Alerabat.com, zwrot kart podarunkowych

paź 24. 2023
Cześć,
czy na ww. stronie istnieje możliwość zwrotu niewykrzystanych kart w terminie 14 dni od daty zakupu?
Regulamin niestety tego nie precyzuje
Aktualizacje społecznościowe

6 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika MarcinOdPioruna
  Jak dla mnie regulamin jest aż nazbyt czytelny w tej kwestii:

  "Z uwagi na fakt, że Karta Podarunkowa wydawana jest Użytkownikowi w ciągu 1 dnia roboczego od dnia opłacenia zamówienia, w formie elektronicznego kodu stanowiącego treść cyfrową, Właściciel Serwisu niniejszym informuje, że Użytkownikowi nie przysługuje prawo odstąpienia od Umowy."

  Do jakiego sklepu masz tę kartę i jaki nominał? (Edytowano)
  Awatar użytkownika infodandys
  Autor
  Dziękuję za pomoc, sam nie wiem jak mogłem przegapić ten ustęp
  Co więcej, przechodząc na stronie internetowej przez proces płatności oprócz zaakceptowania regulaminu jest również odrębny box do zaznaczenia zgody o utracie prawa do odstąpienia od umowy
  Odpowiadając na pytania - karta do Allegro, nominał w sam raz do zakupu drobnego AGD co w najbliższej przyszłości uczynię. Dziękuję
  Całość wydaje się bardzo ciekawą sprawą.
  Wg regulaminu Allegro zwrot karty podarunkowej nabytej bezpośrednio od Wydawcy jest możliwy w terminie 14 dni od jej nabycia, co odczytuję jako prokonsumencki ukłon.
  I dalej "W zakresie innych Partnerów Wydawcy, obowiązują w tym zakresie terminy reklamacyjne przewidziane u danego partnera.", gdzie podejście Wydawcy co do interpretacji tego przepisu oraz samej możliwości reklamacji wygląda jw.
  Istnieją pojedyncze internetowe artykuły dot. art. 38 pkt 13 i opierając się na ich treści wychodzi na to, że zaznaczenie boxa o zrzeknięciu się prawa do odstąpienia od umowy na Alerabat.com powinno być opcjonalne, a w takim przypadku kod na maila otrzymalibyśmy dopiero po 14 dniach od zakupu, zachowując tym samym prawo odstąpienia od umowy.
 2. Awatar użytkownika khee
  Klikasz przed płatnością
  Oświadczam że zapoznałem się z treścią regulaminu i akceptuję jego postanowienia
  Oświadczam, że wyrażam zgodę na spełnienie przez Alerabatsp. z o.o. z siedzibą w Katowicach na moją rzecz świadczenia w postaci wydania Karty Podarunkowej w formie elektronicznego kodu stanowiącego treść cyfrową, co jest równoznaczne z utratą przeze mnie prawa do odstąpienia od umowy zgodnie z art. 38 pkt 13) ustawy o prawach konsumenta.

  Więc ryzygnujesz, w innych serwisach jest że rezygnujesz z prawa do odstąpienia ale dostajesz kod natychmiast. Jak nie klikniesz tego odstąpienia to przyślą Ci kod po 14 dniach.
  Awatar użytkownika macomako
  Rzeczywiście udało Ci się kiedykolwiek „zrezygnować” z dostawy natychmiastowej a następnie (po 14 dniach) otrzymać kod, który dało się zwrócić?
Najlepsi sprzedawcy