715°
Opublikowano 13 lutego 2024

Wady postawy i otyłości u dzieci i młodzieży. Bezpłatne badania na Stadionie Śląskim.

Stacjonarnie: Śląskie
Opublikowane przez
Cantom
Dołączył w 2017
20
258

O tej okazji

Uwaga: nowe terminy:
– 12 kwietnia 2024 r.,
– 26 kwietnia 2024 r.,
– 21 maja 2024 r.


Startuje innowacyjny program prozdrowotny, który umożliwi dzieciom i młodzieży skorzystanie z badań w zakresie wad postawy oraz otyłości. Badania będą odbywać się przy użyciu profesjonalnego sprzętu medycznego, a udział w nich jest całkowicie darmowy.

Zgodnie z raportem NIK z 2020 r. aż 50-60% uczniów szkół podstawowych zmaga się ze zniekształceniami kręgosłupa oraz wadami stóp i kolan. Głównym problemem jest tutaj brak profilaktyki, dlatego też na Stadionie Śląskim przeprowadzony zostanie pilotażowy projekt „Wady postawy i otyłości u dzieci i młodzieży”, mający na celu wczesne wykrycie ewentualnych nieprawidłowości oraz podjęcie odpowiednich kroków. Badania będą realizowane przez Akademickie Centrum Medyczne AWF Katowice, a skorzystać z nich mogą dzieci i młodzież w wieku 7-12 lat z województwa śląskiego.

Program jest częścią działań Stadionu Śląskiego na rzecz zdrowia i dobrej kondycji fizycznej dzieci oraz młodzieży z regionu. Przy pomocy specjalistycznego sprzętu wykwalifikowany personel przeprowadzi badanie indeksu masy ciała (BMI) oraz ocenę postawy. Kompleksowa analiza BMI pomoże w ocenie masy ciała i związanych z nią aspektów zdrowotnych, a badania postawy pozwolą zidentyfikować ewentualne problemy i wady sylwetki, co jest kluczowe dla zapobiegania dysfunkcji kręgosłupa oraz utrzymania zdrowego trybu życia. Co istotne, w przypadku wykrycia nieprawidłowości uczestnicy otrzymają kompleksowe informacje i wskazówki na temat tego, jakie kroki należy podjąć, by wyeliminować istniejące wady. Takie osoby będą mogły skorzystać z bezpłatnych konsultacji medycznych (endokrynolog, dietetyk, fizjoterapeuta, ortopeda) lub zostaną przekierowane do dedykowanych placówek NFZ, które będą współpracować z realizatorem badań. Dzięki temu programowi uczniowie będą mieć więc możliwość świadomego dbania o swoje zdrowie już od najmłodszych lat.

Po analizie badań przez specjalnie stworzony zespół specjalistów wyłonią się trzy grupy:

 • uczniowie zdrowi – nie wymagają dalszych działań,
 • uczniowie z niewielkimi wadami postawy oraz z niewielką nadwagą – zostaną skierowani do poradni ACM AWF Katowice, do ich dyspozycji będą bezpłatne konsultacje dietetyczne oraz spotkanie z fizjoterapeutami, gdzie ustalą plan ćwiczeń korygujących wady postawy,
 • uczniowie ze znacznymi wadamipostawy oraz dużą nadwagą – zostaną skierowani do dziecięcego ortopedy oraz do poradni endokrynologicznej współpracujących z realizującym badania w ramach NFZ (całość działań będzie koordynowana przez ACM AWF Katowice).

Badania będą przeprowadzane na Stadionie Śląskim do końca roku. Pierwsze odbędą się już 23 lutego 2024 r., a o kolejnych terminach będziemy informować na naszej stronie internetowej. W akcji mogą brać udział:

 • grupy zorganizowane (min. 20 osób) – prośby o udział w badaniach można przesyłać po zebraniu chętnych osób na adres [email protected],
 • osoby indywidualne – zgłoszenia za pośrednictwem formularza.

UWAGA! Każdy uczestnik musi posiadać ze sobą uzupełnioną i podpisaną zgodę opiekuna na udział w badaniu. Liczba miejsc jest ograniczona.

Zachęcamy wszystkich uczniów do skorzystania z tej unikalnej okazji i dołączenia do programu. Zdrowie to najważniejszy skarb, a inwestycja w nie od najmłodszych lat przynosi długotrwałe korzyści.

REGULAMIN

ZGODA OPIEKUNA NA UDZIAŁ W BADANIU
Więcej szczegółów od
Aktualizacje społecznościowe
Awatar użytkownika Charyzma
Stadion Śląski
Wydarzenia
Wiadomości
Zaplanuj wizytę
Oferta
Stadion
Centrum konferencyjne
Kontakt
Szukaj...


Bezpłatne badania na Stadionie Śląskim
12 Kwietnia 2024 | 08:00
Zapraszamy dzieci oraz młodzież z województwa śląskiego do udziału w pilotażowym projekcie „Wady postawy i otyłości u dzieci i młodzieży”. To cykl bezpłatnych badań w zakresie wad postawy i otyłości mających na celu wczesne wykrycie ewentualnych nieprawidłowości oraz podjęcie odpowiednich kroków.

W ramach projektu wykwalifikowany personel przeprowadzi przy pomocy specjalistycznego sprzętu kompleksowe badania w zakresie indeksu masy ciała (BMI) oraz ocenę postawy. Badania będą realizowane przez Akademickie Centrum Medyczne AWF Katowice na terenie Stadionu Śląskiego, a udział w nich jest całkowicie darmowy.

KTO MOŻE WZIĄĆ UDZIAŁ? Dzieci i młodzież z województwa śląskiego w wieku 7-12 lat (zarówno uczestnicy indywidualni, jak i grupy zorganizowane).

CO DAJE UDZIAŁ W PROJEKCIE? W ramach programu „Wady postawy i otyłości u dzieci i młodzieży” uczestnicy:

skorzystają z kompleksowej analizy indeksu masy ciała (BMI),
poddadzą się diagnostyce postawy i jej zaburzeń,
uzyskają kompleksowe wyniki pomiarów oraz wskazania dotyczące podjęcia dalszych kroków,
osoby dotknięte największymi zaburzeniami otrzymają dostęp do bezpłatnych konsultacji (endokrynolog, dietetyk, fizjoterapeuta, ortopeda),
osoby wymagające długoterminowego leczenia zostaną przekierowane do dedykowanych placówek w ramach NFZ, które współpracować będą z realizatorem badań.
KIEDY I GDZIE? Badania będą przeprowadzane na Stadionie Śląskim od lutego do końca roku. Najbliższe terminy to:
– 12 kwietnia 2024 r.,
– 26 kwietnia 2024 r.,
– 21 maja 2024 r.
O następnych terminach będziemy informować na bieżąco na tej stronie.

JAK ZGŁOSIĆ SIĘ DO UDZIAŁU?

grupy zorganizowane (min. 20 osób) – prośby o udział w badaniach można przesyłać po zebraniu chętnych na adres imprezy@stadionslaski.pl,
osoby indywidualne – zgłoszenia za pośrednictwem formularza.

UWAGA! Każdy uczestnik musi posiadać ze sobą uzupełnioną i podpisaną zgodę opiekuna na udział w badaniu. Liczba miejsc jest ograniczona.

Zachęcamy wszystkich uczniów do skorzystania z tej unikalnej okazji i dołączenia do programu. Zdrowie to najważniejszy skarb, a inwestycja w nie od najmłodszych lat przynosi długotrwałe korzyści.

11 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika jan_karolek
  innowacyjny program prozdrowotny z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu medycznego:
  17419676-3yd25.jpg
 2. Awatar użytkownika Adameks
  Takie akcje zawsze na +
 3. Awatar użytkownika nalewak
  Dopisz w tytule lokalizację
 4. Awatar użytkownika Panopek
  Patrz jak fruwa.
 5. Awatar użytkownika net-s.ybr0n
  Dieta RST i NŻD, tyle w temacie.
  Awatar użytkownika NaMiareNaszychMożliwości
  No niekoniecznie czasami są problemy hormonalne i warto jest zdiagnozować zanim powie się komuś mniej Żryj
 6. Awatar użytkownika Dariusz_Kul
  Dzięki za info, zgłoszenie poszło
 7. Awatar użytkownika KaroKier
  Czy ktoś już był na "wizycie"?
Awatar użytkownika