Odkurzacz pionowy czy zwykły ok 1500zl

maj 30. 2023
Witam. Proszę o pomoc w wyborze odkurzacza do mieszkania ok 70m2. Podłogi to tylko panele i płytki, bez dywanów. Nie mialem nigdy do czynienia z odkurzaczami pionowymi bezprzewodowymi, więc nie wiem czy kupno np dreame t20pro lub jimmy h9 pro ma sens?! A może lepiej kupić za ok 1000 zł zwykły przewodowy odkurzacz? Jedyne na co żona zwróciła mi uwagę co do wyboru to chciała by lekki sprzęt. Proszę o pomoc. Sprawa pilna bo obecny odkurzacz umarł. Pozdrawiam Karol
Aktualizacje społecznościowe

9 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika adamw2
  adamw2
  Zwykły robot odkurzający. Żonie kupiłem 4 lata temu, i jak się zaciął niedawno, i nie chciał sprzątać, to od razu powiedziała, że trzeba kupić drugi. Jest to naprawdę dobra rzecz, u nas też są tylko płytki i panele, a powierzchni 3x tyle co u Ciebie. Robi robotę. A czy tysiąc, czy droższy to już Twój wybór
  Awatar użytkownika Sqrviel
  Sqrviel
  A ja polecę z kontrą. W prawdzie mieszkanie 40 m2 i również płytki i panele. Kupilem robot sprzątający na początku i było w miarę ok (nadal jest). Niestety robot nie wjedzie w szpary, na kanapę, do auta czy nie zgarnie na szybko np. rozsypanego cukru. Dlatego kupiłem dodatkowo jakiś najtańszy odkurzacz pionowy, który w jakimś stopniu niweluje niedoskonałości robota sprzątającego. Gdybym podejmował tę decyzje dzisiaj to grubo zastanawiałby się czy nie wymienić robota sprzątającego na droższy odkurzacz pionowy.
  P.S. Jeśli odkurzacz pionowy to przy 70m2 mieszkaniu szukałbym czegoś z dwoma bateriami.
 2. Awatar użytkownika eter
  eter
  Pytanie uzupełniające: jakiegoś koteła/pieseła masz? (chodzi o sierść "po całym domu" [chyba że tak wytresowany że się przez całe mieszkanie nie przemieszcza]).
  Opcja robot (co cotygodniowego objazdu) + bezprzewodowy w razie "w" (choć mały przewodowy Dirt devil też robotę robić umie) się imo najlepszą wydaje.
  Awatar użytkownika Karolloz
  Karolloz Autor
  Mamy kota, ale w sumie sierści mało co zauważam jego, bardziej uciążliwe są długie włosy żony i córki. 😁