Google Pixel 7 czy Pixel 7pro?

lip 20. 2023
Czy warto dopłacać do wersji pro 1300pln?
Nie pytam czy warto kupić ten czy inny telefon.
To pytanie do uzytkujących bardziej.

Użytkowanie raczej podstawowe.
Internet i dzwonienie.
Aktualizacje społecznościowe

11 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika Nathan_Drake
  Odrzucając skrajne i prawdę mówiąc niezwykle rzadkie przypadki usterek (5 na 10 niezadowolonych będzie o tym wszędzie pisać, ale tylko 1 na 10 zadowolonych będzie się chwalił dalej, nawet jeśli liczby są trochę inne to prawda jest niedaleko stąd łatwiej znaleźć narzekania że to pęka a tamto nie działa), mogę powiedzieć dlaczego ja wybrałem p7p.

  Na tak:
  Nigdy nie miałem obiektywu tele i te 5x robi robotę. Zdjęcia często wychodzą ciekawsze, gdy perspektywa jest zarejestrowana z daleka z użyciem tych 5x. Co więcej, zdjęcie jest bardzo ok nawet dalej do 10x a i nie traci dużo detali przy kilkunastu razach przybliżenia (5 bezstratne reszta to magia gcam).
  Po 2: kilkaset mAh akumulatora więcej to też na plus. Po dniu zostaje mi jakieś 20-30% czyli takie półtora doby NIECAŁE. Można sądzić że p7 da dobę, dobę i 2-4 godziny, tylko się domyślam... I to oczywiście mówię o okresie po adaptacji czyli po ok. miesiącu uczenia się twoich nawyków przez pixel. Ale znów, p7 mniej baterii ale mniejsza rozdzielczość i niższe odświeżanie więc trochę mniejsza konsumpcja baterii...
  Różnicy w ram nie da się odczuć na pixelach. Może za rok, dwa, jak apki do tego czasu spuchną znów pół raza albo więcej, ale 8gb w p7 to i tak aż nadto.

  Na nie:
  Rozmiar... To jest kobyła i to ciężka. Jak kładę na biurku to jakbym sztabkę srebra kładł. Miałem wcześniej tel 20g lżejszy ale nie miałem takiego wrażenia jak przy p7p.

  Ja do samego końca byłem już gotów kupić p7, ale nagle wpadła mi gotówka no i doplacilem i nie zaluje. Zawsze lubiłem robić zdjęcia, więc dla mnie to dużo frajdy mieć tak genialny zoom. Nieraz i fotki z 30x zostawiam w galerii a zdarza się że tego zooma używam jak lornetki żeby przeczytać coś z daleka lol (da się).
  Wszystko inne nie robi już takiej różnicy... 30Hz więcej odświeżania czy 3W więcej mocy ładowania, to są szczegóły. Ja nawet u siebie nie włączam tej pełnej rozdzielczości qhd bo na fhd się dobrze pracuje...

  Na koniec, minęło 9mcy od premiery, 8 czy 9 aktualizacji i gdzieś od tego może poprz. miesiąca przyznam, że w końcu wyeliminowali wszystkie błędy które sam zauważyłem. Teraz wszystko gra, jest 5g (na drugiej karcie mam plus), volte to nie widziałem jeszcze napisu ale też podstawowym numerem mym jest nr play gdzie nie mam 5g ani może nawet volte gwarantowanego umową, bo ta ma już 3 lata. Ale volte jest, na grupie o pixelach ludzie piszą, że działa.

  Odpowiadając "Użytkowanie raczej podstawowe. Internet i dzwonienie."
  To dla ciebie chyba p7, może nawet p7a, (Edytowano)
  Awatar użytkownika Ercswayson
  Autor
  I o taka odpowiedź mi chodziło.
  Dziękuję bardzo.
  Przyznam że zdjęcia robię o tyle o ile, nie bawię się nawet w fotografa amatora.
  Ja się napalilem na p7p ale potem pomyślałem czy serio warto dokładać 1300-1400pln, czy nie lepiej wydać tą kasę i dopłacić sobie do wakacje.
  Dzięki wielkie. :-))
 2. Awatar użytkownika EzioAuditore_da_Firenze
  A naprawili już pękający obiektyw tylni?
  Awatar użytkownika Ercswayson
  Autor
  Nie o to jest pytanie.
  To nie ma dla mnie znaczenia
 3. Awatar użytkownika Leniwyykot
  Poczekałbym do pixeli 8. Mój Pixel 7 poszedł na zwrot. Budżetowy ekran z popsutym balansem bieli. Zawiodłem się po całości. Moje 4letnie Xiaomi mi9 ma lepszy ekran niż Pixel 7.
  Awatar użytkownika Nathan_Drake
  Nie wolałeś poczekać do xiaomi mi 17?!?
 4. Awatar użytkownika NickVolt
  Żaden. Procesor to exynos w przebraniu że wszystkimi jego wadami czyli wysokie temperatury i słaby czas pracy na baterii. Jak musisz, to 6a lub jakiś Samsung.
  Awatar użytkownika Nathan_Drake
  On lubi dziewczyny i pyta czy lepsza blondynka czy brunetka, a ty mu mówisz żeby wziąć lepiej transa albo kupił kozę... No litości, postawił cię gość przed prostym wyborem A czy B a ty że "może weź Ń albo lepiej 16"... (Edytowano)
Awatar użytkownika