Budowa akumulatorowego zestawu narzędziowego - Makita vs Bosh vs Parkside vs inne

maj 6. 2023
Jaki system polecacie? Zależy mi na aku i w miare możliwości 1-2 marki max.
Szukałem mocnej ręcznej kosy/podkaszarki - padło na jakąś Makite (+ ladowarka + 2x5.0ah aku)
Teraz będzie: piła szablasta + normalna + do żywopłotu + inne.
I normalnie zostałbym przy Makicie, ale obawiam się że Makita nie ma +20% do ceny a np +100% i za połowę ceny kupie coś dobrego jakościowo.
Ktoś potwierdzi/zaprzeczy?
Aktualizacje społecznościowe

13 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika NLC
  Makita, ze względu na cenę i dostępność części zamiennych po gwarancji. Bosch w serii profesjonalnej nie ma narzędzi ogrodowych. Parkside od razu bym odrzucił, chyba że lubisz bawić się w gwarancję i użerać się z tandetą. Mogę polecić narzędzia Erbauer/Skil, ale przy obecnych cenach raczej lepiej dopłacić do makity (Edytowano)
 2. Awatar użytkownika Krzychu127
  Makita ma chyba największe ceny za aku. Z racji jednak dostępnych różnych przejściówek można kupić dowolną markę a używać np. akumulatorów parksajda czy innych. Nie wiem jak teraz ale dawniej pisano, że makita w bateriach ma licznik ładowań.
 3. Awatar użytkownika yenfnbqee
  Zamiast bawić się w przejściówki (powiększenie narzędzia, problematyczna stabilność) ogarnąłbym na allegro czy olxie używane, zajechane akumulatory i wymienił w nich ogniwa.

  I wg mnie najsensowniej trzymać się jednego producenta, zawsze masz więcej aku do dyspozycji, jak się przemieszczasz, masz jedną ładowarkę do zabrania itp. (Edytowano)
  Awatar użytkownika Bozygniew
  Autor
  Trzeba by też wymieniać elektronikę czy resetować skoro mają licznik

  nie znałem, zobacze
 4. Awatar użytkownika evo94
  Popatrz na Dedra SAS+All
 5. Awatar użytkownika EzioAuditore_da_Firenze
  Bierz Makite
 6. Awatar użytkownika Kolorowy_PL
  Jeśli chcesz zainwestować w makitę to idź w dewalta, ceny są już te same, narzędzia 18V z bateriami nawet 9Ah. Piły szabliste są dwie, słabsza i mocniejsza (też się przymierzam) mają piły tarczowe, pilarkę, podkaszarkę czy kosiarkę. Ja używam szerszeni dużo, jesli chodzi o narzędzia. Wkrętarka z baterią 2ah wytrzymuje 3/4 dnia kręcenia elewacji, a czas ładowania to 25minut. Nie ma problemu z dostępnością części. kupując nowy sprzęt rejestrujesz się na stronie dewalta i dostajesz dodatkowy rok gwarancji na wszystko.
  Awatar użytkownika NLC
  Nie ma problemu z dostępnością części? To kup do młotowiertarki dewalta pojedyńczą zębatkę wałka, występują tylko w komplecie z całym wałkiem za grube pieniądze, a do makity można kupić wszystko osobno.
 7. Awatar użytkownika Kolorowy_PL
  no nie przesadzaj, że 150zł to majątek skoro za samo body płacisz 1000zł (Edytowano)
  Awatar użytkownika NLC
  Dobra to podałem zły przykład, do innego modelu kosztuje 300złbo słyszałem w serwisie (Edytowano)
Awatar użytkownika