Dzbanek filtrujący - na co zwrócić uwagę

maj 20. 2023
Cześć. Nadchodzi jakiś tam bardziej ciepły okres i poczytałem trochę o dzbankach filtrujących. Akurat korzystam z butelki Britta i sprawdza się super w pracy, więc pomyślałem o czymś do domu

Ktoś może coś mi powiedzieć o tych filtrach, producentach it's. Może się podzielicie opinią, jakieś porady na co zwrócić uwagę.
1. Czy te filtry są wymienne, czy Dafi pasuje tylko do Dafi itd. jaki producent ma najlepsze filtry? Jak to rzeczywiście wygląda, wystarcza na te 250-300L jak czasem deklaruje producent?
2. Są takie dzbanki ze szkła?
3. Ma ktoś może dzbanek, który mieści się na drzwiach lodówki (szerokość)?
4. Nie trzeszczą te wynalazki, bo jak to w plastiku jest to może jakieś cienkie wykonanie?

Czego Wy używacie?
Aktualizacje społecznościowe

2 Komentarze

Awatar użytkownika
  1. Awatar użytkownika yenfnbqee
    yenfnbqee
    Zależy co Ci płynie w kranie. A płynie co innego, niż wypływa z wodociągów. I zależy, co Ci przeszkadza w na przykład przegotowanej wodzie.

    13920602-me9kp.jpg
    Tak wyglądają filtry narurowe po 6 miesiącach użytkowania przez jedną osobę. Osiedle z wielkiej płyty z lat 90., duża aglomeracja w PL, ok. 3 - 4 km w prostej linii od stacji wodociągów. Piony, poziomy wymienione na PP około 10 lat przed zrobieniem zdjęcia. Dwa 'brązowe' (jako nowe biały i niebieski) filtrują całą wodę na mieszkanie (także krany, pralka, zmywarka - sznurkowy ciepłą, piankowy, przeciwbakteryjny zimną). Przez kolejny (trzeci z prawej) przepływa od dołu woda w następnej kolejności - i jest to już woda 'pitna', więc używana tylko do picia i gotowania. Pierwszy z lewej to taki sam filtr, tylko nowy - jak widać jest niewielka różnica w kolorze, ale jednak też coś jeszcze zatrzymywał. W tej plastikowej tubie w górnej części jest filtr z węglem aktywowanym. W uproszczeniu można przyjąć, że to, co najczęściej jest we wkładach do dzbanków jest u mnie właśnie w tym filtrze dwustopniowym (aczkolwiek różni się to w zależności od producenta filtrów do dzbanków). Dodatkowo wtedy w instalacji był jeszcze filtr ceramiczny. Filtry na zdjęciu są do obudów 10". Więc mają ponad 20 cm długości. Filtr w dzbanku jest więc o wiele mniej wydajny. I jeden.

    Aaa, stacja wodociągów i urząd miasta twierdzą, że woda nadaje się do picia Nie twierdzę, że nie. Tylko jakoś nie mam przyjemności pić takiego szlamu

    Ja na Twoim miejscu najpierw sprawdziłbym, co Ci płynie w kranie (twardość, zanieczyszczenia). A potem szukał filtra, który zatrzyma to, co Ci w tej Twojej wodzie nie odpowiada. I regularnie go zmieniał. Ja powinienem te filtry wstępne wymienić po maksimum 4 miesiącach. Teraz już tak robię (Edytowano)
  2. Awatar użytkownika EzioAuditore_da_Firenze
    EzioAuditore_da_Firenze
    Filtry pasują do siebie nawzajem Dafi, Aquaphor, Brita - wyjątkiem jest szajs Philips.
    Deklaracje do XXX litrów zależą od wody jaką mamy w ekranie.
    Są dzbanki ze szkła, ale oczywiście ważą więcej niż plastikowe.
    Nie trzeszczą. (Edytowano)