Solidny i jednocześnie energooszczedny laptop. Czy to możliwe?

paź 13. 2023
Cześć Pepperowcy. Zwracam się z ogromą prośbą o pomoc w wyborze laptopa dla kierowcy ciężarówki. Chciałbym kupić możliwie wydajny, solidny i jednocześnie energooszczedny laptop, który sprawdziłby sie do grania w w aucie ciężarowym korzystając z ładowarki do zapalniczki z Power Delivery do 100w lub podłączając go do przetwornicy. Nie znam się szczególnie na elektryce ale z tego co zrozumiałem, najlepiej żeby zasilacz do laptopa nie przekraczał natężenia 10A, ponieważ na tyle pozwalają najsłabsze bezpieczniki gniazd zapalniczek. W związku z tym najlepiej aby laptop miał zasilacz max 200w. Jeśli chodzi o koszt takiego laptopa to biorę pod uwagę każda propozycje. To może być tańszy laptop ale też mogę wydać większą kwotę za coś lepszego. Czy jest na sali ktoś kto mógłby coś podpowiedzieć?
Aktualizacje społecznościowe

Kategorie

8 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika zhurq
  Nie ma najmniejszych szans znaleźć wydajnego laptopa, który pociągnie "mocniejsze gry AAA" i jednocześnie będzie miał zasilacz nie większy niż 200W, a do tego będzie energoszczędny. No nie da się, fizycznie się nie da.

  Musisz pogodzić jedno z drugim. Albo wydajny laptop, który pociągnie nowości, albo energoszczędny z zasilaczem nie większym niż 200W.
  Awatar użytkownika Matemes
  Ale jak by te gry AAA nie miały być na max detalach w 4K, to takie 4050/4060 mogłoby wystarczyć, wspierając się jeszcze frame generation.
  I wtedy taki Legion Slim 5, nawet i 14-calowy ma zasilacz 170W i opcję PD do 140W... Tak głośno myślę. Na nowych nvidiach można wieszać psy, ale w wydajności energetycznej poszły do przodu.
 2. Awatar użytkownika NickVolt
  Kwestia jakie gry. Jak starsze, to jakaś integra da radę czyli laptop z małym poborem. Ale jak chcesz Cyberpunka na najwyższych detalach, to może być trudniej i drożej.
  Awatar użytkownika Valenroth
  Autor
  Właśnie zależy mi na laptopie, który pociągnie mocniejsze gry AAA kiedy będę w domu, a podczas przerw w trasie będę go nieco bardziej oszczędzać grając w mniej wymagające tytuły aby nie katować za mocno akumulatora ciężarówki. Nie do końca rozumiem jak działa Power Delivery w laptopach. Są przykładowo mocniejsze laptopy Asusa, które działają na zasilaczach 240w+, są też słabsze modele, które podstawowe zasilacze mają dużo słabsze ale jedne i drugie obsługują 100w PD. W związku z tym różnią się tylko zuzyciem prądu? Natężenie w obu przypadkach podczas ładowania przez USB C będzie takie samo?
 3. Awatar użytkownika LucaS_82
  Chcesz wymyślić perpetum mobile
  Fizyki nie oszukasz. Nie da się.
  Tak samo jakbyś chciał auto sportowe co mało pali. Wyjątek Tesla sport ale ono zużywa dużo prądu
 4. Awatar użytkownika kubus0701
  Może Steam Deck/ROG Ally? Wiem, że to co innego, ale do grania w ciężarówce chyba będzie najwygodniejsze.
  Awatar użytkownika Matemes
  To ja tylko tak napiszę, że odpowiednikiem tych konsolek jest laptop z prockiem Ryzen 7 7840HS i integrą 780M o wydajności podobnej do GTX 1060. Framework Laptop 16 (można mieć wersję z amd 7700S i ładowanie przez usb-c do 180W)? Biznesowy HP? Były jakieś elitebooki, ale teraz znajduję tylko coś w stylu HP ZBook Power 15 G10 AMD 866A9EA.
Awatar użytkownika