Niestety, ta okazja wygasła 5 minut temu.
-13°
Opublikowano dzień temu

Ebook Ewangelia według Jezusa Chrystusa i Miasto ślepców 50% taniej epub + mobi

19,95zł31,10zł-36%
Opublikowane przez
BajoJajo123
Dołączył w 2022
240
1 356

O tej okazji

Ta okazja już wygasła. Oto kilka opcji, które mogą Cię zainteresować:

Więcej eBooki

Znajdź więcej okazji eBooki

Sprawdź więcej okazji

Odkryj więcej ofert na głównej stronie

Miasto ślepców tego samego autora również -50% w tej samej cenie Link

Najbardziej kontrowersyjna powieść laureata literackiej Nagrody Nobla. Czyta się ją jak autobiografię Jezusa. Ukazuje absurdalność wymagań Boga żądnego władzy i wyznawców. Każe się zastanawiać nad sensem ofiary Chrystusa i naturą szatana gotowego pójść z Bogiem na kompromis.
Książka opowiada o życiu Jezusa z Nazaretu w jego najbardziej ludzkim wymiarze, jakiego nigdy nie odważamy się objąć wyobraźnią. Poznajemy trudne relacje młodego Jezusa z rodziną i związek z Marią Magdaleną, małżeństwo Marii z Józefem i ich codzienne życie, ówczesne zwyczaje, towarzyszące wszystkim emocje i osobiste dylematy. Jesteśmy świadkami jedynego w swoim rodzaju spotkania Jezusa z Bogiem i szatanem. Wszystko to autor odtwarza – czy raczej tworzy – z wizjonerską wręcz pasją i ogromną dbałością o realia.
„Ewangelia według Jezusa Chrystusa” skłania do głębokiej refleksji, prowokuje, lecz nie chce obrażać. To inspirująca i poruszająca lektura.

O Autorze:
JOSÉ SARAMAGO – laureat literackiej Nagrody Nobla z 1998 r. i najpopularniejszy na świecie prozaik portugalski, sławę zdobył dopiero w 60. roku życia swoją trzecią powieścią „Baltazar i Blimunda”, nagrodzoną prestiżową nagrodą portugalskiego PEN Clubu oraz Nagrodą Literacką Miasta Lizbona

827948-6HAPw.jpg
Miasto ślepców

Przenikliwe, wstrząsające studium kondycji ludzkiej. Bestsellerowa powieść, która w 2008 r. weszła na ekrany kin, otworzyła Festiwal Filmowy w Cannes i zelektryzowała miliony widzów na całym świecie!

Bestsellerowa powieść zekranizowana przez Fernanda Meirellesa z Julianne Moore, Markiem Ruffalo i Gaelem Garcíą Bernalem w rolach głównych.
Pewnego dnia na nienazwane miasto w nienazwanym kraju spada epidemia białej ślepoty. Bez ostrzeżenia dotyka ludzi zajętych zwykłymi, codziennymi sprawami, nie oszczędzając nikogo – starców, dzieci, kobiet, mężczyzn, osób prawych i z prawością mających niewiele wspólnego, słabych i silnych.
Władze w pośpiechu zamykają pierwszą grupę w nieczynnym szpitalu psychiatrycznym. I tylko jedna osoba wie, że nie wszyscy są ślepi.
Publio Więcej szczegółów na
Aktualizacje społecznościowe

4 Komentarze

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika Jakub_M6VZ
  Przypadkiem wpadło mi w ręce Miasto Ślepców rok temu, i trzeba promować tego pana. Nasuwa się od razu skojarzenie z Dżumą, która dla mnie jest jednym z największych arcydzieł literatury, tutaj miałem wrażenie że w trochę prostszym, bardziej współczesnym stylu. Polecam każdemu zapoznanie się z autorem, długo jeszcze będzie wspominany, to nie jeden z tych autorów Nobla, którzy go dostali a po paru latach się już o nich nie pamięta.
 2. Awatar użytkownika dr_kelso
  kupione, dzięki
 3. Awatar użytkownika Usunięty863248
  Mitologia grecka, rzymska, chrześcijańska.
  Awatar użytkownika BajoJajo123
  Autor
  Taką mitologie to ja akurat mogę czytać
Awatar użytkownika