Niestety, ta okazja wygasła 4 minuty temu.
2000°
Opublikowano 15 sierpnia 2023

Tanie DUOLINGO przez VPN Turcja

50zł224,99zł-78%
Opublikowane przez
Michalovicz
Dołączył w 2020
4
205

O tej okazji

Ta okazja już wygasła. Oto kilka opcji, które mogą Cię zainteresować:

W Polsce Duolingo Super kosztuje 224,99 zł/rok przy płatności rocznej (czyli 18,74 zł/miesiąc), a plan rodzinny dla maksymalnie 6 osób 349,99 zł/rok (czyli 29,16 zł/miesiąc, a zatem minimum 4,86 zł/osoba/miesiąc).

Tymczasem kupując poprzez Turcję plan dla jednej osoby to koszt 329,99 TRY, czyli około 50 zł za cały rok (4,17 zł/miesiąc). Ja wybrałem plan rodzinny, za który zapłaciłem 499,99 TRY, czyli 75,87 zł za cały rok, co daje 6,32 zł/miesiąc (1,05 zł za osobę miesięcznie).

Na korzyść działa spadający kurs liry tureckiej - na forum znalazłem, że w styczniu br. koszt planu rodzinnego tą metodą wynosił około 115 zł.

Metoda dla PC z systemem Windows - nie próbowałem w aplikacji. Użyłem dotychczasowego konta. Zapłaciłem wirtualną wielorazową kartą Revolut przy użyciu darmowego VPN pod postacią rozszerzenia UrbanVPN do przeglądarki Chrome.

Co daje Super Duo? Przede wszystkim nie ma upierdliwych reklam, nieskończone życia, zarabiamy więcej punktów, mamy dostęp do kilku opcji uczenia się (Review, Mistakes, Listen, Speak - zależnie od języka), brak kosztów w postaci wewnętrznej waluty "diamentów", gdy robimy poziom legendarny lub wyzwanie w lidze.

Krótka instrukcja:
1. instalujemy rozszerzenie w Chrome (chrome urban-vpn-proxy) - można oczywiście użyć dowolnego posiadanego już VPN z dostępem do tureckich serwerów,
2. włączamy Turcję w VPN,
3. wchodzimy na duolingo.com/super
4. korzystamy z dotychczasowego konta lub zakładamy nowe (jeśli jeszcze nie korzystaliście, to pierwsze 14 dni jest za darmo, ale plan wybiera się już teraz),
5. dokonujemy zakupu - ja płaciłem Revolutem,
6. korzystamy!

PS1: to pierwsza dodana przeze mnie okazja, więc zachęcam do pozostawienia feedbacku. Jeśli coś jest niejasne, to z góry przepraszam.
PS2: z komentarzy wynika, że jest opcja zupełnie darmowa - tzw. szkoła Duolingo. Różnica polega na tym, że szkoła daje "tylko" darmowe życia i być może brak reklam. Nie ma dodatkowych opcji uczenia się oraz znikają ligi, czyli element "grywalności", współzawodnictwa. Myślę, że to dobra opcja dla osób rekreacyjnie i okazjonalnie zaglądających do aplikacji.
Więcej szczegółów od
Aktualizacje społecznościowe

481 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika em.ilnky
  Del (Edytowano)
  Awatar użytkownika Danhqrp
  Żadne z powyższych. Na początku poznajesz sobie podstawowe zwroty + opisana gramatykę. Polecam książki "mówimy po angielsku" wiedzą powszechna, "nowy języka angielski" assimil, "język angielski repetytorium" PWN - chociaz ta ostatnia ja traktuję jak taki słownik gramatyczny gdy chce sobie dana strukturę przypomnieć, dlatego lepiej się skupić na tych 2 pierwszy książkach które fajnie prowadzą z lekcje na lekcje.

  Co cechuje te książki to jest tona zdań. Na zdaniach powinno się opierać naukę, niż na samych słowach, bo kontekst i wykorzystywanie praktyczne języka jest najważniejsze. Zadania typu wpisz w brakującą luke słowa jest dużo mniej skuteczne od przetłumacz zdanie z ang na polski i odwrotnie, przy pomocy poznanej gramatyki utwórz własne.

  Jeśli już skończysz takie podstawy, to powinieneś mieć zalążek wiedzy by się dogadać, co oczywiście nie będzie płynne jakbyś chciał, będziesz musiał wykorzystywać go praktycznie (patrząc na swoje błędy, ale nie osadzając siebie) czyli rozmawiając, czytając książki, oglądanie filmów itp.

