334°
Opublikowano 5 marca 2024

"Słowiański horror" Antologia grozy w słowiańskich klimatach ebook

13,26zł
Opublikowane przez
travollone Lider Okazji
Dołączył w 2021
403
4 910

O tej okazji

„Słowiański Horror” – antologia szczególna, która zwiastuje nam narodziny słowiańskiego horroru.
Popularyzacja kultury duchowej dawnych Słowian poprzez literacką grozę, bo to my jesteśmy prawnukami żerców, wołochów, wiedźm, guślarzy, wędrownych dziadów, którzy przed wiekami rozsiewali naszą kulturę po całej słowiańszczyźnie. Gdyby nie nasi przodkowie, świat nigdy nie usłyszałby o utopcach, wąpierzach, upiorach, wilkodłakach, złośliwym lichu, przerażających mamunach czy zwodniczo pięknych rusałkach.

Wszystko to jest naszą kulturową spuścizną, dziedzictwem, które wyssaliśmy wraz z mlekiem matki. Dbajmy o nie i krzesajmy wieczny ogień pamięci. Słowiański horror uderza – nie po raz pierwszy i zapewne nie ostatni.


805766_1.jpgwoblink.com/ebo…86u

13,26 zł
Ebook

Krew Zapomnianych Bogów” – to pierwsza polska antologia grozy w słowiańskich klimatach! Czternastu autorów połączyło swoje siły i stworzyło jedyny w swoim rodzaju zbiór opowiadań.

Stare gusła, dziwaczne przesądy, przeraźliwe rytuały, demony i nocne stwory, wszystko to znajdziecie w tej upiornej antologii. Czy macie odwagę wkroczyć do mrocznego świata naszych przodków? Czy macie siłę zmierzyć się z koszmarami, które dręczyły naszych pradziadów? Po przeczytaniu tej książki nic już nie będzie takie jak kiedyś, będziecie rozglądać się dookoła, wypatrując czających się w cieniu bestii. Amulety chroniące przed siłami zła staną się nieodłącznym elementem waszej garderoby. Rzeczywistość nabierze nowych barw, a z pozoru nic nieznaczące zdarzenia, nabiorą nowego sensu. Przyjmijcie wyzwanie i wkroczcie do świata upiornych fantazji!”
Woblink Więcej szczegółów na
Aktualizacje społecznościowe

5 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika pixeratops
  Warte to uwagi?
  Awatar użytkownika travollone
  Autor
  Z przeczytanych komentarzy to wybrałem taki na podsumowanie, nie jest ani zachwalający nadmiernie ani krytyczny. Dotyczy drugiej książki z opisu ale podobne ma ten pierwszy z okazji.

  ""Krew zapomnianych bogów" to antologia grozy obracająca się wokół słowiańskich wierzeń, napisana, promowana i wydana przez grupkę pasjonatów, przeważnie amatorów. Chociaż wszystkie elementy, od korekty, redakcji, składu, po same opowiadania, zostawiają pole do poprawy, to całość broni się pomysłami, tematyką i przede wszystkim widocznym zapałem. Nie wątpię, że autorzy dali z siebie wszystko, i jakimś cudem nie przełożyło się to na grafomańską wpadkę, a w miarę przyjemną lekturę. Ostrzegam jednak, że poziom jest nierówny, czego można było się oczywiście spodziewać. Zdarzają się opowiadania naprawdę niezłe (choćby Adwentowska, Borowiec, Borlik), z dużym potencjałem, choć kulawe w kilku aspektach (Szymczak, Hirsekorn), ale także słabe, niedopracowane lub zwyczajnie byle jakie (Ferens, Haczyński, Piotrowski, Błach). Książka zdecydowanie ma szansę trafić w gusta miłośników tematu, chociaż należy nastawiać się na problemy i potknięcia.

  (Miałem okazję rozmawiać z organizatorami prywatnie w trakcie powstawania antologii. Chociaż nie istnieje coś takiego jak obiektywna opinia, to można śmiało zakładać, że w tym wypadku na moją ocenę miały wpływ wywołane owymi rozmowami oczekiwania.)"
 2. Awatar użytkownika naszprezes
  Plus.
 3. Awatar użytkownika blazej801
  Słowiński horror - higienia, cywilizacja, pismo i technologia
Awatar użytkownika