Niestety, ta dyskusja już wygasła
Zakończono

Paczka cło czy nie? Aliexspres

Awatar użytkownika Usunięty365688 Usunięty365688
maj 6. 2021
EDIT:
DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM ZA POMOC!
Paczka właśnie została przyjęta w sortowni. Ciekawe kiedy będzie
Pozdrawiam
Hej
Odrazu mówię jeśli nie znasz odpowiedzi lub chcesz spamować to proszę nie pisz, dziękuję.
Więc tak… zamawiam paczki na Aliexspress głównie na paczkomat paczki docierają paczkomatem do mnie tak max 10 dni trafiają do urzędu celnego a na następny dzień są już u mnie w paczkomacie. Ale nie teraz, ta paczka jest troszkę droższa niż pozostałe około 96zł, paczka trafiła do urzędu celnego 2 maja jest już 5 maj i dalej nic status stoi w miejscu. Załączam również zdjęcie z Aliexspress jak i z alipaczki. ( na ali paczce pisze że niby ten status nie oznacza naliczenia dodatkowych opłat ale różnie bywa). Proszę o pomoc gdyż nie wiem czy do paczki zostanie doliczone cło czy zaginęła czy jak bo nwm nigdy mi cła nie doliczali. Dodam że jestem osobą niepełnoletnią więc to robi swoje… Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam

392043.jpg392043.jpg
Aktualizacje społecznościowe

10 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika wadam
  Po pierwsze był weekend majowy. Dużo firm (w tym państwowych) odbierało 04.05 wolne za święto przypadające w weekend. Więc mogli ze wszystkim wystartować dopiero wczoraj. Po drugie na paczki często czeka się z UC tydzień lub dłużej. Nie ma reguły. Po trzecie jeżeli śledzisz na alipaczce czy innym trackingu to tam używaj oryginalnej wersji językowej bo w wersji spolszczonej moze byc "paczka oclona" a w rzeczywistosci jest to "custom clerance" co oznacza ze paczka przeszla procedury.

  Jezeli dostaniesz cos do oplaty to przyjdzie do Ciebie pismo o zapłatę. Dopiero po uregulowaniu rachunku (zeby wszystko przyspieszyc mozna wyslac skan dowodu oplaty do tego UC) puszczą paczkę w dalszą podróż.
 2. Awatar użytkownika azaber
  Jeśli mowa o przesyłkach ASS, do paczkomatu, lub Pocztex, to nie ma raczej możliwości, by naliczyli Ci u nas jakieś opłaty. One, po dotarciu do EU, są odprawiane celnie przez przewoźnika, jeszcze w Belgii, lub jak ostatnio, na Węgrzech, a po dotarciu do Polski, są nadawane jako przesyłki krajowe, więc są poza obszarem zainteresowania służb celnych. Chyba, że to inna forma wysyłki, wtedy wszystko jest możliwe, aczkolwiek, przy zatrzymaniu przez urząd celny, powinien Ci się pojawić w śledzeniu, status "zatrzymano w cle".

  P.S. Popraw ten "użąd", bo aż oczy bolą jak się to czyta...
 3. Awatar użytkownika azaber
  Usunięty36568806/05/2021 10:26

  Ok. Dziękuję za informacje. Paczka idzie przez Aliexspress standard s …Ok. Dziękuję za informacje. Paczka idzie przez Aliexspress standard shopping na paczkomat inpost. Status jest to oclona więc chyba nie naliczą z tego co mówisz. Ale martwi mnie to że status dalej stoi w miejscu, nigdy tak długo nie szła do mnie. PS. Poprawiłem xd


  Zapewne statusy odczytujesz bezpośrednio na Ali, a tego się raczej nie powinno robić, bowiem są one nieścisłe, a często wręcz mylące (tak jak tutaj). Należy je traktować tylko poglądowo, a do właściwego śledzenia używać serwisów do tego przeznaczonych, np. Alipaczka. Jeśli stosunkowo często coś zamawiasz online (nie tylko na ali, ale gdziekolwiek), to polecam sobie zainstalować aplikacje do śledzenia przesyłek, np wspomnianej alipaczki. Jest to bardzo wygodne, bo na bieżąco będziesz powiadamiany o zmianach statusu przesyłek, no i same statusy będą wiarygodne.
 4. Awatar użytkownika Usunięty365688
  Autor
  wadam06/05/2021 05:32

  Po pierwsze był weekend majowy. Dużo firm (w tym państwowych) odbierało 04. …Po pierwsze był weekend majowy. Dużo firm (w tym państwowych) odbierało 04.05 wolne za święto przypadające w weekend. Więc mogli ze wszystkim wystartować dopiero wczoraj. Po drugie na paczki często czeka się z UC tydzień lub dłużej. Nie ma reguły. Po trzecie jeżeli śledzisz na alipaczce czy innym trackingu to tam używaj oryginalnej wersji językowej bo w wersji spolszczonej moze byc "paczka oclona" a w rzeczywistosci jest to "custom clerance" co oznacza ze paczka przeszla procedury. Jezeli dostaniesz cos do oplaty to przyjdzie do Ciebie pismo o zapłatę. Dopiero po uregulowaniu rachunku (zeby wszystko przyspieszyc mozna wyslac skan dowodu oplaty do tego UC) puszczą paczkę w dalszą podróż.


