Zwiększone kontrole celne paczek z aliexpress

19
kwi 12. 2019
Cześć wszystkim,
czy Wasze paczki też teraz częściej trafiają do Urzędu Celnego? Bardzo rzadko coś kupuję na ali, ale zamówiłam ostatnio 4 przedmioty i już 2 paczki są oclone. Jak to u Was wygląda?
Aktualizacje społecznościowe
19 Komentarzy
Jak zamawiasz elektronikę albo hulajnogę elektryczną to masz VAT pewny jak w banku
To wiadomo od zawsze. Chodzi mi o takie zwyczajne zakupy. W moim przypadku do urzędu poszły T-shirt i koszulka z długim rękawem, każde po 12 $.
izibzi50 min

To wiadomo od zawsze. Chodzi mi o takie zwyczajne zakupy. W moim przypadku …To wiadomo od zawsze. Chodzi mi o takie zwyczajne zakupy. W moim przypadku do urzędu poszły T-shirt i koszulka z długim rękawem, każde po 12 $.


Jakie przesyłki i dokąd trafiają ?
Jako operator obie mają "Aliexpress standard shipping". Do nas przesyłki idą przez WER Komorniki.
Qrcze też zamawiam, 5 paczek jako aliexpres standard shopping, wszystko gładko przez Paryż i 1 Komorniki reszta Zabrze. Ja z Dolnego Śląska.
Ostatnio sporo paczek do mnie szło, te co trafiły na wer komorniki zero vatu. A te co na wer Warszawa to od razu celnicy wyłapali...
Są oclone? Tzn? Dostałeś list od celnej o screena zakupu? Czy po prostu masz to na trackingu napisane?
Na razie informacja o cle na trackingu, jeszcze list z UC nie przyszedł. Paczki wczoraj/dzisiaj zmieniły nr przewozowe na polskie (Pocztex kurier 48) i jedna ma urząd nadania nadania PP Komorniki, druga PP Łódź E225, choć już w rubryce "Nadanie przesyłki" obie mają Łódź.

Zazwyczaj paczki do nas szły przez WER Komorniki (południowa Wielkopolska), ale tych nie sprawdziłam, a nie mam już teraz tych poprzednich numerów przewozowych.
Edytowane przez: "izibzi" kwi 13. 2019
@izibzi Tracking swoje, a rzeczywistość swoje. Jak będziesz mieć list z UC to dopiero wtedy będzie można powiedzieć, że kontrola została zwiększona. Ja u siebie nie zauważyłem zwiększonej kontroli, paczki przychodziły z WER Warszawa oraz Komorniki. Jeśli chodzi o typ wysyłki to jeśli jest możliwość do wybrania to polecam ASS, paczki w Polsce są przepakowywane i dochodzą w 2 tygodnie.
@frifix możesz rozwinąć skrót ASS
www1 min

@frifix możesz rozwinąć skrót ASS


Aliexpress Standard Shipping
www13/04/2019 22:19

@frifix możesz rozwinąć skrót ASS


Tak jak przedmówca napisał chodzi o Aliexpress Standard Shipping. Dodatkowo dodam, że akurat w przypadku tego rodzaju przesyłek według trackingu krajem tranzytowym nie jest Polska tylko Francja i z tego względu możliwość naliczenia VATu jest znacznie niższa.
Edytowane przez: "frifix" kwi 14. 2019
u mnie nie. od kiedy pisali w media że od listopada zostały zwiększone kontrole i są do wszystkich towarów naliczone vat. to u mnie od tamtej pory ani jeden opodatkowany towar, a były i za 200zł i za 50zł, wszystkie idą bezpośrednio do mnie, przez komorniki i warszawa najczęściej.
Po mimo kwiku w mediach o wzmożonej kontroli celnej ja nic nie odczułem do tej pory. Jak dlanie jest podobnie jak było wcześniej. A zamawiam dość sporo z różnych sklepow. A, że w trackingu pisze o tym, że paczka trafiła na cło to nic nie znaczy. Od dawna tak jest w niektórych przypadkach.
frifix15 g, 40 min

i z tego względu możliwość naliczenia VATu jest znacznie niższa.


Z tego względu nie ma VAT
Wszystkie paczki idące ASS przez Paris CDG w pewnym momencie mają status o ocleniu i nie jest to nic złego. Polecam używać aplikacje Alipaczka bo tracking na stronie AliExpress jest słaby i mylący.
Dzięki za info o śledzeniu przesyłki w Alipaczka - faktycznie dokładniejsze niż poprzez Aliexpress. Natomiast, jeśli paczka trafiła już do Polski to najdokładniejsze jest jednak śledzenie przez PP: emonitoring.poczta-polska.pl. Polecam ten sposób. Gdybym znała go wcześniej to wiedziałabym, że paczka już na mnie czeka na poczcie i trzeba ją odebrać, a tak to awizo gdzieś się zagubiło to zwrócili paczkę do nadawcy po 7 dniach. No trudno, teraz już będę wiedziała.
to są te cysterny VATu?
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst

    Dyskusje