Zakup w amazonie zagranicą i zwrot

sie 18. 2023
Czy ktoś ćwiczył sytuację z zakupem w amazonie zagranicą i z ewentualnym zwrotem? Czy kupując na przykład w de, fr, it, usa i zwracając produkt, odsyła się go zagranicę, czy do lokalnego amazonu w pl? Rozumiem, że zawsze odsyła się na swój koszt? Czy koszty dostawy sklep-klient są wtedy zwracane jak w Polsce? Pytam na wszelki wypadek, nie by tego nadużywać. Ewentualnie, jak wygląda sprawa z reklamacją, jak coś przestanie działać? Wysyła się do PL czy do zagranicznego amazona? Czasem są naprawdę duże różnice pomiędzy cenami tego samego produktu w różnych krajach w amazon.
Aktualizacje społecznościowe

4 Komentarze

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika szymon1985
  szymon1985
  Niedawno dokonywałem podobnej operacji. Głośnik kupiony na amazon.de przestał działać na akumulatorze. Napisałem z pytaniem na support niemiecki w jaki sposób mogę go zareklamować i tam poinformowano mnie żebym go do nich odesłał a kasę przeleją na konto z którego było płacone. Gdy zapytałem go pokrywa koszta przesyłki kazali mi chwilę poczekać bo musieli coś sprawdzić i wysłali mi etykietę DHL. Nic nie płaciłem, musiałem tylko nadać paczkę w odpowiednim terminie.
 2. Awatar użytkownika adam45648
  adam45648
  Z Hiszpańskiego kazali mi wysłać zwrot na Słowację. Warto sprawdzić przed nadaniem adres czy np. „ES” znaczy Hiszpania czy może „Eslovaqia” Mieli mi nie oddawać za przesyłkę a dostałem 5 eur od tak. Polskie zwroty też trafiają z Wrocławia na Słowację więc z Francuskiego może też tam każą wysłać.
  A no i zapomnij o angielskiej obsłudze klienta w fr, it, es. (Edytowano)
  Awatar użytkownika jan.kowalskiTlv
  jan.kowalskiTlv Autor
  A w de mówią po angielsku?