Niestety, ta dyskusja już wygasła
Zakończono

Orange - koniec z usługą "Przelew SMS"?

Awatar użytkownika Usunięty472181 Usunięty472181
lip 29. 2022
Tak jak w tytule - najpierw dodali informację, o zmianie w regulaminie usługi "Przelew SMS" - orange.pl/omn…sms
Zmiany w regulaminie usługi Przelew SMS:

Cena SMS-a wysyłanego pod numer 316 zmienia się na 0zł (za wyjątkiem SMS-ów wysyłanych w ramach roamingu).

A później dodali kolejną zmianę, tym razem informację o zamknięciu usługi "Przelew SMS" - orange.pl/med…pdf

"Informujemy, że 1 sierpnia 2022 r. zamykamy usługę „Przelew sms” w wersji jednorazowej i cyklicznej, którabyła dostępna dla abonentów oferty Orange na kartę. Zamknięcie usługi oznacza brak możliwości przekazaniaśrodków w ramach usługi, zarówno w wersji jednorazowego zlecenia przelewu środków jak i w wersji cyklicznejod 1 sierpnia 2022.Abonenci, którzy włączyli usługę Przelew sms w wersji cyklicznej mogą z niej korzystać na niezmienionychzasadach określonych w Regulaminie usługi „Przelew sms”. "


Jak myślicie, czy jest to spowodowane sposobem na aktywność? Tzn. wysłanie bylejakiej treści pod ten numer, co zaliczało jako aktywność na karcie, więc nie trzeba było się przejmować nową usługą „Utrzymanie numeru w sieci”"?
Aktualizacje społecznościowe

11 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika StefekBurczymucha
  Sorki za odśnieżanie tematu... ale chciałbym zapytać, czy usługa "Przelew SMS" nadal funkcjonuje w Orange czy ostatecznie została zlikwidowana? Pytam, bo można znaleźć jej regulamin na stronie operatora: orange.pl/kid…tml

  Wiecie coś może na ten temat?
  Awatar użytkownika Lobster
  Ja tylko mogę powiedzieć, że cały czas działa przelew cykliczny zlecony przed zapowiadanym zlikwidowaniem usługi. A jeśli chodzi o nowe zlecenia, to pewnie wystarczy wysłać SMS z komendą i sprawdzić czy dostaniesz wiadomość zwrotną z potwierdzeniem włączenia usługi. Obstawiam, że już to nie działa.
 2. Awatar użytkownika Ana_Mert
  Orange tak właśnie robi.

  Nie myśleliście chyba, że promocja 300GB/rok i 20GB/doładowanie ujdzie nam płazem?

  Ostatnio jak była taka korzystna promocja GB ("Grunwald" w 2017 roku) to utraciliśmy możliwość przedłużania ważności GB darmową usługą roku ważności konta. I niedługo później wprowadzono usługę przedłużenia GB o rok za 99zł - tą która obecnie kosztuje 29zł.

  Teraz przelew SMS likwidują a za jakiś czas prawdopodobnie wprowadzą jego bardziej opłacalną dla operatora wersję - zgaduję, że do operatora trafiać będzie ok. 20% przelewanej kwoty (przelewasz 5zł, odbiorca dostaje 4zł, 1zł trafia do Orange). Ale może w takim przypadku przynajmniej zwiększą zakres przelewanych kwot i zamiast się bawić z kilkoma przelewami po 5zł wysyłanymi 1x dziennie będzie można przesłać np. 50zł jednym przelewem (40zł wyląduje u odbiorcy, 10zł trafi do Orange)?

  Póki co aktywowałam u siebie niewielki przelew sms cykliczny (1zł/7 dni) bo z tego co rozumiem nie będzie można od 1 sierpnia aktywować nowych przelewów ale te aktywne będą działać na dotychczasowych warunkach do czasu aż nie zostaną ręcznie deaktywowane albo się nie wyłączą z powodu braku środków. Mam numer dodatkowy który będę doładowywać 5zł/mc ze względu na promocję 300GB więc 1zł/7dni przelewane na mój główny numer powinno styknąć.

  Jestem zła, że tak późno nas poinformowali. Przelew sms można wysłać tylko 1x dziennie. Na moim głównym koncie za 2 miesiące kończy się rok ważności GB a mam tylko 8zł. Gdybym wiedziała że usługa Przelew sms zostanie wyłączona to bym doładowała dodatkowy numer 5x (dla 5x20GB) i zrobiła 5 przelewów sms po 5zł na główny numer, dla uzbierania na nim ponad 29zł na przedłużenie. W tym momencie będę musiała bezsensownie gromadzić GB na głównym numerze.

  Edit:
  Właśnie udało mi się na czacie z konsultantem w aplikacji zmienić kwotę aktywnego cyklicznego przelewu sms z 1zł/7 dni do 2zł/7 dni.
  Zakładając więc, że aktywne przelewy cyklicznie nie zostaną 1 sierpnia deaktywowane i trafimy na znającego się na rzeczy konsultanta można zrobić tak, że ustawiamy teraz przelew cykliczny 1zł/7 dni dla pozbywania się 5zł/mc z dodatkowego numeru (może być ewentualnie 1zł/30 dni - co powinno pozwolić uniknąć opłaty za brak aktywności) i w razie potrzeby za pośrednictwem czata zmieniać jego wartość w celu przelania większej kwoty (max. 5zł co 7 dni co pozwala na przelanie ok 20-25zł/mc).

  Edit2:
  Oczywiście pierwszy konsultant był niekumaty i omyłkowo ustawił mi 2zł co 0 dni (teoretycznie niemozliw,e ale jak widać niektórzy potrafią :D) co zaskutkowało natychmiastowym przelaniem wszystkich środków z numeru dodatkowego na numer główny. I musiałam jeszcze raz pisać o zmianę. Ale w sumie dobrze się stało bo teraz mam na głównym kasę na przedłużenie ważności. Tylko teraz muszę doładować numer dodatkowy żeby uzbierać tam 29zł na przedłużenie (miałam tam uskładane ponad 20zł bo za niecały miesiąc się kończy ważność) (Edytowano)
  Awatar użytkownika Ana_Mert
  Potwierdzam, że usługa cyklicznego przelewu pozostaje u mnie aktywna.
 3. Awatar użytkownika Koszalineo
  Wysłanie dowolnego SMS na dowolny numer zalicza jako aktywność na karcie
  Awatar użytkownika Usunięty472181
  Autor
  Tak, tylko na ten numer nic się nie płaciło Więc nie trzeba było wydawać 25 gr, by zrobić jakąkolwiek aktywność. Ale pewnie zaraz znowu ktoś przetestuje inne usługi i znajdzie taką, pod którą wysłanie SMS jest za darmo
 4. Awatar użytkownika MultiKomentator_
  "Klienci którzy nie akceptują tych zmian mogą zrezygnować z usług Orange na kartę w każdej chwili bez dodatkowych opłat."

  Jak wygląda "rezygnacja"?
  Jakiej opłaty się nie pobiera? Czy można odzyskać kasę na konto bez opłaty manipulacyjnej?
Awatar użytkownika