Faktury z Aliexpress

8
gru 3. 2018
Witam
w Jaki sposób można otrzymywać faktury kupujac na Aliexpress?

Czy w ogóle jest taka szans na ich dostanie?
Albo jakieś potwierdzenie zakupionego towaru?
Aktualizacje społecznościowe
8 Komentarzy
Dla potwierdzenia zgłoś się do UC tam oclą i będziesz miał dokument
A Dla przedsiębiorców masz alibaba.com.
ArtXX03/12/2018 11:13

Dla potwierdzenia zgłoś się do UC tam oclą i będziesz miał dokument :)A Dla …Dla potwierdzenia zgłoś się do UC tam oclą i będziesz miał dokument :)A Dla przedsiębiorców masz alibaba.com.Czyli prowadząc firmę, i chcący mieć fakturę na zakupiony towar muszę kupić go na alibaba?
a z Aliexpress muszę go zgłosić do UC, ale w jaki sposób mogę go zgłosić? jeśli np przesyłka przeszła przez UC i nie została naliczona opłata gdyż przesyłka jest małej wartości, to muszę się do nich zgłosić?
Czy jedynie tylko oni sami mogą naliczyć opłaty gdy przesyłka jest większa?
Adidas0803/12/2018 12:07

Czyli prowadząc firmę, i chcący mieć fakturę na zakupiony towar muszę kupić …Czyli prowadząc firmę, i chcący mieć fakturę na zakupiony towar muszę kupić go na alibaba?a z Aliexpress muszę go zgłosić do UC, ale w jaki sposób mogę go zgłosić? jeśli np przesyłka przeszła przez UC i nie została naliczona opłata gdyż przesyłka jest małej wartości, to muszę się do nich zgłosić? Czy jedynie tylko oni sami mogą naliczyć opłaty gdy przesyłka jest większa?


Wartość nie ma znaczenia jeśli chodzi o cło tym bardziej VAT. Auta w SOP się „same” gną więc każdy grosz ważny Ale skoro jest małej wartości po co Ci fv - retoryczne.
ArtXX03/12/2018 14:02

Wartość nie ma znaczenia jeśli chodzi o cło tym bardziej VAT. Auta w SOP si …Wartość nie ma znaczenia jeśli chodzi o cło tym bardziej VAT. Auta w SOP się „same” gną więc każdy grosz ważny Ale skoro jest małej wartości po co Ci fv - retoryczne.
Ogólnie zastanawiam się jak wygląda sprawa przy prowadzeniu firmy z udokumentowaniem zakupionego towaru,
Bo jakieś potwierdzenie kupionego towaru powinno się mieć, i jeśli przesyłka pójdzie na Urząd Celny to będę miał potwierdzenie, ale jeśli nie, to będzie problem z udokumentowaniem zakupu towaru nie mając faktury.
Adidas084 min

Ogólnie zastanawiam się jak wygląda sprawa przy prowadzeniu firmy z ud …Ogólnie zastanawiam się jak wygląda sprawa przy prowadzeniu firmy z udokumentowaniem zakupionego towaru, Bo jakieś potwierdzenie kupionego towaru powinno się mieć, i jeśli przesyłka pójdzie na Urząd Celny to będę miał potwierdzenie, ale jeśli nie, to będzie problem z udokumentowaniem zakupu towaru nie mając faktury.


Zawsze możesz w firmie używać prywatne Rzeczy.
Napisałeś małej wartości - więc o co chodzi? Czy ta mała wartość to pow 1tys?
@Adidas08
przy pierdołach to nie wiem
ale jak coś powiedzmy za 1000zł to to musisz mieć papiery z odprawy importowej opłacić cło itd itp
poza tym musisz upoważnić jakąś agencję celną do działania w twoim imieniu - np jak masz dostawę kurierem to upoważniasz agencję celną DHL - koszt 17zł plus prowizja za zabezpieczenie celne - możesz z niego zrezygnować i wtedy sam zapłacisz cło, dopóki tego nie zrobisz paczka nie zostanie zwolniona z odprawy albo zapłacisz przy odbiorze paczki
aha przy wypełnianiu papierów dla agencji celnej musisz podać numer EORI więc najpierw musisz go załatwić puesc.gov.pl/eori
dla agencji celnej będziesz musiał przetłumaczyć fakturę plus np jeżeli to jest elektronika dostarczyć deklarację zgodności z różnymi tam przepisami i normami - jak chińczyk np sie na ciebie wypnie i nie wysle ci tego to sam będziesz musiał coś stworzyć w wordzie i trzymać kciuki ze przejdzie
poza tym bez księgowej tego nie ogarniesz więc najpierw u niej zapytaj bo jak księgowa dupa i nigdy nie miała z tym do czynienia to będzie ciężko
a tak szczerze faktura od chińczyka realnie nie ma znaczenia bo nikt jej nie jest wstanie zweryfikować - możesz ją sobie w wordzie napisać
Sama faktura jest też nic nie warta bez dokumentów po odprawie importowej wystawianych przez agencje celna (teraz nie pamiętam jak te papiery sie nazywają)
w firmie kilkanaście razy zamawialiśmy towar od chińczyka - po nadaniu towaru chińczyk przesyła ci fakturę w wordzie (nigdy nie dostałem np w pdf) i możesz tam pisać co chcesz
wartość na fakturze też do końca nie ma znaczenia bo pozniej pracownik agencji celnej sam ustala wartość towaru jaka powinna być według niego i od tego nalicza opłaty
ogólnie długo by o tym pisać
najgorsze ze nie ma rąk do pracy i w agencjach celnych zatrudniają jakiś gamoni którzy na przykład nie wiedzą co to jest S&H na fakturze (dla tych którzy nie wiedzą Shipping and Handling)
Albo agent nie wie jaką taryfe celną nadać na dany towar i pyta sie Ciebie a ty nie masz zielonego pojęcia
takie pytanie, jak chcę kupić drukarkę 3d wysyłka z europy to już w ue, jest jakaś szansa na normalną fakturę wewnątrz wspólnotową od ali??
Sebastian_O12 g, 1 min

takie pytanie, jak chcę kupić drukarkę 3d wysyłka z europy to już w ue, jes …takie pytanie, jak chcę kupić drukarkę 3d wysyłka z europy to już w ue, jest jakaś szansa na normalną fakturę wewnątrz wspólnotową od ali??


żadna
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst

    Dyskusje