  Ok. Bardzo dziękuję za informację i pomoc
 5. Awatar użytkownika Usunięty365688
  Autor
  azaber06/05/2021 10:14

  Jeśli mowa o przesyłkach ASS, do paczkomatu, lub Pocztex, to nie ma raczej …Jeśli mowa o przesyłkach ASS, do paczkomatu, lub Pocztex, to nie ma raczej możliwości, by naliczyli Ci u nas jakieś opłaty. One, po dotarciu do EU, są odprawiane celnie przez przewoźnika, jeszcze w Belgii, lub jak ostatnio, na Węgrzech, a po dotarciu do Polski, są nadawane jako przesyłki krajowe, więc są poza obszarem zainteresowania służb celnych. Chyba, że to inna forma wysyłki, wtedy wszystko jest możliwe, aczkolwiek, przy zatrzymaniu przez urząd celny, powinien Ci się pojawić w śledzeniu, status "zatrzymano w cle".P.S. Popraw ten "użąd", bo aż oczy bolą jak się to czyta...


  Ok. Dziękuję za informacje. Paczka idzie przez Aliexspress standard shopping na paczkomat inpost. Status jest to oclona więc chyba nie naliczą z tego co mówisz. Ale martwi mnie to że status dalej stoi w miejscu, nigdy tak długo nie szła do mnie. PS. Poprawiłem xd
 6. Awatar użytkownika Usunięty365688
  Autor
  azaber06/05/2021 10:40

  Zapewne statusy odczytujesz bezpośrednio na Ali, a tego się raczej nie p …Zapewne statusy odczytujesz bezpośrednio na Ali, a tego się raczej nie powinno robić, bowiem są one nieścisłe, a często wręcz mylące (tak jak tutaj). Należy je traktować tylko poglądowo, a do właściwego śledzenia używać serwisów do tego przeznaczonych, np. Alipaczka. Jeśli stosunkowo często coś zamawiasz online (nie tylko na ali, ale gdziekolwiek), to polecam sobie zainstalować aplikacje do śledzenia przesyłek, np wspomnianej alipaczki. Jest to bardzo wygodne, bo na bieżąco będziesz powiadamiany o zmianach statusu przesyłek, no i same statusy będą wiarygodne.


  Dałem zdjęcia statusów z alipaczki i z Aliexspress, zawsze śledzę na alipaczce ale na ich stronie internetowej bo u mnie nie ma niestety aplikacji alipaczka.
  Chodzi mi głównie o to że jak paczka trafiała do uc to na następny dzień była już u mnie, a teraz paczka była sprawdzana 2 dni i dalej nic
 7. Awatar użytkownika asimply
  To dostawa wewnątrzwspólnotowa od momentu przejścia odprawy. A żadne czasy nie są gwarantowane.
 8. Awatar użytkownika Usunięty365688
  Autor
  asimply06/05/2021 11:08

  To dostawa wewnątrzwspólnotowa od momentu przejścia odprawy. A żadne czasy …To dostawa wewnątrzwspólnotowa od momentu przejścia odprawy. A żadne czasy nie są gwarantowane.


  Ok. A ile czasu niej więcej powinna zostać doręczona skoro już odprawa została zakończona pomyślnie?
 9. Awatar użytkownika asimply
  Usunięty36568806/05/2021 12:20

  Ok. A ile czasu niej więcej powinna zostać doręczona skoro już odprawa zos …Ok. A ile czasu niej więcej powinna zostać doręczona skoro już odprawa została zakończona pomyślnie?  Loteria. Ale bazując na moich doświadczeniach odprawa w Budapeszcie trwała dłużej niż w Belgii za to szybciej po tym pojawiały się przesyłki w Polsce. Możesz czekać nawet z tydzień na zakończenie odprawy. (Edytowano)
 10. Awatar użytkownika Usunięty365688
  Autor
  asimply06/05/2021 12:34

  Loteria. Ale bazując na moich doświadczeniach odprawa w Budapeszcie trwała …Loteria. Ale bazując na moich doświadczeniach odprawa w Budapeszcie trwała dłużej niż w Belgii za to szybciej po tym pojawiały się przesyłki w Polsce. Możesz czekać nawet z tydzień na rizpoubi zakończenie odprawy.


  Właśnie została przyjęta w sortowni, (przeczytaj edit). Bardzo dziękuję za pomoc!
Awatar użytkownika