  Polecam się też jeszcze nauczyć fonetyki, nie mówię o perfekcyjnej wymowie jak Anglik, ale takiej by nie kaleczyć języka i tutaj polecam książkę "praktyczny kurs wymowy angielskiej" uniwersytet śląski - jest to w sumie praca naukowa, ale jest w bardzo przystępny dla każdego napisana (Edytowano)
 2. Awatar użytkownika markos007
  Podpowie ktoś jak najszybciej uzyskać ten turecki VPN?
  Awatar użytkownika Psko
  Iść na kebaba
 3. Awatar użytkownika sqp
  Gdyby to był inny kraj to bym kupił, a turcje espieram tak samo jak i raije
  Awatar użytkownika wajs
  Nie podniosą się po tym
 4. Awatar użytkownika Śmieszek
  Chciałbym nauczyć się konkretnych słówek gdzie się one znajdują w aplikacji?
  Awatar użytkownika Michalovicz
  Autor
  Nie ma takiej opcji w Duolingo.
 5. Awatar użytkownika GOLDAPER
  Super promka, korzystam z Duolingo od 2011, myślę że najlepsza apka do nauki języka, bo sprawdzałem po drodze wiele innych .
  Awatar użytkownika elgatho
  No jak sie uczysz 12 lat jezyka… to kiepska ta apka (Edytowano)
 6. Awatar użytkownika BERECIE
  14872772-0wQiH.jpg
 7. Awatar użytkownika naczo
  Jak ktoś chce nieskończone życia to można założyć klase na duolingo i działa za darmo
  Awatar użytkownika acid1988
  Otóż to
 8. Awatar użytkownika patres
  Ktoś kiedyś pisał na pepper o DARMOWYM sposobie. Wystarczy założyć szkołę i się do niej dodać. Bajecznie prosto się to robi, jak ktoś chętny to na pewno łatwo to znajdzie
  Awatar użytkownika Janusz_z_Brooklynu
  Dawaj więcej info 😄
 9. Awatar użytkownika Vazon80
  Dzięki zasubskrybowane z pomocą VPN.lat 14876617-Nk6pU.jpg
  Awatar użytkownika pok12
  a skad znizka do 329.99 TR Ci sie udalo wyrwac?
 10. Awatar użytkownika piotrek1375
  Jakiego taniego VPN polecacie? Takiego który naprawdę działa :-) przetestowałem już klika ze wstawek i zawsze coś nie trybi
  Awatar użytkownika Vazon80
  VPN.lat używam ma ios i Andku działa bardzo dobrze
 11. Awatar użytkownika typowy_jugol
  Mógłby mi ktoś wyjaśnić fenomen popularności tej apki? Chodzi o łatwość w przyswajaniu czy o regularność nauki w kolejnych dniach? Chcę to kupić, ale potrzebuję czegoś więcej niż argument, że warto znać języki, bo to jasne. Dlaczego akurat duolingo?
  Awatar użytkownika Michalovicz
  Autor
  Używam ponad rok, uczę się języka włoskiego, który dawno temu "liznąłem", ale w zasadzie się go nie nauczyłem. Dzięki aplikacji sporo sobie przypomniałem i poszedłem trochę do przodu.
  Zalety: łatwość używania; w wersji płatnej zróżnicowane ćwiczenia pomocnicze (szczególnie na początku); samemu można sobie dyktować tempo; aspekt grywalności zachęca do codziennej nauki.
  Wady: ten sam aspekt grywalności powoduje, że łatwo stracić z oczu cel i skupić się na zdobywaniu punktów, a nie efektywnej nauce; pewien "przymus", żeby używać codziennie - to oczywiście indywidualne odczucie, natomiast w grze jest liczony "streak", czyli nieprzerwana liczba dni nauki, za co są odznaki itp.; po jakimś czasie może się znudzić.
  Podobno są lepsze aplikacje, ja spróbowałem chyba jeszcze dwie inne i ich sterylność mnie odrzuciła. Z jednej strony Duolingo motywuje mnie do codziennej nauki 15-30 minut, czasem dłużej, jest dużo powtórzeń i na prawdę sporo udało mi się zapamiętać. Z drugiej strony jestem podatny na element rywalizacji, gry w aplikacji, więc pewnie ten rok można było lepiej spożytkować. Tylko czy starczyłoby wtedy zapału?
