Niestety, ta okazja wygasła 5 minut temu.
153°
Opublikowano 4 dni temu

WINO - Targi Polskich Win i Winnic 2024 w Poznaniu, m.in. degustacje win i wiele innych > bilet 1 + 1 gratis z okazji Walentynek dla dwojga

46,35zł92,70zł-50%
Stacjonarnie: Wielkopolskie
Opublikowane przez
Hunt Lider Okazji
Dołączył w 2015
2 673
2 638

O tej okazji

Ta okazja już wygasła. Oto kilka opcji, które mogą Cię zainteresować:

Więcej Wina

Znajdź więcej okazji Wina

Sprawdź więcej okazji

Odkryj więcej ofert na głównej stronie

Zbliża się wyjątkowy czas dla miłośników wina i koneserów smaków. Zbliżają się też Walentynki. Warto połączyć te dwie okazje i podarować bliskiej osobie bilety na targi WINO.

Targi WINO dają doskonałą okazję, by uczcić Dzień Zakochanych w wyjątkowy sposób. Tylko do 14 lutego nasza propozycja pozwoli zaskoczyć drugą połówkę niezapomnianym prezentem i wspólnie delektować się aromatycznymi winami.

Kupując jeden bilet, drugi odbierasz gratis! Warto podzielić się wyjątkowym doświadczeniem z bliską osobą, przyjacielem czy rodziną. Zapewnić bliskim osobom dzień, pełen degustacji najwyższej jakości polskich win oraz spotkań z ich producentami.

To okazja do spróbowania wyjątkowych trunków, ale także możliwość zdobycia wiedzy o procesie produkcji, regionach uprawy winorośli oraz unikalnych smakach charakteryzujących polskie wina. Wszystko to dostępne w jednym miejscu.

Niech ten Walentynkowy prezent stanie się wyjątkową pamiątką i inspiracją do odkrywania fascynującego polskiego, winiarskiego świata.

Trzydniowe wydarzenie kolejny raz odbędzie się na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Oto co 21-23 marca 2024 czeka na uczestników święta polskiego wina.

CO CZEKA NA ZWIEDZAJĄCYCH W 2024 ROKU?

Bogatą ekspozycję zapewnią producenci polskich win i cydru. W trakcie wydarzenia pojawi się szansa na spotkanie i rozmowę z przedstawicielami najlepszych polskich winiarni, którzy z przyjemnością opowiedzą o przygotowanych przez siebie trunkach oraz o pasji do wina.

Targi WINO to również znakomita okazja do degustacji oraz zakupu win i cydrów, produkowanych przez rodzimych producentów. Szeroki przekrój gatunków wina sprawi, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Wydarzenie organizowane przez Grupę MTP jest także szansą do zapoznania się z ofertą producentów akcesoriów i technologii. Oprócz tego nie zabraknie akcentów enoturystycznych. Miłośnicy wypoczynku połączonego z degustacją win będą mogli zapoznać się z najciekawszymi miejscami dla tej formy rekreacji.

Wszystko to w Iglicy, czyli historycznym i reprezentacyjnym miejscu Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Nowością będzie Salon Polskich Alkoholi Rzemieślniczych. W pawilonie nr 10 swoją ofertę zaprezentują producenci m.in. ginów i destylatów.

Mocnym punktem programu będzie także kolacja degustacyjna, która odbędzie się w restauracji GardenCity, zlokalizowanej na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Całość zostanie okraszona profesjonalnym komentarzem, który pozwolił zgłębić tajniki łączenia potraw z winem. Udział w kolacji jest biletowany osobno. Bilet na wieczorną degustację upoważnia równocześnie do jednokrotnego wstępu we wszystkie dni targów.

POZNAŃ STOLICĄ POLSKIEGO WINA
Targi polskiego wina w Poznaniu to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie w Polsce, poświęcone wyłącznie rodzimemu winiarstwu. Podczas trzydniowego spotkania winiarze i producenci z całego kraju prezentują swoje wina, cydry, miody pitne i destylaty. Nie brakuje również akcentów enoturystycznych i oferty firm okłowiniarskich.

RYS HISTORYCZNY
Wino przybyło do Polski razem z chrześcijaństwem za sprawą wina liturgicznego. Produkowano je wówczas praktycznie na terenie całego kraju. Pierwsze wzmianki o uprawach znajdują się jeszcze w Bulli Gnieźnieńskiej. Produkowali je przede wszystkim zakonnicy przy klasztorach. Niektóre miejsca do dziś zachowały historyczne nazwy, których geneza związana jest z produkcją wina, na przykład Winogrady, czy Winna Góra.

POWRÓT DO PRZEDWOJENNYCH TRADYCJI
W dwudziestoleciu międzywojennym w Poznaniu produkowano Champagne i nie było to wino musujące. W 1923 roku Georg Geiling założył przy ul. Wielkiej 21 "wytwórnię gronowych win musujących George Geiling & Cie". Szampana produkowano pod nazwą "Champagne Geiling Poznań-Reims" z wina bazowego pochodzącego z domu szampańskiego Geilinga w Reims. Szampany Geilinga w latach 20-tych były trzykrotnie wyróżnione trzema medalami na targach w Poznaniu.
Więcej szczegółów od
Aktualizacje społecznościowe

3 Komentarze

sortowanie:
Awatar użytkownika
  1. Awatar użytkownika Slavius
    W cenie są degustacje?
    Awatar użytkownika Hunt
    Autor
    Tak
  2. Awatar użytkownika eter
    Szkoda że w tej cenie jednorazowy wstęp (targi 3 dni trwają) ... no chyba że jakiś nocleg na terenie jest (i caterning)
    Normalnie na stronie pokazuje 45 pln ale przy przejściu do zakupu jest prowizja 1,35 - opłata serwisowa. (W kasie pokazuje cenę 70 pln)