cze 17. 2022 (8 g, 32 min)
Siema,mam takie pytanie,czy miał ktoś może problem ze zwrotem pieniędzy od sklepu x-kom po odstąpieniu od umowy? 25 Maja kupiłem smartfon Motorola G100,jednak telefon nie przypadł mi do gustu. 1 czerwca nadałem paczkę inpostem,6 czerwca otrzymałem informację,że otrzymam zwrot pieniędzy. Od tamtej pory cisza,na moje zapytania,kiedy otrzymam zwrot zawsze słyszę ten sam tekst : "zwrot trwa od 3 do 7 dni roboczych" Ale od momentu odebrania od nich paczki mija dzisiaj 10 dni roboczych. Czuje się jakbym gadał z botami,które klepią tylko jeden tekst. Wystawiłem dzisiaj negatywa na opineo,zobaczę czy się jakoś do tego odniosą.
Aktualizacje społecznościowe
Sklepy: pytania i opinie
Skomentuj
4 Komentarze
 1. Avatar
  Muszą zwrócić środki niezwłocznie, lecz nie później niż 14 dni od dnia otrzymania towaru/odstąpienia (tutaj decyzja sprzedawcy).
  Jeżeli po 14 dniach dalej nie będzie środków, to pozostaje przedsądowe wezwanie do zapłaty, a później esąd (najszybciej, bo należność jest bezsporna).
 2. Avatar
  Autor
  Farciarz17/06/2022 13:55

  Muszą zwrócić środki niezwłocznie, lecz nie później niż 14 dni od dnia otrz …Muszą zwrócić środki niezwłocznie, lecz nie później niż 14 dni od dnia otrzymania towaru/odstąpienia (tutaj decyzja sprzedawcy).Jeżeli po 14 dniach dalej nie będzie środków, to pozostaje przedsądowe wezwanie do zapłaty, a później esąd (najszybciej, bo należność jest bezsporna).


  14 dni już minęło, a ciągle klepią ten sam tekst. No trudno, będę próbował się jeszcze dojadać, a jak nie, to w przyszłym tygodniu zrobię tak jak mówisz.
 3. Avatar
  Arkadiusz_Olech17/06/2022 14:26

  14 dni już minęło, a ciągle klepią ten sam tekst. No trudno, będę próbował …14 dni już minęło, a ciągle klepią ten sam tekst. No trudno, będę próbował się jeszcze dojadać, a jak nie, to w przyszłym tygodniu zrobię tak jak mówisz.


  Zadzwoń sobie przy okazji w poniedziałek do rzecznika praw konsumenta ze swojego urzędu miasta/powiatu/gminy, może szybko zareaguje, choć wątpię, że coś to da.
  Jeżeli tylko dzwoniłeś, to napisz mailem, może trafi do kogoś kompetentnego.
  Edytowane przez: "Farciarz" 25 min
 4. Avatar
  Ostatnio złodzieje trzymali pieniądze 15-16 dni.
Prześlij Komentarz
Avatar