Niestety, ta okazja wygasła 2 minuty temu.
5432°
Opublikowano 17 grudnia 2022

Komunikacja na Malcie (nie chodzi o Poznań ;) i Gozo darmowa dla posiadaczy personalizowanej karty, opłata jednorazowa.

70zł
37,50zł
Opublikowane przez
Adam_W.
Dołączył w 2019
34
13 875

O tej okazji

Ta okazja już wygasła. Oto kilka opcji, które mogą Cię zainteresować:

oferta dla osób wybierających się na Maltę.. lub na Gozo

Widzę, że niewiele osób wie jeszcze o tym wiem, że od 1 października komunikacja publiczna jest na Malcie (i Gozo) darmowa dla posiadaczy karty ze zdjęciem.
Wystarczy wyrobić sobie personalizowaną kartę. Koszt wyrobienia karty 15 euro + przesyłka 8 euro
Nieświadomi turyści dalej kupują jednorazowe bilety po 2 euro lub karty "explore" po 21 euro na tydzień na większość autobusów..

Kartę wyrabia się na tej stronie: publictransport.com.mt/en/…now
a tu szczegóły nowych przepisów: publictransport.com.mt/en/…vel

Trzeba wypełnić formularz, m.in. podać numer dowodu lub paszportu + wgrać zdjęcie paszportowe i wybrać kraj wysyłki z długiej listy i podać adres. Kartę wysyłają pocztą poleconą i idzie ok 2 tygodni, dostaje się też numer do śledzenia. Uprzedzam pytania, nie trzeba być narodowości maltańskiej, rezydentem, płacić tu podatków itp..
To oferta dla wszystkich.

koszty: wyrobienie karty kosztuje 15 euro, ale ta kwota jest do wykorzystania na specjalne autobusy (napiszę niżej więcej). Koszt przesyłki do Polski dodatkowe 8 euro, na terenie Malty przesyłają za jakieś 2,5 euro. karta ważna jest już dożywotnio, nie trzeba jej doładowywać itp.. i umożliwia nieograniczone poruszanie się normalnymi autobusami (to te numerowane) + liniami nocnymi + liniami które są uruchamiane np. na święta.

Na Malcie jeżdżą też przyspieszone autobusy TD (Tallinja Direct), jest ich mało, one zawsze są dodatkowo płatne 3 euro, i zatrzymują się tylko na niektórych przystankach. Na naszej karcie Tallinja którą wyrobiliśmy mamy 15 euro do wykorzystania właśnie na te autobusy. Możemy ją też oczywiście doładowywać jeśli korzystamy więcej z TD.

Karty nie da nie wyrobić osobiście, nie ma też opcji odbioru osobistego np. w biurze obsługi Tallinja na lotnisku. Natomiast jeśli kartę zgubimy to wyrobienie duplikatu jest od ręki w takim biurze i kosztuje 15 euro.

Edit: i jeszcze jedno, jeśli w mailu nie dostaniecie numeru do śledzenia przesyłki to piszcie do Tallinja - enquiries@publictransport.com.mt , czasami trzeba poprosić, numer trackingu będzie dostępny na stronie Malta Post
maltapost.com/tra…ing

Przypominam, że na Malcie (i Gozo) kartę odbijamy za każdym razem gdy wsiadamy do autobusu, na czytniku obok kierowcy, wsiada się tu wyłącznie przednimi drzwiami, kierowca również sprzedaje bilety (lepiej mieć drobne), w większości autobusów są też czytniki do płatności zbliżeniowych ale czasem nie działają.

więc, wybór chyba jest prosty.
bez tej personalizowane karty płacimy:

- 2 euro za bilet , ważny 2 godziny, można się przesiadać dowolną ilość razy w ciągu 2 godzin, czyli w praktyce może być ważny nawet 3 godziny, jeśli na ostatni autobus przesiądziemy się przed upływem 2 godzin i jedziemy już nim do końca podróży.

- karta '12 single day journeys' za 15 euro, wtedy jeden przejazd 2h kosztuje 1,25 euro, nieoficjalnie karta może być używana przez kilka osób (oficjalnie tylko 1, ale widzę codziennie w autobusach że ten przepis jest martwy), gdy korzystają z niej np. dwie osoby to odbija się ją na czytniku przy wejściu dwa razy. karta działa w zwykłych autobusach, natomiast w TD i nocnych pobiera 2 kredyty za przejazd, czyli wychodzi 2,5 zamiast 3 euro
publictransport.com.mt/en/…ard

- karta tygodniowa 'explore' za 21 euro dla dorosłych niebieska, lub pomarańczowa za 15 dla dzieci do 10-ego roku życia, najpopularniejsza chyba wśród osób przylatujących tu na tydzień, - nieograniczone przejazdy zwykłymi liniami: dziennymi i nocnymi, nie obejmuje jednak linii TD (są dodatkowo płatne 3 euro) - szczegóły: publictransport.com.mt/en/…ard

- karta tygodniowa 'explore meep plus' , pomarańczowa za 38 euro - to samo co wyżej, do tego umożliwia przejazdy TD + 2 razy prom ze Sliemy do Vallety + lub Valleta - Trójmiasto.. + 2 darmowe przejazdy rowerem miejskim + wycieczka do wyboru +zniżka w Malta 5D , szczegóły tutaj: publictransport.com.mt/en/…eep

- jest jeszcze karta 'flex", ale nie chce mi się o niej dużo pisać tania, ale doładowujemy i mamy zniżki na każdy przejazd , szczegóły tu: publictransport.com.mt/en/…lex

jeśli macie jakieś pytania odnośnie Malty to piszcie w komentarzach, ja tu pomieszkuję..

przy okazji, moja wczorajsza wstawka z przykładowym niedrogim hotelem, 49 zł za noc w 4*, nocleg ze śniadaniem
pepper.pl/pro…372

a moja karta wygląda tak:
620877_1.jpg
620877_1.jpg
cenę 15 euro za wyrobienie karty zaokrągliłem do 70 zł we wstawce , a koszt wysyłki do PL , EDIT: 8 euro, do 37,5 zł
Więcej szczegółów od
Aktualizacje społecznościowe

362 Komentarze

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika rafal.gwozdz
  Czy jeśli wyrabia się karty dla całej rodziny to jest możliwość ich wysylki jedną przesyĺką?
  Awatar użytkownika Zgorzi
  Dostałem odpowiedź od supportu, niestety wysyłają je oddzielnie i za każdą wysyłkę trzeba zapłacić.

  'Kindly note talinja card is personalized and they arrive at the address provided by the customer and the postage fee is on each card separate.'
 2. Awatar użytkownika Mati_x
  @Adam_W. Hej a jak wygląda samo podróżowanie? Trzeba się mocno skupiać kiedy wysiąść, lub jaki jest przystanek.
  Czy jest jakiś monitorek lub komunikaty?
  I wszystkie przystanki są tylko na żądanie?
  Awatar użytkownika Adam_W.
  Autor
  końcowe przystanki nie są na żądanie pozostałe tak. trzeba odpowiednio wcześniej wcisnąć guzik, albo powiedzieć kierowcy że chce się wysiąść, jeśli się blisko niego stoi.

  są zapowiedzi w autobusie nazwy kolejnego przystanku, ale lepiej dla pewności mieć odpalone mapy google i śledzić samemu. w wielu autobusach są wyświetlacze i pokazuje nazwę przystanku kolejnego.

  wsiada się wyłącznie przednimi drzwiami, wysiada środkowymi, jest też trochę starych autobusów gdzie są tylko jedne drzwi z przodu , wtedy nie idziemy raczej na sam koniec jeśli jedziemy tylko kilka przystanków.
 3. Awatar użytkownika Mysciak
  Czyli jak kupię tą kartę to na Malcie przy każdym wejściu do autobusu muszę się odbijać, nawet jak to jest ten, który jest za darmo z tą kartą? A jak odbiję na tym, który nie jest za darmo to pobierze z karty pieniądze z tych początkowych 15 euro, dobrze rozumiem, czy jakoś inaczej to działa?
  Awatar użytkownika Adam_W.
  Autor
  te 15 euro do wykorzystania było tylko przez pierwsze dwa miesiące.. to już nieaktualne. 15 euro płacisz za wydanie karty i masz na niej zero... pisałem o tym w jednym z komentarzy bo po wznowieniu wstawki nie mogę już edytować opisu niestety...

  przy wsiadaniu odbijasz kartę za każdym razem.
 4. Awatar użytkownika Adam_W.
  Autor
  UWAGA

  podwyżki kart turystycznych:

  karta 7-dniowa Explore, dotychczasowa cena 21 euro, teraz kosztuje 25, ale umożliwia też korzystanie z autobusów TD

  karta 12-przejazdowa (12 dwugodzinnych przejazdów, możliwość dowolnej liczby przesiadek przez 2 godziny od kupienia biletu) - było 15 euro, teraz jest 21. jeden przejazd wychodzi 1,75, a bilety kupowane u kierowcy są po 2,50, przypominam też że z takiej karty może korzystać tylko 1 osoba, dawniej było inaczej.

  publictransport.com.mt/en/…ing

  karta ze wstawki kosztuje 25 euro (plus wysyłka 8 euro) tyle co bilet tygodniowy, więc cały czas jest opłacalna dla kogoś kto planuje to więcej niż 1 wizytę, lub przyjeżdża na ponad tydzień. (Edytowano)
 5. Awatar użytkownika Mati_x
  Hej. Właśnie mi przyszła piękna zieloniutja karta. Sprawdziłem na stronce i pokazuje mi 0 €. Czy i jak mogę dostać/wykorzystać te wspomniane 15€?
  12462353-rdgCP.jpg
  Awatar użytkownika konradorlin
  Taką odpowiedź otrzymałem w sprawie właśnie 15 euro na karcie. Jest to opłata administracyjna, więc wszystko jest poprawnie z tym, że masz stan konta 0.

  12463811-tMGP3.jpg
 6. Awatar użytkownika tmrst
  czyli wystarczy wyrobić raz tę kartę i mamy przejazdy za free dożywotnio?
  Awatar użytkownika Sekeletu
  Dożywotnio do momentu aż tego nie zmienią. Czyli w praktyce zapewne kilka lat.
 7. Awatar użytkownika dron
  Kurde, a w hotelu mówili, że ta 12-przejazdowa karta jest tylko dla 1 osoby i nie można jechać w 2 na jednej (odbijając dwa razy)

  „This card can be used by a single person for 12 journeys on day routes, 6 journeys on Tallinja Direct Routes, Night Routes and other premium services, or else a mix of both.” (Edytowano)
  Awatar użytkownika Adam_W.
  Autor
  oficjalne przepisy rzeczywiście tak mówią
  natomiast nieoficjalnie kierowcy mają na to wywalone...
 8. Awatar użytkownika Bieznar
  Jaka jest szansa, ze za rok czy dwa powiedzą, nie, jednak nie, wycofujemy się z tego?
  Awatar użytkownika Adam_W.
  Autor
  tego nikt nie wie..
  do 1 października był tu system 'capping', podobny jak np. w angielskich miastach..
  czyli maksymalna miesięczna opłata za przejazdy, w przypadku karty "adult" było to 26 euro/miesiąc.. przykładowo: każde odbicie karty pobierało 1 euro, jeśli odbiłeś w miesiącu więcej niż 26 razy to już do końca miesiąca nie pobierało nic z niej...
 9. Awatar użytkownika Adam_W.
  Autor
  dobra wiadomość:
  Jest bardzo prawdopodobne że przyszłego roku posiadacze karty Tallinja będą mogli korzystać za darmo z promów miejskich: Sliema-Valletta i Cospicua-Valletta

  źródło: wywiad z ministrem transportu i infrastruktury
  maltatoday.com.mt/new…cts
  And next year, he says, government will extend free public transport to the ferry service within the Grand and Marsamxett harbours.
  Awatar użytkownika nestore
  Swietna informacja! Dziekuje raz jeszcze za wrzutke, karta sprawdzila sie idealnie, a Malta wpadla w nasz gust na tyle, ze jakas przeprowadzka na rok jest w planie
 10. Awatar użytkownika agelee
  Dzięki za info! Jak ostatnio byłam to sporo wydaliśmy na przejazdy. A Malta kusi co roku, szczególnie w zimie.
  Awatar użytkownika Adam_W.
  Autor
  zima na Malcie to jak taka ładna, ciepła wiosna u nas
  w odróżnieniu od lata wyspy są intensywnie zielone.. od połowy maja do początku października wszystko robi się żółte dookoła, wyschnięte, przykro się na to patrzy..

  teraz np. są na polach truskawki.. cytrusów też dużo
  słońce codziennie.. a jak nie ma to wystarczy poczekać i wyjdzie..