  Nie da się ukryć, że jeśli zaczyna się naukę języka od zera, to nie będzie łatwo - z ciekawości odpaliłem kursy francuskiego, niemieckiego, hiszpańskiego i czeskiego - w każdym zrobiłem dwie początkowe jednostki. Jeśli chce się opanować język chociażby w stopniu podstawowym, żeby można było zacząć rozmawiać podczas wakacji, to Duolingo jest bardzo ok, ale bez innych źródeł (aplikacje, kursy, rozmówki, czytanie tekstów, słuchanie) nie da się osiągnąć poziomu bardziej zaawansowanego.
  Dodam jeszcze, że dla języka polskiego dostępna jest tylko nauka angielskiego. Innych języków można uczyć się po angielsku.
  Jest też forum Duolingo - co prawda chyba zamknięte, ale szukając porad czy wyjaśnień odnośnie jakichś lekcji, konkretnych zwrotów, można znaleźć sporo informacji. Ja zapisałem się do sporej grupy na Facebooku i tam zadałem kilka pytań, inny bardzo szybko i dokładnie wyjaśnili pewne kwestie.
  Duolingo umożliwia też (poza apką) zamówienie płatnych konwersacji/lekcji z lektorami w danym języku, ale z tego akurat nie korzystałem.
 12. Awatar użytkownika wotanxxx
  Czy ktoś na priv pomógłby ogarnąć netflixa przez Turcję?
  Awatar użytkownika cemiron
  Podepnę się
 13. Awatar użytkownika Michalovicz
  Autor
  Pytanie mam - czy ktoś płacił z powodzeniem zwykłą polską kartą np. PKO BP lub mBank?
  Awatar użytkownika Fabb
  Pewnie przewalutuje Ci drożej, ja płaciłem revolutem
 14. Awatar użytkownika Arreval
  Kupione wg. instrukcji, jak a razie bez problemu, zobaczymy za 2 tygodnie jak będzie z pobraniem kasy (revolut). Ogółem dzięki wielkie bo właśnie się przymierzałem do jakiejś subskrypcji. Ktoś powyżej polecał opcje "szkoła" w Duolingo. Przetestowałem, faktycznie limit pomyłek jest nieskończony, fajne możliwości raportowania nauki, zadawania prac ale jeden minus - wylatujesz z ligi przez co znika element współzawodnictwa.
  Awatar użytkownika Mati_Piotr
  wylatujesz w danym tygodniu? bo ja mam tak zrobione i normalnie mam ligę i taski
 15. Awatar użytkownika lucky_l00k
  Używam Duolingo do nauki tureckiego już od prawie 5 miesięcy, ale za namową komentarzy pobrałem sobie Mondly do sprawdzenia. Co się okazało, to Duolingo przez 3.5 rozdziału nie pokazało mi takich wyrażeń, jak "Jak masz na imię?" albo "To jest moja mama" i dopiero teraz to sobie uswiadomiłem, więc polecam innym użytkownikom ogarnięcie takich braków ze strony Duo inną apką
 16. Awatar użytkownika Michał_Felczak
  Siemasz, pytanie. Czy jeśli mam aktywnego plusa do stycznia, to mogę teraz kupić na zapas?
  Awatar użytkownika Michalovicz
  Autor
  Niestety nie wiem. Ale w styczniu cena była w tureckiej walucie chyba podobna, zmienił się po prostu kurs. Nie widziałem też, żeby obecne ceny były jakąś promocją czasową. Więc możesz spróbować teraz dokupić, lub poczekać do stycznia.
 17. Awatar użytkownika AversiveM
  ktoś płacił standardową kartą? Bardzo rośnie kwota?
  Awatar użytkownika need_fejm
  przykłd dla MBanku:
  1. podaja dwa linki do kalkulatora - jeden dla MC jedne dla Visa
  2. w opłtach w zależności od konta opłta za przewalutowanie 0, 3 lub 5.9%
 18. Awatar użytkownika kluska23
  Dołączę do tureckiej rodzinki jak coś. Rozliczymy się polskim Blikiem

  Update:
  Nieaktualne, zostałem adoptowany. (Edytowano)
  Awatar użytkownika piotrtal
 19. Awatar użytkownika DawidPepperowicz
  Teraz na Busuu macie premium za 50% ceny co daje 250 lir turecki na rok. Wychodzi jakieś 40zł i - jak dla mnie - apka jest lepsza niż Dualingo.
  Awatar użytkownika Mmbo
  Skąd taka cena ? Mi w apce pokazuje 500lir
 20. Awatar użytkownika BarRam
  Czy ktoś z Was próbował ostatnio kupić przez vpn turecki i miał poprawną walutę? U mnie niestety widoczne PLN mimo poprawnego IP tureckiego.
  Awatar użytkownika Foszek
  U mnie działa. Właśnie kupiłem. Wchodzę przez tryb incognito.
Awatar użytkownika