowymi drzwiami (w starych autobusach są tylko przednie drzwi)
 • jeśli mamy taką możliwość to idziemy na pętlę, bo autobusy szybko się zapełniają i możemy nie wsiąść, ewentualnie idziemy na popularny przystanek przesiadkowy, bo tam ludzie wysiadają i zwalnia się miejsce. Na przykład: wracając z plaż (Golden Bay / Riviera) nie idziemy na przystanek Riviera bo jest spora szansa że nie wsiądziemy, albo kierowca nawet się tam nie zatrzyma, idziemy 400 m dalej na pętlę - Ghajn Tuffieha.
 • nie polecam stania przy środkowych drzwiach i wysiadania na chwilę na przystanku, żeby kogoś wypuścić bo kierowca wyrzuca z autobusu jeśli zobaczy że tam ktoś wsiada (nie wsiada się środkowymi)

W autobusach jest darmowe wi-fi i w wielu sa gniazda USB do ładowania telefonu.

 • Bilety tygodniowe (karta explore) kosztują od kilku dni 25 zamiast 21 euro, ale umożliwiają też podróże autobusami TD
 • Bilety 12 przejazdowe (12 2-godzinne przejazdy) - podrożały z 15 euro na 21 euro
 • Bilety pojedyncze kupowane u kierowcy cena wzrosła z 2 euro na 2,50

Jeśli ktoś się wahał, czy wyrabiać czy nie, to teraz nie ma się co zastanawiać.

Dodatkowe info od  
jeśli wasza karta jest już w systemie, czyli jest wyrobiona / wysłana ale jeszcze nie doszła, a wy właśnie przylecieliście na Maltę to możecie spróbować w biurze Tallinja na lotnisku wyrobić od ręki duplikat, kosztuje to 15 euro

poniżej info ze strony Tallinja:

The registration fee for Adult/Student and Gozo cards is €25. For Child and Consession cards, the registration fee is €5. In addition to the registration fee, registered postage charges also apply.

As of 22nd January 2024 till 29th February 2024, all Tallinja Card applications applied via the website or Maltapost are exempted from the registration fee. The applicable postal charge will remain unchanged.


Opłata rejestracyjna za karty dla dorosłych/studentów i Gozo wynosi 25 €. W przypadku kart dla dziecka i ulgowych opłata rejestracyjna wynosi 5 €. Oprócz opłaty rejestracyjnej obowiązują również opłaty za przesyłkę poleconą.

Od 22 stycznia 2024 r. do 29 lutego 2024 r. wszystkie wnioski o kartę Tallinja składane za pośrednictwem strony internetowej lub Maltapost są zwolnione z opłaty rejestracyjnej. Obowiązująca opłata pocztowa pozostanie niezmieniona.

Więcej szczegółów od
Aktualizacje społecznościowe

354 Komentarze

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika przekop
  Czy można zamówić kilka kart np. dla członków rodziny i zlecić wysyłkę razem? Zakładam, że małoletni tego nie robią samodzielnie
  Awatar użytkownika Adam_W.
  Autor
  nie, każda karta oddzielnie.. tak, wiem że to bez sensu
  tak samo jak to że nie da się karty wyrobić osobiście..
  taka jest Malta.
 2. Awatar użytkownika nerko
  dobrze tam działa połączenie rozkładów jazdy z Google Maps? jak sobie jako turysta wpiszę skąd i dokąd chcę jechać to poprawnie wskaże mi trasę, przystanek i linię?

  czy jest coś co działa tam lepiej (np. jakiś odpowiednik naszego "jakdojade")?
  Awatar użytkownika Adam_W.
  Autor
  i jedna i druga opcja nie jest idealna, często nie mają danych o objazdach / remontach dróg .. np od 3 miesięcy droga 118 od przystanku Simar do plaż (Ghajn Tuffieha) jest zamknięta a Google dalej pokazuje że normalnie 223 i 225 nią jadą, na tym odcinku od 3 miesięcy jeździ autobus specjalny, który ma objazd przez Melliehę, a oczywiście info na przystanku żadnego nie ma, bo po co? Podobnie było z objazdem głównej ulicy w Mosta, ale chyba od dziś już jest po kilku miesiącach na nowo otwarta, muszę się wybrać i potwierdzić osobiście. (Edytowano)
 3. Awatar użytkownika Ukasek
  Kto był na Malcie ten wie jak jeździ ich komunikacja miejska
  Awatar użytkownika Jeans
  Kro był na Malcie, ten w cyrku się nie śmieje.
 4. Awatar użytkownika NoFlame
  karta jest bezterminowa? Kupuje za 8 euro teraz i jeżdże numerowanymi busami bez limitu?
  Awatar użytkownika Adam_W.
  Autor
  Tak, bezterminowa
  wszystkie linie autobusowe oprócz 3 linii TD i do tego masz darmowe promy Miejskie
 5. Awatar użytkownika MaxiPL
  Z tą bezterminowością karty to chyba tak nie do końca, bo w tabelce w pkt. 4 regulaminu dla kart Adult jest informacja: expiry - Until end of concession 31/12/2029. Chociaż nie wiem jak to traktować bo to punkt dotyczący opłat za bilety, które się same z siebie zdezaktualizowały skoro teraz jest za darmo
  Awatar użytkownika Adam_W.
  Autor
  Tam jest mowa o środkach na karcie które trzeba wydać do tego czasu, tę kartę można doładowywać (np po to żeby płacić za autobusy TD) i do października 2022 te karty były co miesiąc doladowywane przez użytkowników i niektórym zostało coś tam na koncie.
 6. Awatar użytkownika haos333
  przychodzi jakies potwierdzenie na maila, że złożyło się wniosek?
  Awatar użytkownika sylwekm
  Jak sam klikniesz, że chcesz takie potwierdzenie to tak - na koniec powinno być coś w stylu "wyślij potwierdzenie na maila" (ja to kliknąłem), w przeciwnym wypadku pewnie nic nie przychodzi (Edytowano)
 7. Awatar użytkownika Mkjouin2801
  Ja i żona wszystko zrobiliśmy dobrze, opłaciliśmy, ale nie ma żadnego odzewu od 2 tygodni. E-mail w jednym i drugim przypadku to gmail więc trochę mnie to martwi.
  Awatar użytkownika pitrek
  Spokojnie, też nie miałem żadnej informacji, napisałem do nich maila i dostałem numer przesyłki, karta już w PL pewnie na dniach będzie u mnie .
 8. Awatar użytkownika elmarczako
  SZTOS wczoraj 26 lutego mi przyszła zamawiałem 30go stycznia
 9. Awatar użytkownika timprgl
  Kupiłem tę kartę za ~100 zł. Wysłali ją pocztą. Nie podróżowałem jeszcze na Maltę.
  Awatar użytkownika WuuDee
  Gratuluję. To bardzo interesujące.
 10. Awatar użytkownika Adam_W.
  Autor
  duża popularność kart, już 10 000 nowych odkąd znieśli opłatę rejestracyjną
  ciekawe jaki % z PL

  maltatoday.com.mt/new…ed_

  17221550-uv4tO.jpg (Edytowano)
 11. Awatar użytkownika wawu1991
  Jestem właśnie na Malcie. Zamówiłem tą kartę ale nie przyszła na czas przed wyjazdem. Ale dostałem informację że została wysłana. Na lotnisku poszedłem do punktu obsługi klienta i powiedziałem że zagubiłem kartę. Pan na miejscu wyrobił mi nową koszt 15 euro. Możesz dodać ta informację do okazji. Warunek jest taki że karta musi być już wystawiona w systemie. Jak dla mnie to oznacza moment kiedy dostaniemy informacje o wysyłce karty do nas.

