Czy testował ktoś już monitor AOC Q24G2A/BK - 24 cale 1440p 165 HZ?

sie 4. 2023
Zapowiada się fajny monitor w dość dobrej cenie z wysokim PPI ze względu na 24 cale z rozdzielczością 1440p. 24 cale odpowiadaja mi o wiele bardziej niz 27 ze względu na ograniczone miejsce na biurku i jestem ciekaw waszych opinii.
Aktualizacje społecznościowe

15 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika erplus
  Nie testowałem, ale sam rozważałem ten monitor, ponieważ to jedyny 1440p w 24 calach z odświeżaniem >= 144hz. Niestety z tego, co znalazłem to odpuściłem monitor. Ma spore zapotrzebowanie na energię elektryczną - aż 35W. Do tego ponoć potrafi się mocno grzać.

  Mam nadzieję, że niedługo pojawią się inne monitory i stworzy się w tym segmencie chociaż minimalna konkurencja.
  Awatar użytkownika stark2991
  Straszne te wady. Według mnie bardziej istotną wadą jest 6-bitowa matryca. Pobór mocy rzędu 35W to nie jest jakoś szczególnie dużo. Zwłaszcza że tyle monitor pobiera na domyślnych ustawieniach blisko maksymalnej jasności i realnie przy użytkowaniu będzie znacznie mniej.
 2. Awatar użytkownika Kirgo61_
  Autor
  Zaryzykowałem parę dni temu, kupiłem i jestem mega zadowolony. Obraz ostry jak żyleta, świetne odświeżanie oraz bardzo ładne kolory, jednakże przesiadłem się z ekranu Full HD 24 cale i matrycy TN ( iiyama g-master ge2488hs ) więc moje spostrzeżenia są mocno subiektywne Jedyną wadą jaką zauważyłem jest lekki light bleeding w lewej, gornej czesci ekranu. Jak jest ciemno w pokoju i jest akurat czarny kolor w tym miejscu to jest to lekko widoczne, jednakże z tego co wyczytałem to jest to typowe dla tych matryc.
 3. Awatar użytkownika Bartuniuniu
  Widać że zbliża się black friday. Monitor kosztował 920, liczyłem że na jakieś promce go za 800 kupię a tu już 1100 i więcej. Chyba trzeba będzie brać gigabyte g24f 2 ale nie wiem czy warto przesiadać się z ge2488hs tylko dla lepszego odswiezania
Awatar użytkownika