TEMU a cło

lis 23. 2023
Witam, zamówiłem przesyłkę z TEMU za w sumie 200 złotych, która została wysłana Pocztą Polską i zacząłem się zastanawiać jak to wygląda z cłem? Mają to już jakoś wliczone, czy może mnie coś zaskoczyć przy odbieraniu paczki? Kupował ktoś już coś z Temu i miał podobną sytuację?
Będę wdzięczny za pomoc
Aktualizacje społecznościowe

17 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika ŚniadanieJadamNaKolację
  Poczta odprawi paczkę, naliczy za to niewielką opłatę, do tego dojdzie ew. cło oraz VAT wg. tabeli celnych. Zapłacisz przy okienku przed odbiorem.

  Jeżeli z listu przewozowego nie będzie wynikać jasno co tam jest albo ile jest warte to paczkę mogą wstrzymać i poproszą cię o podesłanie dowodu zakupu.

  Oczywiście nie każda paczka jest sprawdzana, może ci się udać bez tych przykrych formalności, zwłaszcza jeśli zamawiasz okazjonalnie. Ale to jest wielka loteria. (Edytowano)
 2. Awatar użytkownika Cynamon_
  Na 5 paczek nic nie płaciłem, ale wszystkie były otwierane. (Edytowano)
  Awatar użytkownika ŚniadanieJadamNaKolację
  Jeszcze pozostaje kwestia ich wartości i kiedy to było. Od lipca tego roku są nowe przepisy. Do 45 euro zwolnienie z cła i VAT, powyżej ale do 150 euro samo cło, a powyżej 150 euro jeszcze VAT do tego. Pod warunkiem, że paczka wjedzie jako gift pomiędzy osobami fizycznymi.
 3. Awatar użytkownika Arwena
  Ja mam właśnie teraz taka sytuację na Ali. Pierwszy raz. Zawsze eksportowa odprawę celna przechodziło góra do 2 godzin. Teraz paczka jest cały czas tam pisze że rozpoczęta i nic więcej nie ruszyło się prawie od 2 dni i zastanawiam się też co i jak
  Awatar użytkownika Arthur4815
  Autor
  A masz może podany gdzieś kraj nadania? Bo ciekawi mnie ta kwestia

  A rozumiem, no tak, dzięki (Edytowano)
 4. Awatar użytkownika Arthur4815
  Autor
  Tak jak obiecałem, daję znać po otrzymaniu przesyłki. Przyszła dzisiaj Pocztą Polską i wszystko przebiegło bez problemów, nie musiałem nic płacić przy odbiorze czy coś takiego. Czekam jeszcze na dwie inne paczki z Temu, ale myślę, że będzie tak samo. Dzięki za pomoc
  Awatar użytkownika ŚniadanieJadamNaKolację
  Gratulacje Ale przy większej częstotliwości i ilości może już nie być tak różowo bo tak to działa. System czuwa... oczywiście o ile wynika to z ich wartości.
Awatar użytkownika