Rzeczywiste wymiary skrytek Paczkomat InPost - zmierz i napisz!

sie 19. 2023
Czy ktoś ma jakieś w miarę rzetelne informacje, jakie są rzeczywiste wymiary skrytek w Paczkomacie dla poszczególnych gabarytów?

Nie oszukujmy się! Podawane wymiary na stronach InPostu są teoretyczne, bo skrytki na pewno są większe, poza (jak udało mi się ustalić) wysokością gabarytu C w górnym rzędzie, gdzie poprzez wystające śruby wysokość jest zmniejszona.

Wymiary mogą się różnić pomiędzy typami paczkomatów - jednak zauważyłem, że stare żółte paczkomaty (bez ekranu dotykowego) są wymieniane powoli na białe z ekranem dotykowym.

Jakbyś mógł Pepperku napisać jakie wymiary ma skrytka u ciebie byłbym wdzięczny. Sam też napiszę w przyszłości jak się doczłapię do paczkomatu z miarką (ew. suwmiarką dla gabarytu A).
Aktualizacje społecznościowe

Kategorie

19 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika czaplell
  Plot twist z Vinted... Ich gabaryty B i C to gabaryt B w paczkomacie. Jak paczka nie wchodzi do skrytki, punkt powinien przyjąć paczkę bez problemu
 2. Awatar użytkownika NickVolt
  Tak, mierz i idź do granic. Ostatnio miałem okazję wyciągać paczkę ze skrytki B, gdzie pudełko było na wcisk do góry i po kilka mm na boki. Ręce opadają. Po to jest tolerancja, żeby się to dało wygodnie wyciągnąć.
  Awatar użytkownika mrowka
  Też tak raz miałem Dobrze że nosze nóż bo skończyło się na wycięciu dziury wyjęciu co moje i zostawieniu kartonu w środku
 3. Awatar użytkownika GalaxySam
  Ja na olx czy lokalnie zawsze wybieram rozmiar większy dla spokoju ducha
  Awatar użytkownika Pantera
  ja tak samo robię , to dostaje opierdziel od taty że ekonomia czy coś w tym stylu xd
 4. Awatar użytkownika Jan.Kowalski338
  Autor
  Dzisiaj szedłem do Paczkomatu z buta. Wychylając się zza węgła, który przysłania widok na paczkomat stanąłem jak ściana. "Przecież k... miałem miarkę zabrać".
  Także tak, #3 dzień nie zaspokojona ciekawość.
 5. Awatar użytkownika Jan.Kowalski338
  Autor
  A tak na szybko to czy 6mm przekroczony wymiar gabarytu A z wysokości przy sztywnej paczce zmieści się?
  Awatar użytkownika krzychu78
  U mnie się mieści.
 6. Awatar użytkownika EzioAuditore_da_Firenze
  1 cm można doliczyć do wymiarów podanych przez inpost. (Edytowano)
 7. Awatar użytkownika Yellowek
  Jakiś czas temu wysyłałem paczkę, największy gabaryt mieścił się w wymiarach, ba nawet troszkę mniej miał, a nie wszedł do paczkomatu nawet na upych xD
Awatar użytkownika