AMOLED a Nawigacja

sie 14. 2023 (20 g, 24 min)
Używam telefonu do nawigacji 5 razy w tygodniu po kilka godzin dziennie. Zawsze w telefonach mialem ekran LCD IPS i nie bylo problemu. Chce kupić nowy tel z AMOLED, który chciałbym zeby posłużył okolo 3 lata (OP Nord 3 lub Poco F5) . Na forach posty z ubiegłych lat straszyły o wypaleniu pixeli w AMOLEDach. Czy obecnie problem z elranami i uzywaniem nawigacji czesto i dlugo dalej występuje? Spotkał sie ktoś z takimi problemami?
Aktualizacje społecznościowe

9 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika NickVolt
  NickVolt
  Wypalanie wynika z konstrukcji ekranu i żaden postęp raczej tego nie rozwiąże bez zmiany technologii wykonania tych ekranów. Ja bym pomyślał o oddzielnym urządzeniu do tego celu - oczywiście z IPS.
 2. Awatar użytkownika EzioAuditore_da_Firenze
  EzioAuditore_da_Firenze
  Oczywiście, że się wypali - taką specyfikacja matrycy.
  Do swojego zastosowania szukaj telefonów z IPS.
 3. Awatar użytkownika GalaxySam
  GalaxySam
  Na pepperze każdy się śmiał z iPhone z IPS a teraz wychodzi na to że to lepszy ekran niż Amoled xd
  Awatar użytkownika stark2991
  stark2991
  Jedyna rzecz, w której OLED przegrywa z innymi technologiami to żywotność. Żaden IPS nie zapewni takiej jakości obrazu jak OLED. Dlatego iPhone'y też mają teraz OLEDy.
 4. Awatar użytkownika stark2991
  stark2991
  Przy takim użytkowaniu zniszczysz ekran w kilka miesięcy. OLEDy zabijają dwie rzeczy - długotrwałe użytkowanie z wysoką jasnością i długotrwałe wyświetlanie statycznego obrazu. Nawigacja to połączenie tych dwóch rzeczy.
Awatar użytkownika