Dji mini 2, mini 3 pro czy air 2s

lip 3. 2022
Witam,
Przymierzam się do zakupu drona do amatorskiej zabawy. Chciałbym kupić coś co będzie miało porządną jakość kamery, wyposażenie oraz wykonanie. Zastanawiam się czy do nagrywania filmów w dobrej jakości i dla totalnego lajka (będzie to mój pierwszy dron) mini 2 będzie wystarczający. Wiem że mini 2 nie posiada czujników przeszkody oraz że nie posiada opcji śledzenia celu, a pozostała dwójka posiada. Czy jeśli ktoś posiada mini 2 lub zna się na temacie mógłby się wypowiedzieć czy dla amatora dopłata do mini 3 pro lub air 2s ma sens? Z góry dzięki za pomoc
Aktualizacje społecznościowe

5 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika Maly_Lou
  ale wciąż mówimy o prywatnym, amatorskim użytkowaniu. Zdjęcia z mini 2 są okej. Nadadzą się żeby pokazać znajomym, czy umieścić na instagramie. Ba, zdjęcia z mini 2 są też sprzedawane. Oczywiście, warunki oświetleniowe grają tutaj dużą rolę. Jak chciałbym aparat do robienia amatorskich zdjęć i na wakacjach, to też body musiałbym brać za minimum 7k, bo to za 3k się do niczego nie nadaje? Mini 2 to dobry smartfon ze śmigłami.
  Mini 2 fmc kosztuje ponad 2x mniej niż 3 pro z 1aku, a jednak 3 aku się przydają. I latanie nim to wciąż sporo frajdy. Można się na nim nauczyć latać, można na nim sprawdzić czy nam to siądzie i zawsze znajdzie się kupiec w razie czego.

  to miłej zabawy co do śledzenia- jest litchi (płatne niestety). Ale masz w nim tracking i śledzenie kontrolera.
 2. Awatar użytkownika Jakub_DXZ
  Autor
  Zakupiłem finalnie mini 2 i jak narazie jestem zadowolony Jakość zdjęć w dzień oraz filmów jest dobra, a pod wieczór i w nocy widać trochę ziarna. Jak narazie nie bawiłem się custom ustawieniami więc może da się to jakość zredukować Jedyne co mnie boli to to że nie ma aktywnego śledzenia lecz widziałem że da się to jakoś włączyć w mniej "legalny" sposób. + zdziwiłem się jak szybko bateria pada i dobrze że wybrałem wersje fly more combo
 3. Awatar użytkownika Kluskownik
  Miłem mini2 zmieniłem na air2s i jakość zdjęć/filmów to zupełnie inny poziom. Dodatkowo air2s ma lepszą stabilność lotu, mniej nosi go na wietrze. Według mnie warto dopłacić do air2s.

  ja niestety muszę sprzedać mojego, ponieważ bardzo dużo podróżuję i ogarnianie drona powyżej 250g w każdym kraju (oczywiście, poza UE) jest dla mnie stratą czasu. Warto ten aspekt także brać pod uwagę przy zakupie
 4. Awatar użytkownika Maly_Lou
  A według mnie do amatorskiego i hobbystycznego użytku w zupełności wystarczy mini 2 i nie ma sensu dopłacać ponad 2x więcej pieniędzy do czegoś innego. 2s jest lepsze, ale jest cięższe, co niesie pewne ograniczenia. 3 pro jest ponad 2x droższe od mini 2, ale nie jest o tyle lepsze. Dla mnie 3 pro to takie dziecko mini 2 i 2s Według mnie mini 2 jest najlepiej wycenionym dronem, a do prywatnego i hobbystycznego latania jest w sam raz. Nawet jeśli jest się amatorem z ambicjami. Jeśli pieniądze nie stanowią problemu- jasne, bierz 3 pro. Jeśli pracujesz dronem - bierz 2s. Ale jeśli chcesz polatać, zrobić całkiem spoko film, czy zdjęcie- mini 2 w zupełności wystarczy.
  Gdybyś pytał o mini, albo mini se, powiedziałbym że dopłata do mini 2 jest warta rozważenia, bo mini 2 jest lepsze, a różnica w cenie nie jest aż tak duża i jest uzasadniona. Ale nie powiem Ci tego w sytuacji gdzie mini 2 fmc kosztuje niewiele ponad 2k, a 3 pro ponad 5k ze swoim kontrolerem, ale tylko z 1 aku.
  Gdyby mini 2 jakimś sposobem przestałoby być wystarczające, zawsze ktoś je też odkupi, więc nie jest to taka kula u nogi. A bez czujników da się normalnie latać, tak samo jak parkować samochodem. Jasne, trzeba być bardziej uważnym i świadomym otoczenia, ale da się żyć bez czujników.
 5. Awatar użytkownika Kluskownik
  Zdjęcia z mini 2 przysłanym oświetleniu- pochmurny dzień / zachód słońca tracą bardzo szczegółów. Nie ma też możliwości na żadne przycinanie zdjęć, ani wydruki- za niska rozdzielczość.

  Mini 2 jest super do polatania i filmów, niestety w zdjęciach odpada. Ale to fakt, jest bardzo dobrze wycenion
Awatar użytkownika
Najlepsi sprzedawcy