  Potwierdzam działanie karty. W każdym autobusie klikam i wszystko jest ok.
  Awatar użytkownika Adam_W.
  Autor
  Znam ten sposób , tylko mieli tez podnieść ceny wyrobienia duplikatu z 15 na 25 , więc albo nie podnieśli albo mają bałagan.. jak dojdzie druga karta to będą obie działać przez jakiś czas, dopóki się nie zorientują i jedną z nich zdalnie zdeaktywują . Przerabiałem to
 12. Awatar użytkownika Arant04
  To ja nie rozumiem , ta karta pozwala na darmową komunikację , czy tylko pozwala na zakup biletów , a bez niej się nie da ?
  Awatar użytkownika Adam_W.
  Autor
  na darmową komunikację autobusami miejskimi po Malcie / Gozo + promy miejskie między Valletą a Sliemą i Vallettą a Trójmiastem (Edytowano)
 13. Awatar użytkownika mesho
  Piękne wspomnienia z Malty, może dojedzie autobus a może nie, o dojechał, o pełny nawet się nie zatrzymał haha. Trzeba będzie jeszcze wrócić tam
  Awatar użytkownika Adam_W.
  Autor
  w jakim miesiącu byłeś?
  bo w szczycie sezonu rzeczywiście jest słabo, a już szczególnie jak ktoś się wpakuje w godziny szczytu. ogólnie odradzam przyjazd tutaj w miesiącach czerwiec-wrzesień.. tłumy wszędzie, wysokie ceny i straszny upał. (Edytowano)
 14. Awatar użytkownika D_Z
  Komunikacja publiczna na Malcie wymaga super dużo cierpliwości. Przyjeżdża co drugi, za to pełny i nie bierze pasażerów. Polecam tam Uber i Bolt. Tanio i dobrej klasy samochody.
  Awatar użytkownika _bamaj
  Mam takie same odczucia. Dodatkowo Bolt'ów jest taka ilość, że czekasz moment i już jesteś w drodze.
 15. Awatar użytkownika Ale_bush
  Opłaca się wyrobić taką kartę na 6 dni podróżowania?
  Awatar użytkownika Adam_W.
  Autor
  policzmy sobie

  przejazdy na 6 dni to:
  -albo 8 euro wydane na kartę personalizowana i możesz dodatkowo skorzystać jeszcze kiedyś gdy postanowisz drugi raz wybrać się na Maltę.. + masz darmowe miejskie promy
  -albo 25 euro wydane na lotnisku na kartę ważną tylko przez tydzień, na same autobusy.
 16. Awatar użytkownika heathunter
  Dodam, że w autobusach WiFi dobrze śmiga
  Awatar użytkownika heathunter
  PS. Mały update. Zdarzył się autobus bez WiFi
 17. Awatar użytkownika Marxel
  Czy ktoś dostał maila potwierdzającego po kliknięciu w ikonkę „mail” na końcu rejestracji ? Jeśli tak to po jakim czasie dotarł owy mail ?
  Awatar użytkownika deliriuum
  Dokładnie.na ich oficjalnym profilu przez Messenger. Obsługują od chyba 7 do 19 codziennie. I szybko odpowiadaja
 18. Awatar użytkownika nerko
  Dear Tallinja customer,

  Your card was sent by registered mail with Malta Post Tracking number: RTXXXXXXXXMT


  No i elegancko
 19. Awatar użytkownika sylwekm
  Czy ktoś wie jak uniknąć błędu "ReCaptcha challange is not valid" przy próbie wysyłki formularza (Submit na koniec)? Myślałem, że to chwilowy problem strony, ale próbuję już od kilku dni na kilku urządzeniach i dalej to samo.. Nie pojawia się żaden checkbox typu 'nie jestem robotem' do zaznaczenia, więc nie bardzo rozumiem skąd ten błąd (Edytowano)
  Awatar użytkownika heathunter
  Nie masz jakiegoś AdBlocka? Ewentualnie zbyt agresywne reguły jak w Brave i wycinają. Sprawdź w oknie incognito/trybie prywatnym w Firefox/Chrome.
 20. Awatar użytkownika Oktawek
  Takie pytanie techniczne do szanownych peperków mam ,a mianowicie czy jak wysłaliście wniosek i pokazała się strona że wszystko ok i wyślą kartę poczta maltańską to dostaliście też jakieś powiadomienie na wcześniej wpisany e-mail?

  Pytam bo u mnie nic nie przyszło pomimo tego że dodatkowo na tej stronie potwierdzającej rejestrację dodatkowo klikałem wyślij email i dostałem info na stronie że e-mail został wysłany ale nic do mnie nie dotarło,sprawdzany spam itd ale nie ma nic jak na razie a minęła już ponad doba. (Edytowano)
  Awatar użytkownika Adam_W.
  Autor
  tu pisali wcześniej że nie zawsze to potwierdzenie na mail przychodzi.
  jak chcesz mieć pewność że Twoja karta tam dobrze przeszła w systemie to zapytaj o nią na messengerze na profilu Tallinja, tam odpisują szybko.
Awatar użytkownika