  tak wygląda zima na Malcie, w sensie: tak zielono
  (Edytowano)
 11. Awatar użytkownika AH2V2
  Kurde przyda się, jakbym był bezdomny to chociaż autobusem pojeżdżę bez stresu na Malcie
 12. Awatar użytkownika websy
  Dzięki za wstawkę, ale zedytuj proszę opis „12 single day journeys”, bo z opisu ewidentnie wynika, że legalnie w 2+ osoby nie pojedziesz: This card can be used by a single person for 12 journeys on day routes, 6 journeys on Tallinja Direct Routes, Night Routes and other premium services, or else a mix of both.
  Awatar użytkownika Adam_W.
  Autor
  napiszę że oficjalnie jest jedna wersja, a nieoficjalnie odbija się taką kartę nawet w 6 osób.. widzę to na co dzień w autobusach, więc przepisy jedno a życie drugie...
 13. Awatar użytkownika Krzycho987
  Dzięki za wstawkę. Pytanie czy można zamówić w Polsce i odebrać na miejscu np. w biurze lub w hotelu, bo będę za tydzień?
  Awatar użytkownika bond_grzegorz
  gość napisał, że wyślą, więc podaj adres hotelu.
 14. Awatar użytkownika ajst84
  Piękna wstawka, na pewno skorzystam. Wybieram się w lutym z dziećmi (lvl. 4 i 2) i stąd pytanie czy wiecie jak takie przejazdy dla nich wyglądają? Potrzebna taka karta czy bez niej do jakiegoś wieku?
  Awatar użytkownika Adam_W.
  Autor
  dla dorosłych są zielone (adult), dla dzieci żółte (child), dla studentów czerwone (student). itp..

  12061783-hffs4.jpg
  tu szczegółowo: publictransport.com.mt/en/…ard
 15. Awatar użytkownika krakowienne
  bardzo dobry opis, dziękuję bardzo. Czyli co, wprowadzili za darmo komunikację dla wszystkich?
  Jak jeszcze tam podróżowałem, to nie istniały żadne przejazdy premium TD Dobrze wiedzieć, że coś takiego się pojawiło...
  Awatar użytkownika Adam_W.
  Autor
  tak, dla wszystkich
  autobusy Tallija Direct (TD) teoretycznie jeżdżą szybciej niż zwykłe bo po prostu mają tylko kilka przystanków na trasie..dla przykładu: z pętli w Bugibbie do pętli w Vallettcie normalnym autobusem to tak godzinka.. TD13 jedzie na tej trasie w pół godziny.
  no ale jak jest korek to wszyscy stoją..
 16. Awatar użytkownika Adam_W.
  Autor
  przesyłką pocztą poleconą kosztuje jednak 8 euro, nie 5, byłem pewien że płaciłem 5 we wrześniu, poprawione w opisie..
  i jeszcze jedno, jeśli w mailu nie dostaniecie numeru do śledzenia przesyłki to piszcie do Tallinja enquiries@publictransport.com.mt, czasami trzeba o to poprosić
  nr trackingu będzie dostępny na stronie Malta Post maltapost.com/tra…ing
 17. Awatar użytkownika McKombi
  Mam pytanie. Można zamówić od razu więcej niż jedną kartę na jeden adres żeby nie generować kosztów czy można tylko pojedynczo czyli jedna karta plus koszt przesyłki itd.? Dziękuję za odpowiedź.
  Awatar użytkownika annairda
  nie można
 18. Awatar użytkownika karol.nornicki
  Czy można zamówić dwie karty na raz? Na dwa różne nazwiska
  Awatar użytkownika Adam_W.
  Autor
  można, ale jak ktoś pisał, wysyłka oddzielnie..
  tak, wiem że to nielogiczne.. ale taka jest Malta, bierz na to poprawkę, straszna biurokracja, południowy (afrykański) bałagan itp itd...
 19. Awatar użytkownika KubaGorski
  To jeszcze wycieczka na Malte 🇲🇹 za max ~199 PLN
  all inclusive i mogę jechać 🚴 stać mnie.
 20. Awatar użytkownika JacoobGooo
  @Adam_W. Hej dzięki za informacje dot. tej oferty. Wiesz może czy autobusu X z lotniska też pokrywa ta karta czy są one dodatkowo płatne? I drugie pytanie czy dzieci poniżej 1 roku życia też potrzebują karty czy jeżdżą po prostu za darmo? Dziękuję
  Awatar użytkownika Adam_W.
  Autor
  autobusy z serii X łapią się na tą kartę. wyjątkiem są wyłącznie TD
  dzieci w wieku 1-2-3 lata nie potrzebują karty i jeżdżą za darmo

  publictransport.com.mt/child
  The Child card is yellow and is available to anybody aged between 4 and 10 years (both included). Children up to 4 do not need a card and can travel for free. The child card will be personalised with your child’s name and can be topped up with credit. No photos will be included for Children aged under 11.
Awatar użytkownika