Zamawianie z Chin - paczkomat, szybka wysyłka

cze 8. 2023
Trochę wypadłem z obiegu, bardzo dawno nie zamawiałem nic z Chin.
Kiedyś dało się na Aliexpress zamówić do paczkomatu, teraz nie widzę tej opcji.
Od czasu wprowadzenia opłaty przez PP 8,50 za przesyłkę, nie zamawiałem nic z Ali, wszystko szlo przez Shopee bo było taniej i dużo szybciej.

Gdzie teraz zamawiacie poza Aliexpress ? Istnieje coś podobnego do Shopee ?
Czy dalej jest opcja na Aliexpress do Paczkomat'u ? Gdzie szukać ?
Jeśli nie, to którą przesyłkę wybrać, żeby paczka dotarła do mnie jak najszybciej ? (bez przesadnej dopłaty do dostawy)
Chciałbym zamówić coś takiego pl.aliexpress.com/ite…tml
Aktualizacje społecznościowe

Kategorie

10 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika Krzychu127
  Krzychu127
  Zamawiałem ostatnio i szybko przyszło. Mimo, ze faktycznie nie miałem możliwości odbioru na paczkomat poczta nic nie doliczyła. Jednak wybierałem dostawę płatną standard aliexpress lub saver.
 2. Awatar użytkownika yenfnbqee
  yenfnbqee
  Opłata 8,50 PLN jest opłatą za przedstawienie do odprawy celnej. Jeśli paczka nie zostanie zatrzymana, albo nie będzie podstaw do podejrzeń, to opłata nie jest naliczana.

  W przypadku przesyłek do 150 EUR aliexpress nalicza VAT i rejestruje ten fakt w systemie komputerowym ISOS. Paczki, które nie zostały zgłoszone też mają większą szansę na kontrolę i dopłatę.

  Powyżej 150 EUR dostawca (niezależnie od firmy) zgłosi się do Ciebie o zapłatę VATu i jeśli będzie, to cła. Aczkolwiek sprzedawcy wiedzą co i jak Ale inni cwaniakują - koleżanka miała taka historię z dostawą płyty CD z USA. Jakaś kolekcjonerska edycja. Sprzedawca naliczył jej 23% VATu, ale nie zgłosił do ISOSu i pocztex wymagał od niej zapłaty. Po zapłaceniu skontaktowała się ze sklepem i po dłuższej wymianie mailowej zwrócili jej te 23%.

  Zamawiam masę drobiazgów i czasami większe / droższe rzeczy i na przestrzeni dwóch lat tylko jeden raz zdarzyło mi się, że paczka została zatrzymana na cle. Ale była oznakowana, że zawiera ogniwo Li-Ion. I było tam samo ogniwo, do jakiegoś sprzętu w domu, bo stare się zużyło. Wartość coś ponad dolara.

  Podejrzewam, że w sortowni myśleli, że to smartband albo inne małe urządzenie (np. słuchawki) i chcieli się czepić wartości. Ale rentgen wykazał, że nic więcej tam nie ma.

  Żadna inna przesyłka (w tym dwie latarki z ogniwami 18650) nie trafiły na cło. Najczęściej wysyłam aliexpress strandard shipping albo aliexpress saver. Czasami cainiao for special goods. W znacznej większości są to przesyłki lotnicze, najczęściej do Budapesztu.

  Jeśli chodzi o paczkomat, w niektórych ofertach jest możliwość wyboru paczkomatu. A inne po połączeniu w centrum wysyłkowym dostają taką opcję - dostajesz powiadomienie w apce, że możesz przyspieszyć dostawę i wskazać punkt odbioru.

  Gdzieś w którejś z dyskusji tutaj ktoś pisał, że jest możliwość ubiegania się o zwrot takiej niesłusznie pobranej opłaty. Ale szczerze mówiąc nie zwróciłem na to uwagi, bo jak napisałem - w moim przypadku jest to do pominięcia.
  Awatar użytkownika TronZczaszek
  TronZczaszek
  masz na myśli że nawet jak się wybierze opcję dostawy np cainiao to jest powiadomienie żeby przekierować na paczkomat inpost gdy paczka dotrze do Polski?
 3. Awatar użytkownika bartekj001
  bartekj001 Autor
  Super, dziękuję za tak obszerną odpowiedź.

  Z tego co pamiętam na początku wejścia VATu naliczanego od razu w koszyku na Ali to ta dopłata 8,50 była doliczana do każdej paczki przez PP. Przynajmniej tak wynikało z mnóstwa wpisów na Pepper oraz na forach dlatego odpuściłem zamawianie. Z tego co piszesz, jednak odpuścili dopłatę do każdej paczki

  Piszecie, że przesyłki doszły szybko. W przybliżeniu jaki to czas ?
  Pamiętam, że na shopee większość paczek mi przychodziła w max tydzień.
  Mam cichą nadzieję, że teraz z Ali dojdzie max do 21.06 czyli 1,5 tygodnia. Jest taka szansa ?
  Awatar użytkownika PabloGG
  PabloGG
  Update: dzisiaj dostałem przedmiot zamówiony 31 maja (wysyłka 1 czerwca). W opisie było "15 days delivery". Wysyłka AliExpress Standard Shipping.
 4. Awatar użytkownika T4deusz
  T4deusz
  Czy ktoś miał przypadek, że przesyłki Aliexpress Standard Shipping zamówione do Paczkomatu przychodziły różnymi kurierami na adres domowy, lub samego paczkomatu?
  Awatar użytkownika adammarek2
  adammarek2
  zdarza się, że Chińczycy wysyłają przesyłki Pocztą Polską na adres paczkomatów. Są jeszcze automaty Aliexpress, ale polecam tylko temu co chce zostać okradziony z przesyłki albo przesyłek(w tym łączonych dostaw) przez firmę Świat Przesyłek z Nysy.
 5. Awatar użytkownika adammarek2
  adammarek2
  Standard Shipping do 2 tygodni, a Cainiao Super Economy Global i Aliexpress Saver Shipping powinno być do 21 lub 30 dni.
 6. Awatar użytkownika bartekj001
  bartekj001 Autor
  Jakby ktoś jeszcze się zastanawial, złożyłem zamówienie 09.06 o 13, paczka leży właśnie w paczkomacie do odbioru (19.06)

  Wybrałem aliexpress standard shipping i opcje wyboru paczkomatu miałem dopiero przy wpisywaniu adresu dostawy przy finalizacji zamówienia. Przesyłka była płatna 10,59zl
Awatar użytkownika