Sprawa z Proline.pl

15
lis 1. 2019
Spędziłem ostatnie 30 minut na czytaniu o proline i dalej nie wiem o co chodzi. Rozumiem, że jeden klient sie burzy, wrzucił to na wykop i ludzie poszli za nim. Ale.. Ale na na opineo.pl Proline ma bardzo dobre opinie. Na prawie 7000 tylko 80 negatywnych z czego 13 od 23 września czyli mniej więcej od dnia afery na wykopie, więc ich nie liczę. A na cały 2019 rok poza tymi 13 jest 8 negatywnych.
Polecam artykuł na stronie Android.com.pl
Sam z Proline.pl kupiłem jedną rzecz i to dawno temu więc własnej opinii na temat sklepu nie mam. Ale skreślanie go bo ktoś wywołał burzę w internecie bo mu nie przyjęli zwrotu to dla mnie przesada.
Sklep albo pójdzie teraz na dno przez Wykop.pl albo za wszelką cenę będzie chciał odbudować swoją opinie i będzie inaczej podchodził do reklamacji ze strachu przed kolejną aferą.
Aktualizacje społecznościowe
15 Komentarzy
Sam mam negatywna opinie o sklepie, sprzedają sprzęt który był wcześniej używany, i dodatkowo modyfikowany (wtyk słuchawek) przez co nie przyjmują zwrotu, bo twierdzą że klient sam dokonał modyfikacji.
Ja tam akurat kupiłem zasilacz do PC. OCZ 600W. Ale to było ładnych parę lat temu, więc może sklep faktycznie aż tak się stoczył.
Proline powinien paść tak jak Arest w sumie blisko siebie kiedyś te sklepy były ;p Z jednego lokalu już Chińczyki innym pożytek zrobili A kiedyś lubiłem tam robić zakupy ;/
Jak to zawsze bywa, póki wszystko działa to jest ok dla obu stron. Gorzej jak coś się psuje to mogą być schody - aczkolwiek czasami nie muszą
Lux0R01/11/2019 17:57

Jak to zawsze bywa, póki wszystko działa to jest ok dla obu stron. Gorzej j …Jak to zawsze bywa, póki wszystko działa to jest ok dla obu stron. Gorzej jak coś się psuje to mogą być schody - aczkolwiek czasami nie muszą


Ja miałem taki problem z Playstation i media markt. Sony dawalo rok gwarancji i sklep nie chciał uznac. Bylem w uokik i zalatwilem pisemko. Gwarancja uznana. W MM dalej robie zakupy. Oni jedynie jedynie źle zrobili z tym pozwem bo tak to problem jak w każdym sklepie mozna spotkać.
A proline dało w końcu te zdjęcia z dokumentacji reklamacji?
"Sklep internetowy nie uczestniczy w Programie Słucham Swoich Klientów" - ciekawe ile negatywów usunięto po zastraszeniu Wydawało mi się swego czasu, że było ich więcej, ale to może o bestcenie było
Zawsze jest tak, że ludzie narzekają dopiero jak coś się dzieje, a "poziom" sklepu wychodzi dopiero w sytuacjach konfliktowych. Dla mnie problemem z takimi sklepami jest to, że nie informują wyraźnie o pochodzeniu sprzętu i to gdzie gwarancja jest realizowana (czyli u nich). Wystarczy, że sklep się zwinie, albo "zmieni się" właściciel i tak naprawdę klient zostaje bez jakiejkolwiek gwarancji.
Ja kupowałem u nich tylko komponenty do pc kilka lat temu i nie miałem z nimi problemu. Też nie zgłaszałem żadnych uwag, może dopiero wtedy pojawiały się schody.
pawian_akrobata01/11/2019 18:30

Ja miałem taki problem z Playstation i media markt. Sony dawalo rok …Ja miałem taki problem z Playstation i media markt. Sony dawalo rok gwarancji i sklep nie chciał uznac. Bylem w uokik i zalatwilem pisemko. Gwarancja uznana. W MM dalej robie zakupy. Oni jedynie jedynie źle zrobili z tym pozwem bo tak to problem jak w każdym sklepie mozna spotkać.


No w tym właśnie cały problem, że zastraszają klientów jakimś śmiesznym pozwem. Żaden normalny sklep tak nie robi, dlatego takie rzeczy trzeba upubliczniać. Tak samo jak problemy z gwarancją czy rękojmią, bo to nie wola sklepu a ich obowiązek, który wynika z obowiązującego prawa. Jeśli prawo im się nie podoba, to niech prowadzą interes gdzie indziej.
Trzeba rozróżnić wyciek danych np. w Morele, które może zdarzyć się w każdym sklepie, instytucji czy nawet banku, od umyślnego zastraszania ludzi pozwem na 50 tysi. I wcale Morele nie zamierzam bronić, bo mają inne kwasy za pazuchą:
pepper.pl/fee…721
Tylko wyciek danych, a pozwy do sądu za upublicznianie procedury reklamacji, to dwie różne kwestie. Dlatego Proline przez swoją akcję w moim mniemaniu zdobył nagrodę najgorszego sklepu i na pewno nie zamierzam nic w nim kupić. Nigdy nie wiadomo, co im strzeli do głowy...
Ile ludzi tyle opinii, jedne za drugie przeciw.
Kupilem 2 telefony na proline i zero problemu. Przy kontakcie ws. DDR4 RAM rowniez bezproblemowo i szybka odp.
Guest09/11/2019 13:25

Kupilem 2 telefony na proline i zero problemu. Przy kontakcie ws. DDR4 RAM …Kupilem 2 telefony na proline i zero problemu. Przy kontakcie ws. DDR4 RAM rowniez bezproblemowo i szybka odp.


A jak to się niby ma do sytuacji opisanej na Wykopie?
W momencie zamowienia dziala wszystko sprawnie problemy zaczynają się z gwarancją prodktów tzn
Oddajac coś do naprawy to czas na wykonanie tej naprawy w tym sklepie to 35 dni z możliwością przedłużenia do 3 miesiecy .Ja osobiście kupiłem robota sorzatajacego mamibot grey ktory po 2 tygodniach użytkowania przestał działać i nie mam sprzetu już 2 miesiace . Nie polecam tego sklepu lepiej zaplacoć parę groszy wiecej i kupować w sieciówkach
darek.karbowski03/03/2020 17:25

W momencie zamowienia dziala wszystko sprawnie problemy zaczynają się z g …W momencie zamowienia dziala wszystko sprawnie problemy zaczynają się z gwarancją prodktów tzn Oddajac coś do naprawy to czas na wykonanie tej naprawy w tym sklepie to 35 dni z możliwością przedłużenia do 3 miesiecy .Ja osobiście kupiłem robota sorzatajacego mamibot grey ktory po 2 tygodniach użytkowania przestał działać i nie mam sprzetu już 2 miesiace . Nie polecam tego sklepu lepiej zaplacoć parę groszy wiecej i kupować w sieciówkach


Ten sklep powinien być zbanowany na Pepperze...
Avatar
Usunięty293150
No i co poradzić. Dla takich ludzi to tylko eutanazja co wywołują burze z ich powodu. Normalnie koniec świata bo mu zwrotu nie przyjęli. Kim on jest pępkiem świata?
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst